Eski Sevgilisi Tarafından Asitli Saldırıya Uğrayan 17 Yaşındaki Berfin Özek

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki Berfin Özek eski sevgili Ozan Çeltik isimli cani tarafından yüzene asit dökülüyor.

Yaşadıkları ayrılık sonrası bunu gururuna yediremeyen Çeltik dershaneden evine doğru gitmekte olan Sibel’i takip ediyor ve yanında taşıdığı asidi genç kızın yüzüne döküyor. Genç kız yaşanan olay sonrası acılar içinde çığlık çığlığa..

Olay yerine gelen sağlık ekipleri genç kızı İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıyor. Yüzünün neredeyse tamamı ve boynu atılan asitten dolayı resmen erimiş durumda ve Sibel o hastaneden bir gözünü kaybetmiş olarak çıkıyor.

Henüz 17 yaşında olan Sibel’in hayallerine, geleceğine ve gençliğine elinde ki asitle nokta koyabileceğini düşünen saldırgan Ozan Çeltik ise yapılan araştırmalar sonrası kısa sürede gözaltına alındı. Şu an için tutuklu durumda. Yarın yine hakim karşısına çıkacak.

Tüm bu yaşanan acı olaylardan sonra saldırganı yargılama olayı yani işin ‘adalet’ kısmı başlıyor.

Yarın 7 Ocak 2020 Sibel’e bunu yaşatanın hakim karşısına çıkacağı gün.

Mahkeme salonundan çıkabilecek karara ilişkin Berfin’in avukatı Mehtap Sert, şu açıklamayı yapmıştı geçtiğimiz Kasım ayında, “Sanık Ozan Ç. hakkında kasten adam yaralama hükmü verilirse bu durumda alacağı ceza 1 yıldan 3 yıla kadar olabileceği için gelecek mahkemede serbest kalması gündeme gelmesi mümkün olabilir yaptığı yanına kar kalabilir”

Kısacası Ozan Çeltik, Sibel’i öldürmediği için çok düşük bir cezayla bu olayda kurtulabilecek. İleride belki de hiç ummadığınız bir sebepten herhangi birimizin karşısına çıkıp 2. vukuatını işleyecek.

Şule Çet, Ceren Özdemir, Emine Bulut ve niceleri gibi kadınlar için kullandığımız ve adaletin tecelli etmesin de payı olduğuna inandığımız sosyal medya üzerinden bu olayı duyurup, üstümüze düşeni yerine getirelim

Elle tutulur bir cezanın sadece cinayetlere değil, insanların geriye kalan tüm ömrünü etkileyebilecek olaylarda da verilmesi gerektiğini gösterelim.

#Berfiniçinadalet

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı 225 Personel Alacak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478