Kimdir

Fatma Meriç Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında? Fatma Meriç Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

Fatma Meriç Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında? Fatma Meriç Yılmaz Hayatı ve Biyografisi. Eski Kızılay Başkanı Kerem Kınık İstifası sonrasında Yeni Kızılay Başkanı olan Fatma Meriç Yılmaz Nerelidir? merak edilenler arasında yer aldı. Fatma Meriç Yılmaz Özgeçmişi merak edenler için yazımızın devamında tüm detayları bulabilirsiniz.

Fatma Meriç Yılmaz Kimdir?

Kızılay Başkanlığında görev yapan Kerem Kınık’ın istifa etmesi üzerine Yeni Kızılay başkanı olarak göreve getirilen Fatma Meriç yılmaz Kimdir? merak edilmeye başlandı. Kızılay Genel Başkan Yardımcısı görevindeyken istifa sonrasında Kızılay Başkanı oldu. 1975 yılında Ankara’da doğan Fatma Meriç Yılmaz 2024 yılı itibari ile 49 yaşındadır ve aslen Ankaralıdır.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; 2000 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur ve ardından tıpta uzmanlık eğitimini 2000- 2003 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamlamıştır. Yine aynı hastanede başasistan olarak görev yaptıktan sonra, 2008 yılında doçentlik unvanı almıştır.

O dönemlerde Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Klinik Şef Yardımcısı olarak görev yaptı. Bununla yetinmeyen Yılmaz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim dalına doçent olarak atanarak yine bu üniversitede profesör unvanını aldı.


Fatma Meriç Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

Kariyeri boyunca kendi gelişimine ilk planda tutan Fatma Meriç Yılmaz, 2012-2015 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Biyokimya Laboratuvarı Eğitim ve İdari Sorumluluğu ile Laboratuvar Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2015-2016 yılları arasında Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği; 2016-2017 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Edindiği bilgilerini paylaşmak isteyen isteyen Yılmaz, Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıbbi Biyokimya ABD. da Öğretim Üyesi ve Ankara Şehir Hastanesi Tıbbi Biyokimya Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Bununla birlikte TÜBİTAK BİDEP Danışma Kurulu Üyeliği, Sağlık Bakanlığı Tıbbi Laboratuvar Bilim Kurulu Üyeliği ve IFCC C-NPU komisyonunda asil üyeliği bulunmaktadır.

2015 yılından bu yana Türk Kızılay Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmekte, ve halen Kızılay Kadın Koordinasyon Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca Evli ve 3 çocuğu vardır. Son olarak da Kerem Kınık istifası sonrasında Kızılay Genel Başkanı olarak göreve getirilmiştir.

Instagram 👉 Fatma Meriç Yılmaz


👉 Simla Türker Bayazıt Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu