Gündem

Et ve Süt Kurumu Yüz 20 Ucuz Et Satışına Başladı!

Et ve Süt Kurumu ve Tarım Kredi Kooperatif Marketleri ucuz et satışlarına başladı. Kurumlarda satışa sunulan etlerin fiyatları market ortalamasının yüzde 15 ile 20 altında. Marketlerde dana kıymalığın kilosu ortalama 100 liradan satılıyor. Dana sotenin kilosu ise 120 lira civarında. Ucuz et satışı, Et ve Süt Kurumu (ESK) 18 satış mağazasında ve Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin 150’sinde yapılıyor.

Et ve Süt Kurumu Yüz 20 Ucuz Et Satışına Başladı

Et ve Süt Kurumu ve Tarım Kredi Kooperatif Marketleri ucuz et satışına başladı. Açıklamayı Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci yaptı. Kirişçi, fiyatların market ortalamalarının yüzde 15-20 altında olduğunu söyledi. Ucuz et satışı, Et ve Süt Kurumu (ESK) 18 satış mağazasında ve Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin 150’sinde yapılıyor.

Marketlerde dana kıymalığın kilosu ortalama 100 liradan satılıyor. Dana sotenin kilosu ise 120 lira civarında.

Satışın ramazan ayı boyunca devam edeceğini söyleyen Kirişçi, “Ramazan ayında vatandaşlarımız ete olan ilgilerini ötelemesinler” diye konuştu.


” Hayvan Stoklarında Problem Yok “

Türkiye’de bulunmayan bir ürün olmadığını, fiyatların yüksekliği ile ürünün bulunurluğu ve ürüne erişim arasında bir kopma söz konusu olmadığını dile getiren Bakan Kirişci, beside ve kesim yapılacak hayvan stoklarında bir problem olmadığının altını çizdi.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu