Yaşam

Fucidin Krem Ne İşe Yarar? Fucidin Krem Kullananların Yorumları

Fucidin Krem Ne İşe Yarar? Fucidin Krem Kullananların Yorumları. Cilt için kullanılan kremlerden olan Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır? Özellikle antibiyotik etkili de olan Fucidin Krem pişiğe iyi gelir mi? Uzmanlar tarafından sık sık reçete edilen Fucidin Krem Nerelerde, Nasıl Kullanılır? en çok merak edilenlerden biri de Fucidin Krem Kullannaların Yorumları. Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Genellikle akne, sivilce ve uçuk tedavisinde kullanılır. Sadece eczanelerde satılır. Genellikle derideki bakterin tedavisinde kullanılır. Fucidin 20g’lık alüminyum tüplerde eczanelerdeki raflarda yerini almaktadır. FUCİDİN’in etkin maddesi olan Fusidik asit; bir antibiyotik olup bir çok mikroorganizma üzerinde güçlü antibakteriyel (bakterileri tahrip eden veya onların çoğalmasını engelleyen) etkiye sahiptir. FUCİDİN’e duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Bir çok cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılan Fucidin krem, oldukça güçlü ve etkili bir krem olduğu bilinmektedir. Yalnızca doktor tavsiyesiyle kullanılması önerilen Fucidin, eczanelerde reçetesiz olarak da satılabilmektedir. Ancak her insanın cilt tipi ve ciltteki meydana gelen sorun farklı olabildiğinden dolayı Fucidin kremin kullanımından önce mutlaka doktora gitmeniz önerilmektedir. Sivilce dışında bir çok farklı ciltte meydana gelen sorunlar için de bu krem kullanılmaktadır.


👉 Gece Ayak Yanması Neden Olur? Gece Ayak Yanmasına Ne İyi Gelir?


Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Fucidin krem 25°C’nin altında oda sıcaklığında saklanılması önerilir. Cilt yüzeyine haricen uygulanan Fucidin, enfeksiyonlu olan bölgeye hafifçe sürülerek üstü kapatılabilir ya da açık kalabilir. Fucidin krem içeriğinde bulunan antibakteriyel özelliği sayesinde cildinizde bulunan sivilcelenen bölgeyi temizlemektedir. Eğer cildiniz sivilce üretmeye müsayitse yüzünüze bu kremden kullanarak sivilce oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Ciltte yer alan sivilceleri ortadan kaldıran bu krem, ayrıca ileride çıkacak sivilceleri de önlemektedir. Kremin kullanım süresi 24 gün olarak belirlenmiştir ve mutlaka düzenli olarak her gün cilde sürülmeli ve bu süre tamamlanmadan krem bırakılmamalıdır. Sivilcelerin iyileşmesi durumunda bu kremin kullanımını bırakmak, cildinizde yer alan bakterileri temizlemeyi önlemektedir. Genel olarak günde 2 defa kullanılması önerilen bu krem, kesinlikle göz çevresine ve dudaklara yakın bölgelere sürülmemelidir. Doktor kontrolünde kullanmayacaksanız mutlaka eczacınıza ilaç hakkında danışmanızı öneririz.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Fucidin Krem Faydaları

Fucidin krem bir antibiyotikli kremdir. Yaralar, kesikler, hafif yanıklar, arı sokmaları, böcek sokmaları, sivri sinek ısırıkları, sivilceler ve akneler, yara izleri, sivilce izleri, genital siğil gibi pek çok durumda doktorlar tarafından reçete edilir.


Fucidin Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi?

Fucidin krem Sivilce oluşumu cilt üzerindeki boşluklara bakterilerin akın etmesi ve cildin hemen altında birikmesiyle oluşur. Etkili bir antibakteriyel özelliğe sahip fucidin krem, cilt üzerinde ve hemen altında yerleşik bulunan bakterileri temizleyerek hem sivilceleri yok eder.


Fucidin Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem kollar, bacaklar, ayaklar, sırt, omuz, boyun, göğüs, genital bölge, karın, basen, kalça ve yüz bölgesinde kullanılabilir.


2024 Fucidin Krem Fiyatı

Fucidin kremin 2024 itibariyle fiyatı 92,04 TL’dir.


Fucidin Krem Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu:  zamaninda kuafor sonrasi dolan sivilcelerimden beni kurtaran antibiyotik krem.

Kullanıcı Yorumu: antibiyotikli krem. geçen senelerde garnier pink grapefruit yüz yıkama jelini her sabah kullanmaktan cildim fena halde kuruyup böyle kırmızı kırmızı acayip birşeyler çıkmıştı bu kremi sürmemle geçti.

Kullanıcı Yorumu: burnumu ilk deldirdiğim dönem iltihaba yakalanmamak için kullandığım krem. yararı oldu mu olmadı mı bilmiyorum, olmuştur herhalde.

Kullanıcı Yorumu: ameliyat yaralarından sonra doktorum tarafından tavsiye edilen krem. yağlı bir yapısı var, garip bir şekilde vıcık vıcık hissediyorum sürünce. yüzüme hiç sürmedim o konuda bilgim yok ama, vücudun diğer bölümlerindeki kesik, yara gibi şeyleri hızlı iyileştirme özelliği var.

Kullanıcı Yorumu: yüzümdeki seboreik dermatit ne zaman hortlasa sürdüğüm krem, 1-2 gün içerisinde sorunu çözüyor zaten. yanı başımdan ayırmıyorum bir bu pomadı bir de momecon losyonu.

Kullanıcı Yorumu: kesiklerde ya da etrafı kızaran iltihaplanma sinyalleri veren yaralarda kullanıyorum. ayrıca veterinerimizin tavsiyesiyle köpeğimde açık egzama olduğu zaman yarayı kurutma ve mikrop kapmasını önleme maksatlı da kullanıyoruz. bizim evin demirbaşlarından.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu