Öğrenci Gazetesi

Hemşirelik Yaz Okulu Açan Üniversiteler 2021

Hemşirelik Yaz Okulu Açan Üniversiteler 2021. Üniversitelerin yaz okulu uygulaması zayıf olan dersleri yeniden almak, üstten ders almak veya yükseltmeye ders almak için kullanılan, isteğe bağlı, hızlandırılmış bir dönem olarak görülebilir. Yaz okulunda 12 saate karşılık gelen sayıda ders seçebilir. Örneğin her biri 2 saat olan derslerden 2*6=12 saat olmak üzere toplam en fazla 6 ders seçebilecektir. Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir. 2021 Eğitim ve öğretim yılının sonuna yaklaşırken bu makalemiz Hemşirelik yaz okulu açan üniversiteler 2021 listesini hazırladık. Listemiz Ülkemizde bulunan tüm devlet üniversitelerinin 2021 yılında Hemşirelik yaz okulu açan üniversitelere ve başvuru tarihlerine ulaşabilirsiniz. İşte 2021 yılında Hemşirelik yaz okulu açan üniversiteler

Hemşirelik Yaz Okulu Açan Üniversiteler 2021

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Kayıt Tarihi: 26-28 Temmuz 2021


Dicle Üniversitesi

Kayıt Tarihi: 10-13 Temmuz 2021


Süleyman Demirel Üniversitesi

Kayıt Tarihi: 12-14 Temmuz 2021


İnönü Üniversitesi

Kayıt Tarihi: 05-09 Temmuz 2021


Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

Kayıt Tarihi: 21 Haziran – 14 Temmuz 2021


Balıkesir Üniversitesi

Kayıt Tarihi: 09-19 Temmuz 2021


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Kayıt Tarihi: 30 Haziran – 02 Temmuz 202


Başka Üniversiteden Yaz Okulu Nasıl Alınır?

Okuduğunuz üniversitede yaz okulu açılmadı veya istediğiniz ders açılmadığı takdirde başka üniversitede yaz okulu alma şansınız vardır. Son yıllarda üniversiteler istediğiniz üniversiteden yaz okulu almanızı izin vermiyor bu nedenle yaz okuluna başvuruda bulunmadan önce bölüm sekreterinizden bilgi almanızı öneriyoruz. İstediğiniz dersler hangi üniversitede açılıyor ve hangi üniversiteler Yaz Okuluna Misafir Öğrenci aldığını öğrenip okuduğunuz üniversite tarafından kabul edilip edilmediğini öğrenmelisiniz.

Karşı üniversiteden açılan ve sizin alacağınız derslerin İçeriklerini, Kod ve İsimlerini içeren ve Karşı Üniversite tarafından onaylanan bir evrakı kendi Bölüm Başkanlığınıza teslim etmeniz gerek. Bu evrak ile sizin almanız gereken ders ile alacağınız dersin içeriklerinin uyuşup uyuşmadığına karar verilecektir. Bu sayede size o dersi alıp almama onayınızı Kendi Üniversiteniz verecektir. Onay almadan ders seçmeniz durumunda bu dersi Üniversitenizin Kabul Etmeme ihtimali çok yüksektir.

Bu süreçte üniversiteniz sizden birkaç evrak, dilekçe vs talep edecektir. Bunları hızlı bir şekilde hazırlayıp teslim etmeniz gerek. Eğer alacağınız ders karşı üniversitede açılmaz ise Dilekçe İptali yapmanızın gerekeceğini de belirtmemiz gerek. Kendi üniversiteniz onayı verdi ise bu süre sonunda Misafir Öğrenci olarak gideceğiniz üniversitedeki Onay İşlemleri başlayacak.

Ders Seçimi, Harç Ödemesi, Evrakların Teslimi, Derslerin Onaylanması ve Derslere Girme süreçleriniz üniversitelerin Yaz Okulu Takvimlerine göre yapılacaktır. Bu süreci iyi takip etmeniz ve sonrasında de Ders Kaydınızı yaptırmanız gerekecektir. Yaz Okulu bittikten sonra genellikle Karşı Üniversiteden Kendi Üniversitenize notlarınız otomatik olarak gönderilecektir. Ancak bazı üniversiteler Not Teslimi için size evrak teslim edebilir. Bu sürecin nasıl yürüyeceği konusunda Misafir Öğrenci olarak Yaz Okulu aldığınız Öğrenci İşlerinden Yaz Okulu Sonunda öğrenin. Sonrasında evrakların Sizin ya da Sistemin üzerinden teslimi sonrasında notlarını Kendi Üniversite Sisteminize düşecektir.

Yaz Okulu alacağınız üniversite tarTemalar 0afından daha önce açıklanan Misafir Öğrenci Yaz Okulu Harç Ücretleri geçerli olacaktır. Bazı üniversiteler kendi öğrencileri ile aynı rakamlarda ödeme isterken bazı üniversiteler Misafir Öğrencilerden 2 Katı, 3 Katı gibi ücretler talep edebilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu