Blog

Hayatınıza İlham Verecek 9 Milyoner Başarı Alışkanlığı

Teknoloji geliştikçe ve bilgi daha erişilebilir hale geldikçe, başarıyı tanımlamak da daha zor hale geldi. Başarı için gerçek formülü keşfetmeye çalışırken birçok insan sıçan yarışında hapsolmuş durumda.

İnternet üzerinden ipuçları almaya çalışırken, hangi araçların, tekniklerin veya felsefelerin emici olacağı konusunda bunalmış olabilirsiniz. Her tıklama ve dönüşte, bir gecede nasıl başarılı olacağınıza dair ‘nasıl yapılır ve hızlı çözüm’ vardır. Finansal başarıya ulaşmak için çeşitli kurslar, makaleler, videolar ve kitaplar bulacaksınız.

Ama ya size söylesem, insanlar bunu yaparken karmaşık olmak zorunda değil mi? Ya sadece bu 9 milyoner başarı alışkanlığını takip ederek başarıya ulaşabilirseniz?

1. Kişisel Gelişim İçin Okuyun

Milyonerlerin ortak paylarını keşfettiğim günlük bir alışkanlık okumaktır. Örneğin, bir girişimciyseniz, verimli bir lider ve üretken bir işletme sahibi olmak için okumalısınız. Okuma, bir işletme okuluna gitmeden büyümenize ve öğrenmenize yardımcı olur.

Thomas Crowley tarafından yapılan bir araştırma, kendi kendine yapılan milyonerlerin yaklaşık% 85’inin her ay en az iki veya daha fazla kitap okuduğunu gösteriyor. Warren Buffett bu örneklerden biridir. Gününün% 80’ini okuma harcıyor. Yatırım kariyerinin ilk günlerinde, tek bir günde 600 ila 1000 sayfa okuyacaktı.

Milyonerler bazen zevk için okurken, kendilerini geliştirmeyi de öğrenirler. Liderlik, nasıl yapılır, kendi kendine yardım, biyografiler, cankurtaranlar ve güncel olayları takip ediyorlar.

2. Birden Çok Gelir Kaynağı Oluşturun

Başarı hakkında fark ettiğim bir başka başarı alışkanlığı, tek bir gelir kaynağına bağımlı olmamaları. Her milyonerin birden fazla gelir kaynağı vardır. Bu onların ekonomik zorlukları yönetmelerine ve daha fazla para kazanmalarına yardımcı olur.

Pasif gelir bağımlıları. Kredilerden faiz, gayrimenkul kira geliri, fikri mülkiyetlerden elde edilen gayrimaddi haklar, yatırımlardan temettüler elde ederler. Ayrıca, bir yan işletme başlatır veya bir web sitesi işletir veya bilgi ürünleri satarlar.

Gelirin pasif veya aktif olarak nasıl elde edildiği, başarılı olanı özlerden ayıran şeydir. Her zaman birden fazla gelir akışı oluşturmanın yollarını öğreniyorlar.

3. Öngörülen Aylık Bütçede Canlı

Ortalama bir milyoner şansa ve ikramiyeye inanmaz. Nakit akışı-gelir ve giderlerini anlamak için zaman ayırırlar. Buna dayanarak, aylık bir bütçe oluştururlar ve dini olarak buna sadık kalırlar.

Bütçenin özü, gereksiz harcamaları en aza indirmektir. Bu, finansal hayatınız üzerinde tam kontrol sahibi olmanıza yardımcı olacaktır . Bütçeleme, finansal hedeflerinize ulaşmak için fazla harcama yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olur.

4. Paranızı Yönetin ve Maksimize Edin

Bir milyoner için en önemli eğitim finansal istihbarattır. Hiç kimse finansal zeka kazanmadan finansal özgürlüğe erişemez. Gelirlerinden bağımsız olarak milyonerlerin vergi stratejileri hakkındaki bilgilerini güncellemelerinin nedeni budur.

Vergi faturalarını her zaman azaltmaya çalışırlar. Kullandıkları yaklaşımlardan biri, işlerini gelir vergisi olmayan eyaletlerde yaşamak veya dahil etmek.

2018 vergi yılında yaklaşık 60 şirketin yasal olarak 0 dolar ödediğini biliyor musunuz? Federal gelir vergisini ‘kaçınan’ (not: kaçınmayan) bu şirketlerden bazıları Chevron, Amazon, Halliburton, General Motors, Delta’dır. Toplam gelir. Toplam ABD gelirleri% -5 efektif vergi oranı ile 79 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Anlaşma ne? Vergi iadesi aldılar. Bunları nasıl başarıyorlar?

Bir ITEP raporu, yaratıcıları keşfetmelerine yardımcı olan vergi uzmanlarına büyük miktarlarda para atma kültürüne sahip olduklarını ve mümkün olduğunca az vergi ödemenin kıvrık araçlarını gösterdi.

5. Borçtan Kaçının

Milyonerleri dünyanın geri kalanından ayıran bir başka alışkanlık da borcu nasıl yönettikleri.

Abartılı bir yaşam tarzı yaşamıyorlar ve sadece ihtiyaç duydukları ve ödeyebileceklerini satın alıyorlar. Onlar için ödeme yapmak için kredi kartlarını kullanarak otel ve uçuş rezervasyonu yapmıyorlar.

Kredi kartı kullansalar veya kredi aldıklarında bile faiz oranlarının farkındadırlar. Bu tesisleri kendi yararları için kullanırlar veya yüzde sıfır faiz oranı nedeniyle nakit ödeme yaparlar.

6. Günlük Hedefleri Belirleyin

İş, kariyer veya finansal projeksiyonlar oluşturmaları önemli değildir; kısa vadeli hedefler koyma alışkanlığı vardır. Günlük ve haftalık olarak uzun vadeli hedeflerine ulaşmak için ivme üretmeyi planlıyorlar.

Günlük hedefler belirlerken öncelik verdiğinizden emin olun. Bu, listenizdeki en önemli dozu almanıza yardımcı olacaktır.

Öncelikleri belirlemek, son derece ödüllendirici etkinliklere odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Finansal özgürlük istiyorsanız, size yüzlerce dolardan binlerce dolar kazanan aktiviteler yapmak akıllıca olacaktır.

7. Zengin Davranma

Amaç zengin davranmak değil üretken olmaktır. İlginç bir şekilde, Thomas Stanley, en prestijli otomobil markalarının yaklaşık yüzde 86’sının milyoner olmayanların oyuncakları olduğu kitabında bunu destekledi. Büyük servete sahip insanlar egzotik araba kullanma eğilimindedir, ancak gerçekte pahalı arabaların en büyük tüketicileri isteklidir.

Experian Otomotiv Araştırmacılarının bulgularına göre, 250.000 $ veya daha fazla kazananların% 61’i nadiren lüks marka satın alıyor. Bunun yerine, dünyanın geri kalanı gibi Hondas, Toyotas ve Fords satın alıyorlar. Bunun nedeni, paraya mal olacağı için birkaç yıl içinde değer kaybetme eğilimi gösteren premium otomobillere para harcamaya hazır olmamalarıdır. Milyonerler takdir eden varlıklara yatırım yapıyor.

8. İşletmelere Sahip Ol veya Satın Al

Robert Kiyosaki’nin nakit akışı çeyreğinde, gelir elde etme şeklinizi dört çeyreğe böldü. B ve I sağ taraftayken E ve S kadranları sol pozisyonu alırlar. Robert’a göre, tüm çeyreklerde olmak mümkündür, ancak milyonerler değildir.

  • E çalışanı temsil ediyor – başkaları için çalışıyorlar
  • S serbest meslek sahibi anlamına gelir – kendileri için çalışırlar
  • B, bir İşletme sahibi anlamına gelir – çalışanlar onlar için çalışır (500 veya daha fazla çalışan)
  • Yatırımcıları temsil ediyorum – Warren Buffet gibi onlar için para işi.

Amacınız sol çeyrek daireden büyük şirketlere sahip olduğunuz veya sizin için para kazanmanızı sağlayan sağ çeyreğe geçmek.

Sevdiklerinizi takip ederek finansal olarak başarılı olmak mümkündür. Örneğin, yazmayı seviyorsanız, en çok satan olmayı hedefleyin. Zenginlik ve tutku birlikte çalışır.

9. Get-Rick-Quick Düzeninden Kaçının

Bir milyoner sabrın temel bir erdem olduğunu düşünüyor. Sadece finans alanında değil, yaşamın her alanında başarılı olmak için sabır gerekir. Erken yaşta finansal olarak başarılı olmak mümkün olsa da, çoğu milyoner 50 yaşında vurur. Orta derecede bir hayat yaşarlar, geleceğine yatırım yaparlar ve zengin emekli olurlar. Olumlu ve ilham verici eylemler için neye sahip olunur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu