Yaşam

Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Fucicort Krem Fiyatı 2024 Ne Kadar?

Cilt için Kullanılan Fucicort Krem Yaraya Sürülür mü? Fucicort Krem Nasıl Kullanılır? merak ediliyor. Cilt hastalıklarına oldukça iyi gelen Fucicort Krem Sivilce İçin Kullanılır mı? merak edilen tüm detaylar makalemizde...

Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Fucicort Krem Fiyatı 2024 Ne Kadar?. Egzama ve dermatit gibi bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan Fucicort Krem Cilde Faydaları saymakla bitmiyor. Fucicort Krem Kullananlar, Fucicort Krem‘in Kortizonlu mu olduğunu araştırıyor. Gelin birlikte Fucicort Krem Nasıl Kullanılır? tüm detayları birlikte öğrenelim…

Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Genel olarak cilt üzerinde kullanılan ve çeşitli cilt hastalıklarına iyi gelen bir ilaç olan Fucicort krem nedir, nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını birlikte öğrenelim. Cilt hastalıkları insanları gündelik işlerini yapmalarına engel olabilecek kadar rahatsız edebilmektedir. Bu rahatsızlıklar insanların yaşamlarını büyük oranda etkileyebilmektedir. Tıbbın gelişmesi ile birlikte birçok hastalığın da tedavisi geliştirilmiş olmaktadır.

Bu hastalıkların içerisine deri ve cilt hastalıkları da dâhil olabilmektedir. Aşrı derecede rahatsızlık verebilen cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan Fucicort Krem insanların cilt hastalıklarında en çok kullandıkları ilaçlardan bir tanesi olmaktadır.

Fucicort Krem cilt hastalıklarının birçoğunda yaygın olarak kullanılabilmektedir. Bu hastalıklardan bazıları genel olarak şu şekilde olmaktadır.

 • Vücuda alınan yabancı maddelerden kaynaklanan alerjik reaksiyonların ve enfeksiyonların dindirilmesinde kullanılabilmektedir.
 • Vücutta bulunan şişlik ve kızarıklıkların dindirilmesinde kullanılabilmektedir.
 • Derinin yağ bezelerinde oluşan bir hastalık olan Unna hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kronik olarak geçen atopik egzama hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Güneş gibi dış etmenlerin oluşturmuş olduğu iltihaplanmaların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kaşınma nedeni ile oluşan egzama hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Derinin altındaki damarlarda tıkanıklıklardan kaynaklanan iltihaplanmaların tedavisinde kullanılabilmektedir.

👉 Avil Merhem Ne İşe Yarar? 


Fucicort Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, bakteriyel enfeksiyonun olduğu veya ortaya çıkma olasılığı olan enflamatuar dermatozlar için kullanılır. Bu ürün atopik egzama, diskoid egzama ve staz egzaması için kullanılan bir ilaçtır. Aynı zamanda bu krem seboreik dermatit, kontakt dermatit, liken simpleks, kronikus, sedef hastalığı, vediskoid, lupus, eritematoz gibi cilt hastalıklarının tedavisi için de uygulanır.

Fucicort Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem cilt üzerinde haricen kullanılır. Kollar, bacaklar, eller, ayaklar, yüz bölgesi, sırt, bel, boyun ve omuz gibi bölgelerde kullanılabilir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Fucicort Krem Yan Etkileri Nelerdir?

İlaçların içerisinde bulunan maddeler nedeni ile insan üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkiler bulunabilmektedir. Bu olumsuz etkilere verilen genel isim yan etki olmaktadır. İlaçlar kullanılmadan önce mutlaka ilaç hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Fucicort Krem yan etkileri ve ilaç hakkında bilinmesi gereken maddeler şu şekilde yer almaktadır.

 • İlacın etken maddesine karşı her hangi bir alerjiniz var ise ilaç alerjik reaksiyonları harekete geçirebilmektedir.
 • İlacın etken maddesine karşı alerjiniz var ise ilacın kullanılmaması önerilmektedir.
 • Antibiyotik sınıfında yer alan bir krem olduğu için Fucicort Krem sivilce tedavisinde ve yüz bölgesinde kullanılmamalıdır.
 • Bebeklerin pişik durumunda kesinlikle kullanılmaması önerilmektedir.
 • Fucicort Krem vajinaya sürülebilmektedir. Fakat kısa süreli kullanımı tavsiye edilmektedir. İlaç kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekmektedir.
 • Nefes almada güçlük çekildiğinde ve alerjik reaksiyonlar gözlemlendiğinde acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Yan etki olarak yüz bölgesinde dil ve boğazda her hangi bir şişme durumu gözlemlenir ise ilacın kullanımı kesilerek acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.

Fucicort Krem Hamilelikte Kullanımı

Hamilelik döneminde ya da emzirme döneminde kontrol dışında ilaç kullanımı anneye ve bebeğe zarar verebilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların kimyasal maddelerden oluşması olmaktadır.  Zorunlu olmadıkça ilaç kullanımı önerilmemektedir.

Fucicort Krem antibiyotik grubunda yer alan bir ilaç olduğu için kan yolu ile yada süt yolu ile bebeğe zarar verebilmektedir. Hamilelik yada emzirme döneminde her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka uzam doktora başvurulması önerilmektedir.


Fucicort Krem Fiyatı 2024

İlacın fiyatı bölgelere göre değişiklik gösterebilir. İlaçların bir çoğu reçeteli olarak SGK tarafından karşılanıyorken, bazıları reçeteli olarak satılmaz. Türkiye’de antibiyotik özelliğindeki ilaçların reçetesiz olarak satışı yasaklanmıştır. Fucicort kremin fiyatı, SGK’nın ilacın yüzde kaçını karşılayacağına göre değişmektedir.

Fucicort 30 gr. krem eczanelerde güncel satış fiyatı 177.91 TL olarak belirlenmiştir.İlginizi Çekebilir  👇

👉 Dicloflam Ne İçin Kullanılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu