Yaşam

Evdeki Malzemelerle En Kolay Makyaj Çıkarma Yöntemi

Evdeki Malzemelerle En Kolay Makyaj Çıkarma Yöntemi. Cildimizi hem temiz tutmak hem de en kolay yönden makyaj çıkarmak cildimizi rahatlatmak evdeki malzemelerle daha da kolay. Cildimizi besleyecek ve kolay yönden temizleme sağlayacak olan malzeme nemlendirici bir krem ve pamuk.

Evdeki Malzemelerle En Kolay Makyaj Çıkarma

Makyaj temizlemek bazen zorlu bir süreçtir ya canımız istemez ya da üşeniriz. Bu yöntem en basit yöntemdir. Cilt tipinize uygun bir kremle ve bir pamukla cildinizdeki tüm makyajı temizleyebilirsiniz. Bazen göz makyajı çıkarımı zor olduğu için vazelin tercih edilebilir. Az miktarda vazelini göz çevrenize masaj uygulayarak sürüp bir mendil yardımıyla silerek kolayca temizleyebilirsiniz. Bu işlemde dikkat etmeniz gereken tek şey gözünüze vazelin gelmesini önlemektir. Bunu yaparken cildinizdeki problemleri nemlendirici sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz.

Makyajı doğal olarak silmek için birkaç harika seçenek vardır ve bunlar makyajsız günlerde bile harika cilt bakımı tarifleri olabilir.

1. Yağ Temizliği

Yağ temizliği tam olarak göründüğü gibidir: yüzünüzü yağla temizlemek. Bu makyaj temizlemek için en basit olanı olabilir.

Yağ temizliği aslında gözeneklerinizdeki fazla yağı çözebilir. Doğru yağları kullanarak aşırı kuru veya aşırı yağlı cildi dengeleyebilirsiniz yağ temizleme her cilt tipinde işe yarayabilir!

Yağ temizliği için kullanılan popüler yağlar arasında zeytinyağı bulunur, ancak biraz deney yaparak diğer yağların cildiniz için iyi geldiğini görebilirsiniz. Ayçiçeği, aspir, avokado ve hindistancevizi yağları da işe yarayabilir.


2. Aloe Vera

Bahçeniz de Aloe Vera bitkisi yetiştirip makyaj sonrası cildinizi kusursuz temizleye bilirsiniz. Aloe Vera yetiştirip jelini cildinizi temizlemek için kullanabilirsiniz.

Aloe verayı makyaj temizleyici olarak kullanmak için:

  • Küçük bir kapta, eşit miktarda aloe vera jeli ve balı karıştırın.
  • Macun kıvamına geldiğinde yüzünüze sürün ve hafif dokunuşlarla 1. 2 dakika ovalayın sonra soğuk su ile yüzünüzü durulayın.
  • Yaptığınız karışımları bir kapa koyarak buz dolabınızda saklayıp ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz.

3- Ballı Temizleme

Doğal olarak antibakteriyel bal sivilceyle savaşır ve ölü deri hücrelerini atmaya yardımcı olan enzimler içerir.

  1. Sadece bir çay kaşığı çiğ bal kullanın ve ellerinizin arasına sürün.
  2. Yüzünüze yayın ve dairesel hareketlerle masaj yapın.
  3.  5-10 dakika bekletin ve yüzünü yıkayın. Cildiniz kuruduktan sonra taze ve nemli olacaktır!

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu