Gündem

Hükümet İstifa Diyerek Ankara ve İstanbul’da Vatandaşlar Sokağa Döküldü

Bugün ki ani ve hızlı döviz artışı ve son gelen zamlardan sonra Ankara ve ardından da İstanbul’da da insanlar “Hükümet İstifa” diyerek sokağa döküldü.  Tüm detayları makalemizde bulabilirsiniz…

Hükümet İstifa Diyerek Ankara ve İstanbul’ da Vatandaşlar Sokağa Döküldü

Bugün Türk Lirası çok fazla değer kaybetmeye devam etti. Bununla doğru orantılı olarak da dövizde yaşanan ani ve sert yükselişler ve son gelen zamlardan sonra, akşam saatlerinde Ankara Çankaya’da vatandaşlar ‘AKP İstifa’ diye slogan atarak sokaklara döküldü. O protestolar ve eylemler İstanbul’a da sıçradı. İstanbul ve Ankara’da vatandaşlar, ‘Hükümet İstifa, ‘AKP İstifa’ sloganları atıyorlar.

Dolar kurunun 13 TL’yi geçmesi ve Türk lirasının şimdiye kadar tarihte ki en büyük  değer kaybı yaşaması üzerine ‘Hükümet istifa’ sesleri yükselmeye başladı. Sosyal medyada ‘Hükümet istifa’ etiketiyle yapılan paylaşımların sayısı 150 bini geçerken, İstanbul ve Ankara’da sokağa çıkanlar hükümeti istifaya çağırdı.

İstanbul Taksim’de yaşanan hareketliliğin üzerine güvenlik güçleri bölgeye sevk edildi. Taksim Meydanı bariyerlerle kapatıldı. Bunun üzerine bir grup eylemci ara sokaklarda toplanarak ‘Hükümet istifa’ sloganları atmaya devam etti.

Ankara’nın Çankaya ilçesi Esat caddesinde hayat pahalılığına karşı bildiriler dağıtarak eylem düzenledi. Eyleme çok sayıda vatandaşın katıldığı görüldü. Esat caddesinde yürüyüşe katılanlar ‘AKP istifa’ sloganları attı. Yürüyüşe tedbir amaçlı güvenlik güçleri gönderildi.

İstanbul’un Şişli ilçesi Kurtuluş semtinde bir grup, ellerinde dövizler ve ekmeklerle sokağa çıkıp hayat pahalılığını ve ekonomik krizi protesto etti. ‘Hükümet istifa’ sloganları atan eylemcilere polis tarafından müdahale edildi. Sokakta geçişi engellenen eylemciler ile polis arasında arbede yaşandı. İstanbul’un çeşitli noktalarında sokağa çıkarak hayat pahalılığı eylemleri düzenleyenlerin olduğu öğrenildi.

ODTÜ’lü öğrenciler ise döviz kurlarındaki artışın gençlerin ceplerini boşaltmaya devam ettiğini belirterek, ekonomik gidişatı protesto etmek amacıyla saat 20.30’da kampüs içinde toplanma kararı aldı. Yürüyüş düzenleyen ODTÜ öğrencileri, “Hükümet istifa” sloganları attı.

Basın toplantısının ardından ise ‘Hükümet İstifa’ sloganları geldi: 👇


Basın toplantısının ardından ise ‘Hükümet İstifa’ sloganları geldi: 👇


Kurtuluş’ta vatandaşlara polisin müdahale ettiği bilgisi paylaşıldı: 👇


Vatandaşlar ‘Hükümet İstifa’ sloganlarıyla eylemlerine devam ediyor: 👇


Vatandaşlar Kadıköy’de ‘Hükümet İstifa’ sloganı atarak yürümeye devam ediyorlar: 👇

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu