Kimdir

Gürbüz Çapan Kimdir, Kaç Yaşında? Gürbüz Çapan Hayatı ve Biyografisi

Gürbüz Çapan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Soruları Eski Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Gürbüz Çapan hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Türk siyasetçi, Doktor olan Gürbüz Çapan, Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir. İşte Gürbüz Çapan Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenler.

Gürbüz Çapan Kimdir, Kaç Yaşında?

Türk siyasetçi, Doktor Gürbüz Çapan 19 Mayıs 1954 Kars, Çıldır, Kakaç köyü doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 69 yaşındadır. Gürbüz Çapan; ilk, orta ve lise öğrenimini Kars’ta tamamlamıştır. Lisans eğitimini Diyarbakır Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

İstanbul, Büyükçekmece’de doktorluk yaparken Sosyaldemokrat Halkçı Partisinden Esenyurt Belediye Başkanlığına aday olmuş ve seçilmiştir.

1989-2004 yılları arasında üç dönem Esenyurt Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştur.


Gürbüz Çapan Hayatı ve Biyografisi

Dr. Gürbüz Çapan 1989-2004 yılları arasında üç dönem Esenyurt Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştur. “Çamur kent” olarak bilinen Esenyurt’u modern bir yerleşke haline getirdi.

En büyük eksiklik olarak gördüğü kültür ve eğitim konularında büyük adımlar attı. Esenyurt’a 20 okul ve kültür merkezleri kazandırdı.

Esenkent, Boğazköy ve Beylikdüzü projelerini oluşturan ve hayata geçiren ekibe başkanlık etti ve bu ekiple birlikte kentsel oluşum mucizesinin altına imzasını attı.

Bu başarılı çalışmalar sadece yerel ve ulusal basınımızın değil, yabancı yayın organlarının da büyük ilgisini çekti. Projeler, Habitat ve Dünya Kentleşme Ödülü aldı. Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro’dan devraldığı Dünya Sosyalist Delegeler Birliği Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Siyaset ve belediyecilik konularında çalışmalarını sürdüren Dr. Gürbüz Çapan, Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir. Halen sorumlu yurttaşlık görevini yapmakta, yaşamaktadır.

Gürbüz Çapan: Twitter

Gürbüz Çapan: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu