Kimdir

Hüseyin Kocabıyık Kimdir, Nerelidir? Hüseyin Kocabıyık Hayatı ve Biyografisi

Hüseyin Kocabıyık Kimdir, Nerelidir?. 25. ve 26. dönem İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık 1963 Konya doğumludur. Kocabıyık ilk-orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı. Peki Eski AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık Kaç Yaşında? İşte Hüseyin Kocabıyık Hayatı ve Biyografisi

Hüseyin Kocabıyık Kimdir, Nerelidir?

Hüseyin Kocabıyık, 16 Ocak 1963’te Konya’da doğdu. Baba adı Ahmet, anne adı Fatma’dır. Gazeteci-Yazar; Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türkoloji Bölümünü bitirdi. Atılım Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden master derecesi aldı.


Hüseyin Kocabıyık Hayatı ve Biyografisi

Hüseyin Kocabıyık 53, 54 ve 55. Hükümetlerde Başbakan Başdanışmanlığı, Türk Demokrasi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Analitik Araştırmalar Merkezi Başkanlığı, Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreterliği, Politika Merkezi Düşünce Kuruluşu Genel Koordinatörlüğü, gazete köşe yazarlığı ve medya temsilciliği görevlerinde bulundu.

25. Dönem İzmir Milletvekili ve 26. Dönemde İzmir Milletvekili olarak seçildi. AK Parti İzmir Eski Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyeliği de yapmıştır. AK parti İzmir Eski Milletvekili Hüseyin Kocabıyık İyi düzeyde İngilizce bilmektedir. AK Parti İzmir eski Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Uşak Valisi Sn. Funda Kocabıyık ile evli olup 2 çocuk babasıdır.


Hüseyin Kocabıyık: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu