Yaşam

Fucitec Krem Ne İşe Yarar? Fucitec Krem Sivilceye İyi Gelir mi?

Fucitec Krem Ne İşe Yarar? Fucitec Krem Sivilceye İyi Gelir mi?. Ciltteki mikropları ve cilt enfeksiyonlarını tedavi eden Fucitec Krem, duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının iyi edilmesinde kullanılan bir  kremdir. Özellikle de bayanlar tarafından çok fazla merak edilen Fucitec Krem Nasıl Kullanılır? sorusunun cevabı ve Fucitec Krem Muadili olan Kremleri ve tüm detayları makalemizde bulabilir  

Fucitec Krem Ne İşe Yarar?

Fucitec Krem içinde bulunan sodyum fusidat, bir fusidik asit tuzudur ve bu içerik sayesinde stafilokokal bakteri adı verilen mikropların sebep olduğu cilt enfeksiyonları için reçete edilmektedir. Bu tür enfeksiyonlar arasında impetigo, enfekte kesikler ve sıyrıklar ve enfekte dermatit bulunur. Enfeksiyona neden olan mikropların büyümesini durdurarak çalışır.

Bu krem, özellikle enfeksiyonun yalnızca küçük bir alanı kapladığı durumlarda, cilt enfeksiyonunu genellikle hızlı bir şekilde temizleyen antibakteriyel bir preparattır. Enfeksiyon daha yaygınsa, antibiyotik tabletleri veya sıvı ilaç gerekebilir.

Özellikle yüz bölgesinde oluşan cilt ve deri hastalıkları günümüzde her üç insandan birini olumsuz etkilemekte. İçeriğinde Kortizon olmayan  Fucitec Krem Yanık İçin Kullanılır mı? sorularına cevap olarak da; İltihaplı egzama, sivilce (akne), derideki ter bezlerinin iltihabı (hidrozadenit), kıl kökü iltihabı, iltihaplı büyük sivilce, sakal bölgesinde kıl kökü iltihabı (sikozis barbae), bulaşıcı cilt hastalığı (impetigo), kırmızı veya  kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı deri hastalığı (eritrazma), kıl dönmesi, apse sorunları için kullanılan cilt ürünüdür. Beyaz homojen bir yapısı vardır. Bu krem bir antibiyotiktir ve antibakteriyel (bakterileri tahrip eden ve çoğalmasını önleyen) özelliğe sahiptir.


Fucitec Krem Muadili

Fucidin krem, Fucitec plus krem, Fucidin pomad, Fucidin H krem, Fucitec pomad, Balaban pomad, Tirecort krem, Fucicort kremStafine krem, Stafine H krem, Stafine cort krem, Stafine pomad, Belogent krem, Belogent merhem, Fusix dermacort krem, Furacin merhem, Fucibest krem, Tiremix krem, Fusidas krem, Bactroban krem, Bactroban pomad, Heksa deri merhemi, Mupiderm pomad, Dextrocin krem ve Terramycin deri merhemi bu ilacın muadilleridir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Fucitec Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, Bir tür antibiyotik olan bu krem fusidik asit içerir. Enfeksiyonlara neden olan mikropları (bakterileri) öldürerek çalışır ve  impetigo (iltihaplı, kabuklu ve şişmiş bir cilt yarası), enfekte dermatit (cildin iltihabı) ve lekeler, enfekte kesikler ve sıyrıklar gibi mikroplar (bakteriler) tarafından enfekte olduğu durumları tedavi etmek için kullanılır.

Belirli bakteri türlerinin neden olduğu çeşitli cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Fusidik asit, antibiyotikler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Bu tür enfeksiyonlar impetigo ve yanıklara veya tahriş olmuş derideki ikincil enfeksiyonları (deri yaralandıktan sonra oluşan enfeksiyonlar) içerebilir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Fucitec Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Fusidik aside veya bu ilacın diğer bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın. Bu kremi kullanmadan önce doktorunuzla, eczacınızla veya hemşirenizle konuşun.
  • Bu ilacı gözünüzün veya bir çocuğun gözlerinin yakınında kullanacaksanız özel dikkat gösterin.
  • Bu kremi uzun süre veya çok miktarda kullanırsanız, herhangi bir yan etkinin görülme olasılığını artırabilir. Ayrıca cildiniz bu ilaca daha duyarlı hale gelebilir.
  • Bu kremi kullanırken sigara içmeyin veya ateşin yakınına yaklaşmayın. Çünkü bu krem ciddi yanık riskini artırabilir. Bu ürünle temas eden kumaş (giysi, yatak takımı, pansuman gibi) daha kolay yanar ve ciddi bir yangın tehlikesi oluşturur. Giysileri ve yatak takımlarını yıkamak, ürün birikimini azaltabilir ancak tamamen ortadan kaldıramaz.
  • Başka ilaçlar alıyorsanız, yakın zamanda aldıysanız veya alma ihtimaliniz varsa doktorunuza, eczacınıza veya hemşirenize söyleyin.
  • Hamileyseniz veya emziriyorsanız, hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız veya bebek sahibi olmayı planlıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın. Bu ilacı kullanırken hamile kalırsanız doktorunuza söyleyin.
  • Bu kremi uzun süre veya çok miktarda kullanmamalısınız.

Fucitec Krem Nasıl Kullanılır?

Tedaviye başlamadan önce, paketin içinden üreticinin basılı bilgi broşürünü okuyun. Size verilen krem veya merhem markasının nasıl kullanılacağı hakkında size daha fazla bilgi verecek ve aynı zamanda yaşayabileceğiniz yan etkilerin tam bir listesini de sağlayacaktır.

Hazırlığı aynen doktorunuzun size söylediği gibi kullanın. Enfekte bölgeye ince bir tabaka krem sürün ve nazikçe ovalayın. Size aksi söylenmedikçe günde üç ila dört kez kullanın. Kullanmayı bitirdikten sonra ellerinizi iyice yıkamayı unutmayın. Ellerinizi tedavi etmek için kullanmıyorsanız, ellerinizi yıkayın.

Sadece doktorunuz size talimat verdiği sürece kullanın. Bir tedavi süreci genel olarak yaklaşık yedi gün sürer. Kremi veya merhemi on günden fazla kullanmamalısınız.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Fucitec Krem Fiyatı 2024

Fucitec kremin güncel fiyatı 92,01 TL ‘dir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Spasmex Nedir, Ne İşe Yarar? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu