Yaşam

Forza Tablet Ne İşe Yarar? Forza Tablet Kullananların Yorumları

Havaların son günlerde bir soğuk bir sıcak seyretmesi sonunu çoğu kişide ufak tefek soğuk algınlıkları sebebiyle farklı ilaçlar aranmaya başlandı. Hal böyle olunca Forza Tablet Ne İçin Kullanılır? araştırılmaya başlandı. Özellikle Kullanıcı Yorumları merak edilirken bir yandan da Forza Tablet Nasıl Kullanılır? araştırılmakta. Gelin Birlikte Forza Tablet Yan Etkileri ve tüm merak edilenleri öğrenelim…

Forza Tablet Ne İşe Yarar?

Özellikle soğuk havalarda çoğumuzun araştırma yaptığı ilçlardan olan Forza Tablet Ne İçin kullanılır? merak edilmekte. Forza tablet, ateş düşürücü öksürük giderici ağrı kesici ve enfeksiyon önleyici özelliği ile bilinen bir araçtır. Ağrı, kızarıklık, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, sinüzit, göz sulanması, kış hastalıkları adı verilen grip, soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlarda da oldukça etkili bir faydalı ilaçtır.

30’lu tabletler halinde eczanelerde satılmaktadır. Bu ilacın kırmızı-beyaz bir kutusu vardır ve ağız yoluyla alınmaktadır. Ayrıca bu ilacın Forza şurup isimli formu da vardır isteyen bunu da kullanabilir. Bu tabletin ruhsat sahibi ve üretimi Ali Raif İlaç Sanayi ve A.ş tarafından yapılmaktadır.

Kullanım alanlarını detaylı bir şekilde sıraladık. Aşağıdaki hastalıklarda bu hapı kullanabilirsiniz, kullanım dışında kullanmamanızı tavsiye ederiz.

 • Vücuttaki ağrıyı keser ve rahatlatır.
 • Vücudun ateşini düşürür. Yüksek ateşlerde kullanılır.
 • Balgam eritici ve söktürücüdür. Balgam sorununda kullanılır.
 • Grip ve soğuk algınlığına bağlı ağrı, kırgınlık, yorgunluk, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, hapşırma, göz sulanması gibi durumları iyi eder.
 • Üst solunum yolları enfeksiyonunda ortaya çıkan vücut üşüme durumunu ortadan kaldırır.
 • Öksürüğün geçirilmesinde önemli rol oynar.
 • Akut enfeksiyonla ortaya çıkan geniz akıntısı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, kas ağrısı sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
 • Üst solunum yollarına bağlı olarak ortaya çıkan gözlerde kaşıntı, sulanma ve ödem sorunlarının iyi edilmesinde kullanılır.

Forza Tablet Ne İçin kullanılır?

Halk arasında forza ilaç olarak da bilinmektedir. Bu tablet ateş, ağrı, balgam eritici, öksürük, burun akıntısı gibi durumlarda kullanılır. Forza hap ayrıca grip ve soğuk algınlığı sebepli ortaya çıkan ağrı, ateş, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, vücut ağrıları, hapşırma, gözde sulanma gibi sorunları da ortadan kaldırır. Ağrı, ateş ve üst solunum yolları sorunları için süper bir ilaçtır, bundan dolayı da çok tercih edilmektedir

Etken maddesi  Parasetamol, Oksolamin sitrat, Fenilefrin hidroklorür, Klorfeniramin maleat  olan FORZA Tablet, histaminin etkilerini giderici, üst solunum yolunda tıkanıklık giderici, balgam eritici ve öksürük giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. Vücutta doğal bir histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı ve benzeri alerjik belirtileri tedavi edici  antihistaminik  etki  eder, balgam eritici özelliğiyle salgıları sulandırarak öksürüğü tedavi eder, burun boşluklarında mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürücü ve ağrıyı keser.

Soğuk algınlığı, grip, nezle ve benzeri üst solunum yolu akut enfeksiyonlarında ve alerjik hastalıklarında görülen burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, gözlerde sulanma, ödem, öksürük, ateş ve ağrı gibi belirtilerin tedavisinde uygulanır.


Forza İlaç Faydaları

 • Ağrı sorunların giderilmesinde rol oynar.
 • Ateşe bağlı ortaya çıkacak havale sorunlarının önüne geçer.
 • Grip,nezle ve soğuk algınlığı sonucunda ortaya çıkan vücut ağrıları dindirir ve kişiyi rahatlatır.
 • Üst solunum yollarının sağlığının korunmasında yardımcı olur.
 • Mukoza şişliğini hızlı şekilde azaltır.
 • Balgam sorunlarını giderir. Balgam kaynaklığı boğaz gıcıklıklarını giderir.

Forza Tablet Nasıl Kullanılır?

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. ilacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Forza Tablet Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş dönmesi, baş ağrısı, sersemlik, uyuklama hali, uykusuzluk, bulantı, kusma, ağız kuruluğu, hazımsızlık, karın ağrısı, gaz, kabızlık ve üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri yaygın görülen yan etkilerdir.

Forza Tablet Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Satış Fiyatı 35,88 TL
Reçete Durumu Normal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkod Numarası: 8699543010281


Forza Tablet Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı yorumu: hiç uyku hapı içmesem de forza gibi harika bir uyku uyutan ve getiren bir ilaç daha görmedim.

Kullanıcı yorumu: kelime anlamı olarak bastır, saldır anlamına gelen forza, bjk carşı grubu web sitesinin* grup içindeki kısa kullanım şeklidir.

Kullanıcı yorumu: grip ve soğuk algınlığı için hiç bir boka yaramayan, en az üç tane arka arkaya alındığında anca kafa yaptıran hede. güzel uyutur.

Kullanıcı yorumu: ios ve android’in en iyi canlı skor uygulamasıdır. seçtiğiniz takımların maçlarından son dakika bilgileri, maçtaki gollerin 10-15 dakika sonra yüklenen videoları, istatistiki bilgiler ve kaliteli arayüzü ile beğenimi kazanmıştır.


İlginizi Çekebilir  👇

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu