Blog

Bill Gates’ten Gençlere 10 Öneri

Etrafımızdaki insanlara dünyanın en zengini kim diye sorsak mutlaka çoğunlukla Bill Gates cevabını alırız.

Bill Gates kendini keşfetmeyi başarabilmiş ve bunu hem paraya hem mutluluğa çevirebilmiş şanslı bir insandır. Bill Gates sadece dünyanın en zengin insanlarından biri olarak anılmıyor aynı zaman da gençlere ve eğitime verdiği desteklerle de biliniyor. Bill Gates’in tecrübelerinden yararlanmak isteyenler için tavsiyeleri.

1.OKUL İYİDİR. ÖĞRETMENİNİZİN GERÇEKTEN SERT BİRİ OLUP OLMADIĞINA KARAR VERMEK İÇİN BİR PATRONLA KARŞILAŞANA KADAR BEKLEYİN.

2.İNEKLERE İYİ BAK.  İNEK ARKADAŞLARINIZA İYİ DAVRANIN BİR GÜN ONUN ÇALIŞANI OLABİLİRSİNİZ.

3.SABIRLI OL. LİSEDEN MEZUN OLUR OLMAZ YILDA 60 BİN DOLAR KAZANACAĞIN BİR İŞ BULAMAZSIN.

4.KAZANANLAR, KAYBEDENLER. OKULUNUZDA’DA KAZANANLARLA VE KAYBEDENLERLE KARŞILAŞIRSINIZ. GERÇEK HAYAT’TAKİ KARŞILAŞMALAR BÖYLE OLMAYACAK. ( Kimi okullarda sınıfta kalan öğrencilere defalarca yeni fırsatlar verilir sınıfı geçmesi için ancak gerçek hayatta böyle bir durum yok )

5.YERİNİ BİL. SİZ DOĞMADAN ÖNCE, AİLENİZ İÇİN HAYAT BU KADAR SIKICI DEĞİLDİ. YOLLARINI SİZİN FATURALARINIZI ÖDER, ÇAMAŞIRLARINIZI YIKAR VE SİZE NASİHAT EDERKEN YENİDEN ÇİZDİLER.

6.HAYAT ADİL DEĞİL, BUNA ALIŞSAN İYİ OLUR

7.DÜNYA SENİN KENDİNE SAYGINLA İLGİLENMEZ. DÜNYANIN İLGİSİNİ ASIL ÇEKEN ŞEY, SENİN KENDİNİ İYİ HİSSETMEN İÇİN NE YAPTIĞIN OLACAKTIR.

8.ÇAKILIP KALDIĞINIZDA  BU AİLENİZİN SUÇU DEĞİLDİR. HATA YAPTIĞINIZDA SIZLANMAK YERİNE, ONLARDAN DERS ALIN. .

9.TELEVİZYONA İNANMA. TELEVİZYON GERÇEK HAYAT DEĞİLDİR. GERÇEK HAYAT’TA  İNSANLAR  KAFELERDEN KALKIP İŞLERİNE GİTMEK ZORUNDADIRLAR.

10.ZAMANINI İYİ KULLAN. HAYAT SÖMESTRLER HALİNDE YAŞANMAZ.  (Bütün yaz boyunca tatil yapamazsınız ve çok az işveren sizi kendinizi bulmak için yardım etmek için hevesli olacaktır bu yüzden zamanınızı iyi kullanın)

Bill Gates’in tavsiyeleri bunlardı son olarak ROCKY’nin tavsiyesiyle bitirelim.

NE HAKETTİĞİNİ BİLİYORSAN, HAKETTİĞİN ŞEYİ AL AMA O DARBELERİ ALMAYA HAZIR OL VE BİRİLERİNİ SUÇLAYIP İSTEDİĞİN YERE GELEMEDİM SEBEBİ O DİYEMZSİN. BUNU KORKAKLAR YAPAR VE SEN BU DEĞİLSİN SEN BUNDAN DAHA İYİSİN.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu