Öğrenci Gazetesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tanıtım

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tanıtım. Türkiye’nin öğrenci şehri olarak bilinen ve Anadolu Üniversite ile Osmangazi Üniversitesine ev sahipliği yapan Eskişehir’de okuyacaklar için tanıtım videosu hazırlık.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tanıtım

Anadolu ile kıyaslanınca ortalama düzeyde kalır, birçok bölümü fakülte binasında değil blok blok ayrılmış, konum olarak en büyük kıyak İİBF’ye, en büyük ayıp mühendisliklere yapılmıştır. Yemekhane skandalları ile daha çok gündeme gelen bir üniversite olmasının yanı sıra Tıp Fakültesi sahibi olması ile popülaritesini korumaktadır. Ayrıca kampüsün hemen girişinde hastanenin olması ile birlikte hasta yakınları ve öğrenci ayrımı pek bulunmamaktadır.
Akademik kadrosu gerçekten başarılı fakat onun dışında bir şey yoktur. Önceden bahar şenlikleri olurdu o da 4-5 senedir yoktur. İçerisinde bulunan merkez çarşı sayesinde cazibe kazandırmaya çalışmakla beraber şehir merkezine uzaklığı ile dezavantaj sahibi olmaktadır.

Vizontele’de bir sahne var insan memleketini niye sever diye, bu da o hesap insan üniversitesini niye sever? başka sebebi yoktur da ondan. Ve en kötü dezavantajı Anadolu Üniversitesi ile aynı şehirde olduğundan dolayı çok kıyaslanıyor, üzgün bir üniversite yani sonuç olarak. Okulun çevresi yeni canlanmaya başlandığı için çok bir şey yoktur. Merkeze ulaşım kolaydır. Anadolu’ya göre kısıtlı imkanlarda bir kampüs olsa da Es Es ruhunu iliklerinize kadar yaşatır. Bir öğrencinin başına gelebilecek en güzel şey Eskişehir’de üniversite okumaktır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir’deki bir devlet üniversitesi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin kuruluşu, Eskişehir’de üniversite yaşamını başlatan Tıp, Mühendislik-Mimarlık ve Fen Edebiyat Fakültelerinin kuruluş tarihi olan 1970 yılına dayanır.

18 Ağustos 1993’te çıkan 496 sayılı KHK ile Eskişehir’de Osmangazi Üniversitesi adı ile yeni bir üniversite kurulmuş ve Anadolu Üniversitesine bağlı olan Tıp, Mühendislik-Mimarlık ve Fen-Edebiyat Fakülteleri, Sağlık Hizmetleri ve Eskişehir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları, Fen Bilimleri, Metalurji ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri ile yeni kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü bu Üniversiteye bağlanmıştır. 1994’te Sivrihisar Meslek Yüksekokulu, 1995’te Ziraat ve İlahiyat Fakülteleri, 1996’da Eskişehir Sağlık Yüksekokulu (2015’te Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüştürülmüştür),, 1998’de Eğitim Fakültesi kurularak Üniversite bünyesine katılmıştır.

2005 yılında adı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) olarak değiştirilen üniversitenin bünyesinde, 2007’de Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu (2013’te Turizm Fakültesine dönüştürülmüştür), Mahmudiye Meslek Yüksekokulu ve Devlet Konservatuvarı 2008’de Diş Hekimliği Fakültesi, 2009’da Sanat ve Tasarım Fakültesi, 2010’da Eskişehir Meslek Yüksekokulu ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü kurulmuştur.


Öğrenci Gündemi: Instagram 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu