Öğrenci Gazetesi

Eskişehir’de Okumanız İçin 10 Güzel Sebep

Eskişehir’de Okumanız İçin 10 Güzel Sebep. Öğrenci şehri! Evet, 2 üniversitesiyle Türkiye’nin en enerjik ve genç şehirlerinden biri. Anılar biriktirdiğiniz de orada kendinize ait kocaman bir dünya yaratıyorsunuz ve ayrılsanız bile yıllarca hiç unutamayacağınız bir yer haline geliyor. İşte Eskişehir’de neden okumalısınız? Sorusunun yanıtları

1. Her Mevsim Porsuk Çayı’nın Keyfini Çıkarın

Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında hafta sonu veya akşam saatlerinde Adalar’a gittiğinizde Porsuk Çayının etrafında çimlerde oturmuş insanlarla karşılaşabilirsiniz. Kimileri gitar çalar, kimileri bira içer kimileri kulaklığını takıp kitap okur. Ama her haliyle çok güzeldir…


2. Doğayla İç İçe

Diğer İç Anadolu şehirlerine göre çok daha fazla yeşil alana sahip Eskişehir. Özellikle Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü adeta cennet gibi. Ayrıca şehrin yakınlarında da birçok göl ve doğal alan bulunuyor.


3. Her Yere Yakın

Şehrin merkezinde bulunan kolayca ulaşabileceğiniz tren garı ve otogar sayesinde birçok yere hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin merkezi şehirlerinden İstanbul’a hızlı tren sayesinde yaklaşık 2.5-3 saatte Ankara’ya ise 1.5 saatte ulaşabilirsiniz.


4. Eğer Anadolu Üniversitesi’nde okuyorsanız 1.25 TL’ye Yemek Yiyebilirsiniz

Anadolu Üniversitesi’nin yemekhanesinde sabah, öğlen ve akşam olmak üzere her bir öğün için sadece 1,25 TL’ye çeşit çeşit yemek yiyebiliyorsunuz. Dünya üzerindeki en ucuz yemek Eskişehir’de desek yalan olmaz?


5. Öğrenci Kulüpleriyle Birçok Hobi Edinebilirsiniz

Anadolu Üniversitesi 50’den fazla öğrenci kulübüyle öğrencilere her konuda farklı tecrübeler edinebilecekleri alanlar sunuyor. Bu kulüplere üye olabilir, etkinliklerde aktif olarak rol alıp birçok deneyim kazanabilirsiniz. Tabi birçok insanla tanışıp yıllarca sürecek dostluklar kurmak için de en güzel yerler öğrenci kulüpleri…


6. Her Ruh Haline Uygun Mekanlar

Eskişehir’de her bütçeye her ruh haline uygun mekan seçeneği var. Onlarca küçük kafe, pub, restoran, şarap evi ve gece kulübü size birçok seçenek sunuyor. İster kitabınızı alıp küçük bir kahvecide dinlenin ister arkadaşlarınızla konsept partilere katılın. Bu şehirde eğlence hiç bitmiyor desek yalan olmaz?


7. Sanata Doyacaksınız

Eskişehir’de her gününüzü sanatla iç içe geçirebilirsiniz. Operalar, tiyatrolar, konserler ve sergiler oldukça ucuz ve fazla. Ayrıca birçok mekanda sevdiğiniz sanatçıların konserleriyle de sıkça karşılaşabilirsiniz. Ancak kültürel etkinliklerin Eskişehir’de çok rağbet gördüğünü söylemeliyiz. Örneğin, gideceğiniz tiyatronun biletini günler öncesinden almanız gerekiyor?


 8. Küçük ama Mutlu Şehir

Eğer Üniversite Caddesi yakınlarında yaşıyorsanız alışveriş merkezine de barlar sokağına da kafelere de 5 dakikalık yürüme mesafesinde oluyorsunuz. Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü de yürüme mesafesinde oluyor ancak Osmangazi Üniversitesi’ne gidenlerin tramvay kullanmaları gerekiyor. Ayrıca Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü’ne de birçok öğrenci otobüsle gidiyor. Ama öğrenci için önemli olan sosyallik değil mi zaten?


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tanıtım

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu