Erzincan’da Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

     1)Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Nerededir ? Kampüsü Nasıldır ?

    İlk adı Erzincan Üniversitesi olup 2018 yılın da adı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi olarak değiştirilmiştir.İsim değişikliği ile kampüs de Erzincan-Sivas karayolunun 12 kilometre ilerisinde olan Yalnızbağ Yerleşkesi olarak belirlenmiştir. Bunlara ek olarak mini bir kampüs daha yapılmıştır.

     2)Erzincan’ da Ulaşım Nasıldır ?

    Ulaşım kolaydır. Yeni yerleşkeye gitmek üzere yeni hatlar çıkartılmıştır. Aktarmalar da ücretsiz olup bütün öğrenciler için uygunluk ve kolaylık sağlamaktadır.

     3)Erzincan’ın Mutfağı Ve Fiyatları ?

   Erzincan bulunduğu coğrafik konum gereği bir çok şehirden etkilenir ve zengin bir yemek kültürüne sahiptir. Yemeklerin fiyatları da herkese göre uygun şekildedir.

     4) Erzincan Halkının Öğrenciye Yaklaşımı Nasıldır ?

      Erzincan’ın çoğu öğrenciler ve memurlardan oluşmaktadır. Yerel halk ise sıcak kanlı, iyi niyetli ve duyarlıdır. İlk başlarda öğrencilerden rahatsız olan yerel halk daha sonrasında öğrenciyi kabul etmiş üniversitenin, öğrencilerin Erzincan’a bir şeyler kattığını düşünmüştür.

      5) Erzincan da Gezilebilecek Yerler Nerelerdir ?

      Girvelek Şelalesi, Mama Hatun Türbesi, Otlukbeli Gölü ,Altıntepe Ören Yeri, Abrenk Kilisesi, Erzincan Melik Gazi Türbesi, Mama Hatun Kervansarayı , Beytahtı Mesire Yeri, Kadıgölü…

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Tüm Zamanların En Büyük 50 İcatı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478