Gündem

Güzel ve Çekici Bir Göğüse Sahip Olmak İçin Yapmanız 7 Egzersiz

Güzel ve Çekici Bir Göğüse Sahip Olmak İçin Yapmanız 7 Egzersiz. Dikkat çekici bir gögüse sahip olmak her kadının hali diyebiliriz. Göğsünüzün daha güzel ve çekici görünmesi için pahalı ameliyatlara para harcamanıza gerek yok. Yapmanız gereken tek şey düzenli olarak birkaç basit egzersiz yapmak. Aşağıdaki egzersizleri düzenli olarak yaptığınızda değişime şaşıracaksınız.

1. Egzersiz

Elinizi bir yumruğa sıkın ve çenenize kaldırın. Çenenizle yumruğunuzu 5 saniye boyunca bastırın, ardından 5 saniye rahatlayın. 2-3 kez tekrarlayın.


2. Egzersiz

Ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirin. Göğüs kaslarınızı germek için yeterli güçle birlikte bastırın. Sırtınızı dik tutun.


3. Egzersiz

Şınav göğüs kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Görseldeki pozisyonu alın. Kollarınızı olabildiğinde yanlara yerleştirin ve bacaklarınızı bir araya getirin. Vücudunuzu yere bastırırken, dirseklerinizi yavaşça yanlara doğru hareket ettirin. 3 set olacak şekilde 12-13 kez şınav gerçekleştirin.


4. Egzersiz

Karnınızın üstüne yatın, bacaklarınızı bükün ve ayak bileklerinizden tutun. 20 saniye tutun 10 saniye ara verin. 3 kez tekrarlayın.


5. Egzersiz

Duvardan yarım metre uzakta durun, kollarınızı uzatın ve yumruklarınızla bastırmaya başlayın. Göğüs kaslarınızın kullanıldığını hissedeceksiniz. 20 saniye basın, ardından 10 saniye dinlenin. 3 kez tekrarlayın.


6. Egzersiz

Bir fitball üzerinde görseldeki gibi konum alın. Elinize bir dumbbell ya da başka bir ağırlık alın göğsünüzü gerin ve yukarı kaldırmaya başlayın. İndirin ve hemen tekrar kaldırın. Bu egzersizi 8 kez tekrarlayın. 3 set gerçekleştirin.


7. Egzersiz

Bu egzersiz kaslarınızı gerecek ve büstünüze güzel bir şekil vermenize yardımcı olacaktır. Elinize ağırlık alın, ayağa kalkarken dizlerinizi hafifçe bükün ve ücudunuzu öne doğru eğin. Nefes aldığınızda kollarınızı yanlara doğru kaldırın (ayrıca dirseklerde hafifçe bükülmelidir). Ön kollarınız yere paralel olmalıdır. Her biri 12 tekrardan oluşan 2 set gerçekleştirin.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu