Kimdir

Haluk Özdil Kimdir, Nerelidir? Haluk Özdil Hayatı ve Biyografisi

Haluk Özdil Kimdir, Nerelidir?. Stratejist ve araştırmacı yazar olan Haluk Özdil yılmaz Özdil Kardeş mi? merak ediliyor. YouTube Kanalında farklı yorumlar ve öngörülerde bulunan Haluk Özdil bugünün ve günlük altın yorumları takipçileri tarafından her gün merak edilerek izlenmekte. Ayrıca Haluk Özdil Kitapları da meraklıları tarafından beğeniyle okunkata. Gelin birlikte Haluk Özdil Hayatı ve Biyografisi öğrenelim…

Haluk Özdil Kimdir?

Günlük altın yorumları ile sık sık gündeme gelen Haluk Özdil Kimdir? merak edilmekte. Yaptığı Altın yorum tahminleri genellikle doğru çıkan Haluk Özdil Kaç Yaşında? İşte tüm merak edilenler…

Öğrenimini tamamladıktan sonra memuriyet kariyerine adım atan Haluk Özdil, memuriyetin yanı sıra çeşitli kamu kurumlarının dergilerinde yazılar yazmaya başlamıştır. Diğer yandan Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nde (AFSAD) başladığı fotoğraf hobisi Haluk Özdil’e yurt içinde çeşitli ödüller kazandırırken, yurt dışında birçok kez sergileme fırsatı kazandırmıştır. Ayrıca Özdil’in ‘Arayış’ adını verdiği bir fotoğrafı Devlet Resim Heykel Müzesi’nde yer almıştır.

Uzun yıllar memurluk görevinde bulunan Haluk Özdil, memuriyet kariyerini bırakıp çeşitli gazete ve dergilerde görev almıştır. 1995 ile 2008 yılları arasında yayın yönetmenliği görevinde bulunan Haluk Özdil, 2008 yılında çalışma hayatı haricinde yazarlığa ağırlık vermiştir. Haluk Özdil’in ‘Örümceğin Ayak İzi’ adını verdiği ilk kitabı okuyucular tarafından büyük ilgi görmüştür.

Kaynaklarda yer alan biyografilere göre, Haluk Özdil ile meslektaşı Yılmaz Özdil’in kardeş olmadığı anlaşılmaktadır.

👉 Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı Kimdir, Nerelidir? 


Haluk Özdil Hayatı ve Biyografisi

Haluk Özdil, 1957 Ankara’da dünyaya geldi. Gazeteci, yönetici ve yazardır.

Özdil, öğrenimini yine bu kentte tamamladıktan sonra,  genç yaşta başladığı memuriyet yaşamıyla birlikte, çeşitli kamu kurumlarının dergilerine düzenli olarak yazılar yazmaya başladı.

Aynı dönemde AFSAD (Ankara fotoğraf Sanatçıları Derneği)’inde başladığı fotoğraf uğraşı, kendisine yurt içinde çeşitli ödüller getirirken, yurt dışı yarışmalarında dört kez sergilenme hakkı kazanmış, “Arayış,” isimli bir fotoğrafı Devlet Resim Heykel Müzesinin arşivlerindeki yerini aldı.

7 yıl sonra memuriyet hayatını bırakıp, İstanbul’a yerleşti. Ulusal basında çeşitli gazete ve dergilerde görev yaptı. 1995 yılından itibaren sektörel bazda yayınlar çıkaran bir grubun yayın yönetmenliğini 2008 yılına kadar sürdürdü.

Bu tarihten sonra profesyonel çalışma hayatını bıraktı, yazarlığa ağırlık verdi. Haluk Özdil son olarak ilk romanı olan Örümceğin Ayak İzi ile gündeme gelmişti. Örümceğin Ayak İzi, akıcı dili ile de dikkatleri üzerinde toplayarak ülkemizde “bir ilk,” olma iddiasıyla çıkıyor.

Yüksek tirajlı bir gazetenin haber sayfasında editör olarak görev yapan Fikret’in, küçük bir haberle alt üst olan yaşamından yola çıkan roman, kayıp çocuklar bataklığında devam ediyor.

Dünyanın her yerinde etkili olan karanlık bir şirketin Türkiye’deki koluyla karşılaştığında geri dönülmez bir yola girdiğini anlayan editör ve kurtarmaya çalıştığı on yaşındaki çocuğun nefes kesen öyküsü şimdiden ilgi çekmişe benziyor.

Twitter 👉 Haluk Özdil

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu