Yaşam

Güneşin İnsan Vücudunda Yarattığı 7 Eşsiz Mucize

Güneşin İnsan Vücudunda Yarattığı 7 Eşsiz Mucize. Güneş, Dünya Gezegeni’nin yaşam kaynağıdır. Bunun yanı sıra, güneşin insan vücudunda yarattığı eşsiz mucizeler vardır. Tüm bu mucizeleri bu içerikte paylaşacağız. Güneşin faydalarının yanı sıra, insan vücudu ve psikoloji üzerinde de zararlar vardır. Bu içerikte, güneşin zararlarını faydalı kılabilecek çözümler ve farkında olmadan sağlığımız üzerinde yarattığı mucizeler hakkında konuşacağız.

Güneşin İnsan Vücudunda Yarattığı 7 Eşsiz Mucize

Havalar ısındıkça, insanlar kendilerini güneşten korumak için önlemler almaya başladılar. Güneşten korunmak için bazı insanlar dışarı çıkmadan önce gözlük, şapka, aksesuar takın. İyi karşılama ama korunmak için yeterli mi? Evet, çok kötü bir kontrast. Güneş hem insan vücudu için büyük bir gerekliliktir hem de insanları tehdit eden bir savaşçıdır. Öyleyse Güneş’i sadece bizim yararımız için nasıl kullanabiliriz? Evet, bunlar hakkında konuştuktan sonra, güneşin faydalarını ve zararlarını ve en önemlisi güneş ışınlarının nasıl faydalı hale geldiğini öğrenelim.

7. Meme Kanseri Riskini Azaltır

Güneş öncelikle meme kanseri gelişme riskini azaltır. Öğlen güneş altında kısa bir yürüyüş, bu hastalığın gelişme riskini azaltabilir. D vitamini, meme kanseri riskini azaltmada önemli bir rol oynar. Cilt güneşin altındayken D vitamini üretir.


6. Kemikleri Güçlendirir

Vücudun D vitamini gereksinimi büyük ölçüde güneş tarafından sağlanır. Kemikleri ve özellikle dişleri güçlendirmek için D vitamini gereklidir. Tıp uzmanları, güneş ışınlarının vücutta D vitamini ürettiğini işaret ediyor. D vitamini, vücudun kendisi için gerekli olan kalsiyumu asimile etmede önemli bir rol oynar.


5. Osteoporoza Karşı Mücadele

Osteoporoz, güneşte görünmeyen kadınlarda, uzmanların güneşten faydalanması gerektiğini belirten daha yaygındır.


4. Karamsarlıktan Çıkarmalar

Ahlaki olarak bozuk musun? Dünyaya siyah gözlüklerin arkasına mı bakıyorsunuz? Sizin için en iyi ilaç güneş ışınları olacaktır. Güneş ışınları beynin moralini artırır ve serotonin adı verilen hormonların üretimini hızlandırır. Güneşli ve aydınlık bir günde melatonin adı verilen bir hormon üretilmesine yardımcı olur. Melatonin sizi karamsarlıktan kurtarır.


3. İştah Açın

Güneş ışınları mükemmel diyetin yerini alabilir. Psikolojik açlığı kontrol eden güneş ışınları açlıktan ölmenizi engeller. Kış aylarında, güneş ışığı eksikliğinden dolayı serotonin üretimi azalır ve insanlar daha fazla yemek yemeye başlar. Güneş ışığı kışın kilo alımında önemli bir rol oynar.


2. Sivilce Azaltır

Güneşin altında uzun süre kalmak cilt kanseri riskini artırır. Bu gerçek. Ancak bazı güneşlenme dozları, cildin birçok sorunu. Güneş ışınları egzama, akne ve hatta kepek için önerilir. Gördüğünüz gibi, güneşin faydaları saymayı bırakmıyor. Ancak bu faydalardan yararlanmak için bunları dinleyin.


1. Enerjik hissetmenizi sağlar

Güneşten kaçmak yerine arkadaşlığından yararlanmak çok daha uygun. Uzmanlar, güneşin faydalarını saymazlar. Dozu kaçırmamak kaydıyla, günde 10-15 dakikalık kürlerle bu enerji kaynağından yararlanabilirsiniz.


Güneş’in İnsanlara Zararları

Güneşteki en büyük hasarlardan biri ciltteki yanıklardır. Cilt ultraviyole ışınları katarakt, özellikle cilt kanseri gibi tehlikeli hastalık riskini artırır.

Cilt yanıkları, cilt kanserleri, katarakt, sıcak depresyon (sıcak yorgunluk) ve güneşin ultraviyole ışınlarının sıcak çarpması, sıcak ve artan nem oranı nedeniyle en önemli hastalıklardır. Sıcaklık ve nemdeki artış nedeniyle, yorgunluk, çarpıntı, cildin kızarıklığı, baş dönmesi, yorgunluk, aşırı terleme ve nadiren kusma gibi şikayetler görülürken, solunumda bir artış görülür. Aynı zamanda sıcak çarpması belirtileri olan bu şikayetler artarsa, hastalar sağlık merkezlerine transfer edilmelidir. Ancak bu zararları faydaya dönüştürebiliriz. Yukarıdaki bilgileri ayrıntılı bir şekilde okur ve hayatınıza koyarsanız, güneş hasarını en aza indirebilirsiniz.

Güneşin Faydalarını En Üst Düzeye Olduğu Saatler

Güneş belirli saatlerde çok rahatsız edici, bu saatler iyi olandan daha fazla zarar veriyor. Güneş bunu kullanır. Güneş ne ​​zaman bize gülümsüyor. Güneşten yararlanmak için sabah ve akşam saatlerini seçmelisiniz. Güneşin altında güneş banyosu yapmak elverişsizdir. Sabah ve öğleden sonra güneş ışınlarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

11:00 öncesi

Bu saatler arasında, 3 yaşın altındaki çocuklar her zaman güneşten faydalanabilmelidir. İlk günlerden sonra aşırıya kaçamayacağınız sürece güneşte kalabilirsiniz. Güneşte bol su içmeye özen gösterin.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Burcunuza Göre Aşktan Ne Bekliyorsunuz?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu