Yaşam

Gözlerinizin Altındaki Koyu Halkaları Kaldırmanın En İyi 10 Yolu

Gözlerinizin Altındaki Koyu Halkaları Kaldırmanın En İyi 10 Yolu. Gözlerinizin altındaki bu koyu lekelerden kurtulmanın en iyi yolu stres, gerginlikten kaçınmaktır. Sağlığa dikkat etmek, sağlık öncelikleriniz en önemli faktördür. Bunun yanı sıra diğer bazı ipuçları da koyu halkaları temizlemenize yardımcı olur. İşte göz altı morluklarından kurtulmanın yolları.

Gözlerinizin Altındaki Koyu Halkaları Kaldırmanın En İyi 10 Yolu

Gözlerinizin altındaki koyu halkalardan kurtulmanın en iyi yolu, altta yatan nedenleri ele almaktır. Koyu halkalara dehidrasyon, uyku eksikliği, yaşlanma, genetik ve uzun süreli ekran kullanımından kaynaklanan göz yorgunluğu gibi çeşitli faktörler neden olabilir. Koyu halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı olacak bazı ipuçları:

10. Aşırı Alkolden Kaçının

Aşırı alkol tüketimi gözlerinizin altında koyu lekelere yol açar. Çok fazla alkol almaktan kaçınmak en iyisidir. Ayrıca karaciğerinize de zarar verir.


9. Düzenli Uyku

Normal bir insan, iyi bir sağlık için en az 8 saat düzenli uyku gerektirir. İyi bir uyku, stressiz yaşam için bir zorunluluktur. Uyku, rahatlamanın en basit yoludur.


8. Gül Suyu

Bir pamuk topunu gül suyuna batırın ve 15 dakika boyunca gözlerinizin altına uygulayın. Gül suyu, koyu halkaları azaltmak için mükemmel bir terapidir. İşleme 2 hafta boyunca günde iki kez devam edin.


7. Limon Suyu

Limon suyu, koyu halkaları azaltmanın etkili bir yoludur. 10 dakika boyunca pamuk topuyla limonun ham ekstraktını uygulamanız gerekir. Limon suyundaki vitamin, büyüyü yapan gerçek maddedir. Sürece 15 gün boyunca günde en az iki kez devam etmeniz gerekir.


6. Badem Yağı

Sürekli bir süre için düzenli olarak badem yağı masajı koyu lekeleri iyileştirir. Masajla kan dolaşımını artırarak yeri yatıştırır ve badem yağı cildi gençleştirir. Her gece uyumadan önce yağ masajını uygulayın.


5. Soğuk Su

Koyu Halkalar çoğunlukla aşırı stres, kaygı, gerginlik veya uykusuz geceler nedeniyle oluşur. Soğuk su veya buz, kan damarlarının daraltılmasına yardımcı olur, gözlerin şişkinliğini azaltır. Soğuk suyu sıçrayabilir veya bir buz küpünü yumuşak bir pamuklu bez parçasına sarabilir ve gözlerinize birkaç dakika uygulayabilirsiniz.


4. Ezilmiş Nane

Nane, göz altındaki şişliği ve karanlık daireyi iyileştirmenin güzel bir yoludur. Gözlerinize 10 dakika boyunca ezilmiş taze nane yaprakları uygulayabilirsiniz. Soğuk suyla yıkayın. Bu aslında koyu halka alanını iyileştirir ve yatıştırır ve ayrıca koyu halkaları en aza indirir.


3. Süt ve Ekmek Paketi

Süt harika bir nemlendiricidir. Sütün yağ ve protein içeriği mükemmel cilt yumuşatma sağlar. Bir macun hazırlamak için sütü beyaz ekmekle karıştırın. 15 dakika boyunca uygulayın ve azaltılmış koyu lekeler ile yumuşak ve beslenmiş bir cilt elde etmek için yıkayın.


2. Patates Suyu

Suyu soğutulmuş bir patatesden çıkarmanız gerekir. Patates suyunda bulunan doğal ağartma maddeleri, gözlerin altındaki karanlık etkinin azaltılmasına yardımcı olur. Bir pamuk topunu suyuna batırın ve bir hafta boyunca günde iki kez gözlerinize uygulayın.


1. Salatalık

Salatalık, koyu halkaları azaltmak için tüm doğal bileşenler arasında en iyisidir. Cildin koyu lekelerini hafifletebilen doğal bir büzücüdür. Bir salatalığı dilimlemeniz ve bir saat soğutmanız gerekir. Soğutulmuş dilimleri etkilenen bölgelere uygulayın.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

👉  Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu