Blog

Ev ve Oda Arkadaşlarıyla Yaşamak İçin 5 İpucu

Döneme yeni başladınız ve küçük şeyler sizi rahatsız etmeye başlıyor. Bir arkadaşınız kira payını ödemek için her zaman geç kalır ve bir diğeri arkasında bir yığın iz bırakır. Evde ve kyk odanızda  paylaşılan stresi korumak için bazı basit ipuçlarıyla gerçekten başarabilirsiniz.

1. Bazı Temel Temel Kuralları Belirleyin

Kuralların bir listesi mutlaka tek bir yaşamın dahil olduğunu hayal ettiğiniz şey değildi, ama yakında bunun gerekli olduğunu göreceksiniz (eğer akıl sağlığınızı korumak, arkadaş kalmak ve gerektiğinde küçük bir çalışma yapmak istiyorsanız). Bu yüzden aşağıdakilerden bahsetmeyi düşünün:

  • Ev işleri – kim ne yapar?
  • Parti geceleri – 5+ konuğun konu dışı kaldığı akademik yılın herhangi bir gecesi veya vakti olduğunda veya varsa (sınav haftası veya bitirme tarihinize kalan son sayım gibi)
  • Başka herhangi bir zamanda konuklar – misafirleri davet etmeden önce birbirlerini sade bir mesajlaşma sistemi olabilir mi?
  • Yiyecek – dolaplarınızı paylaşıyor veya paylaşıyor musunuz?

2. ‘Kesinlikle yapma, yapma’ konuşması

Bazen sorunların en büyüğüne dönüşen en küçük şeylerdir. Bu nedenle, kesinlikle kurallara uymayan, küçükten büyüğe, kesinlikle gitmeyen şeyler hakkında gayri resmi bir sohbet gerçekleştirmelisiniz. .


3. Para

Faturalar – herkes onlara ödeme yapmak zorundadır ve ne zaman ve kim tarafından ne zaman başa baş ödeyeceklerini belirlemelisiniz. Paylaşılan bir alana yerleştirilen bir takvim, her ay dostça bir hatırlatma görevi görebilir ve gecikme ücretleri üzerinden tartışmalardan kaçınabilir.


4. Sık Sık Konuşun

Bir yaşam alanını başkalarıyla paylaşırken kaçınılmaz olarak, ortaya çıkan sorunlardan kaçınılmazdır – kaç tane hayır-hayır konuşmuyorsanız konuşun temel kuralları listeniz ne kadar uzun olursa olsun. Uyumlu bir evin anahtarı açık ve dürüst olmaktır – sizi rahatsız eden bir şey varsa, oda arkadaşınıza (kibarca) bildirin ve çözümleri birlikte tartışın. Kapak tarafında, kendiniz açık ve gerekirse davranışlarınızı uyarlamaya istekli olmalısınız.


5. Ayda Bir Kez Temizlik

Öğrenciler, pislikler arasında yaşamaya ününüz var. Çok az insan, geniş öğrenci alanlarının gerçekten hijyenik koşullarda yaşamaktan hoşlandıklarını bilmiyor . Herkesin standartlarının sizinkiyle eşleştiğinden emin olmanın kolay bir yolu, ayda bir kez arkadaşınızın temizliğine bakın


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu