Üniversite

Erzincan’da Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

İlk adı Erzincan Üniversitesi olup 2018 yılın da adı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. İsim değişikliği ile kampüs de Erzincan-Sivas karayolunun 12 kilometre ilerisinde olan Yalnızbağ Yerleşkesi olarak belirlenmiştir. Bunlara ek olarak mini bir kampüs daha yapılmıştır.

     Erzincan’ da Ulaşım Nasıldır?

Ulaşım kolaydır. Yeni yerleşkeye gitmek üzere yeni hatlar çıkartılmıştır. Aktarmalar da ücretsiz olup bütün öğrenciler için uygunluk ve kolaylık sağlamaktadır.


Erzincan’ın Mutfağı

Erzincan bulunduğu coğrafik konum gereği bir çok şehirden etkilenir ve zengin bir yemek kültürüne sahiptir. Yemeklerin fiyatları da herkese göre uygun şekildedir.


Erzincan Halkının Öğrenciye Yaklaşımı

Erzincan’ın çoğu öğrenciler ve memurlardan oluşmaktadır. Yerel halk ise sıcak kanlı, iyi niyetli ve duyarlıdır. İlk başlarda öğrencilerden rahatsız olan yerel halk daha sonrasında öğrenciyi kabul etmiş üniversitenin, öğrencilerin Erzincan’a bir şeyler kattığını düşünmüştür. .


Erzincan da Gezilebilecek Yerler 

Girvelek Şelalesi, Mama Hatun Türbesi, Otlukbeli Gölü ,Altıntepe Ören Yeri, Abrenk Kilisesi, Erzincan Melik Gazi Türbesi, Mama Hatun Kervansarayı, Beytahtı Mesire Yeri, Kadıgölü…


Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tanıtım Videosu


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu