Kimdir

Gazi Koşusunu Kazanan Secret Power’ın Jokeyi Özcan Yıldırım Kimdir, Kaç Yaşında? Özcan Yıldırım Hayatı ve Biyografisi

Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen 96. Gazi Koşusu yarışında galip gelen Secret Power’ın Jokeyi Özcan Yıldırım merak konusu oldu. Her yıl düzenlenen Koşu da bu yıl Secret Power ve  Jokeyi Özcan Yıldırım Kazandı. Gazi Koşusu Ödülleri 2022 Ne Kadar? merak edilenler arasında Gelin birlikte Özcan Yıldırım Hayatı ve Biyografisi öğrenelim..

Secret Power’ın Jokeyi Özcan Yıldırım Kimdir?

1927 yılından bu yana düzenlenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına Gazi Koşusu bu yıl yine düzenlendi. Bugün nefeslerin tutulduğu yarış ve 96’cısı düzenlenen Gazi Koşucu nu safkan Secret Power ve Jokeyi  Özcan Yıldırım kazandı.

Gazi Koşusu’nu üst üste 7 kez kazanan Ahmet Çelik’in serisi bu yarışla birlikte sona erdi. Ahmet Çelik, 2015’ten beri Gazi Koşusu’nda zirveyi kimseye bırakmamıştı. Yarışçılık tarihine geçen usta jokey sırasıyla; Renk, Graystorm, Piano Sonata, Hep Beraber, The Last Romance, Call To Victory ve Burgas isimli safkanlarla derbiyi kazanmıştı. Bu yıl Özcan yıldırım kazanınca bunun üzerine Özcan Yıldırım merak konusu oldu.

Özcan Yıldırım 1985 yılında Siirt’te dünyaya geldi. 13 kardeşi olan Yıldırım, atlarla ilk kez Adana’da kondisyonerlik yapan eniştesi Sadık Akın sayesinde tanıştı. Hipodroma gelip giderek, bir süre yarış bülteni sattı. Hipodromda sevilmeye başlayınca, bu kez yedekçilik ve atlara binek yapmaya başlayan başarılı jokey, daha sonra, 2000 yılında Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezine kaydoldu. 2001 yılında arkadaşlarıyla İrlanda Kildare Eğitim Merkezi’ne eğitim için gönderildi.

👉 Kurtlar Vadisi’nin Tuncay Kantarcı-Deve Tuncay’ı Osman Wöber Kimdir? Osman Wöber Neden Öldü? Osman Wöber Hayatı ve Biyografisi


Gazi Koşusu Ödülü 2022 Ne Kadar?

Bu yılki ödüller belli oldu. Ödüller sıralamasıyla şu şekilde:

Birincilik ödülü 2,5 milyon TL

İkinciye 1 milyon TL

Üçüncüye 500 bin TL

Dördüncüye 250 bin TL

Beşinciye 125 bin TL verilecek.

Aynı zamanda koşuyu kazanan tayın sahibi birincilik ikramiyesine ek olarak toplam 3.859,700 TL’lik bir ikramiyeyi kazanmış olacak. At sahibi aynı zamanda tayın yetiştiricisi ise yetiştiricilik primi dahil toplam 4.578,450 TL’ye ulaşacak.

İnstagram 👉 Özcan Yıldırım

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu