Kimdir

İbrahim Kahveci Kimdir, Kaç Yaşında? İbrahim Kahveci Hayatı ve Biyografisi

İbrahim Kahveci Kimdir, Kaç Yaşında?. Son günlerde merak edilenlerden biri de İbrahim Kahveci Kaç Yaşında? Gündeme dair yorumları ile dikkatleri üzerine çeken ünlü yazar ve program sunucusu İbrahim Kahveci Adnan Kahveci’nin nesi, neyi oluyor? Halk TV‘de yayınlanan Neden-Sonuç programını sunan ve geçtiğimiz aylarda ayrılan İbrahim Kahveci Hayatı ve Biyografisi öğrenelim…

İbrahim Kahveci Kimdir?

Karar Gazetesi Ekonomi yazarı olarak çalışmalarını sürdüren İbrahim Kahveci,1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. Eski Maliye Bakanı Merhum Adnan Kahveci‘nin yeğenidir. Yani Adnan Kahveci amcası’ dır. Baba tarafından aslen Trabzon Of’lu olan Kahveci, sermaye piyasalarında uzun süre araştırmacı olarak çalışmış, bir çok yayın gruplarında görüş ve makaleleri yer almıştır.

Yeni Şafak Gazetesi bünyesinde ilk günlük yazılarını kaleme alan Kahveci, daha sonra Türkiye Gazetesinde köşe yazılarına devam etmiştir. Ardından Yeni Şafak ve Türkiye Gazetesinde Ekonomi şefliği görevini üstlenmiştir.  Günümüzde ise Karar Gazetesinde köşe yazıları yazmakta ayrıca, Ekonomi şefliği ve ekonomi yazarlığını sürdürmektedir. Bir çok televizyon kanalında ise ekonomi ile bilgi birikimini ve yorumlarını ekran severler ile paylaşmaktadır.

👉 Müyesser Yıldız Kimdir, Aslen Nereli? 


İbrahim Kahveci Hayatı ve Biyografisi

İbrahim Kahveci, kariyerinde ilk dönemlerde Yeni Şafak Gazetesinde yazmaya başlamış sonra Star Gazetesinde yer almıştır. İbrahim Kahveci’nin Türkiye Ekonomisi ile ilgili yazmış olduğu makaleler fazlasıyla dikkat çekmiştir. Eleştiri gerekiyorsa eleştiri, övmek gerekiyorsa hak edildiği kadar övgü derecesinde yazılarına içerikler eklemiştir. Şuan Karar Gazetesi Ekonomi yazarı olarak bilinen İbrahim Kahveci, bir çok televizyon kanalında ekonomi ile ilgili programlarda yer almıştır.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Sermaye piyasalarında uzun süre araştırmacı olarak çalıştı. Bu arada görüş ve makaleleri değişik yayın gruplarında yer aldı. İlk günlük yazılarına Yeni Şafak Gazetesinde başladı; sonrasında ise Stargazete ve Türkiye Gazetesinde köşe yazıları yazdı, ekonomi şefliği yaptı. İbrahim Kahveci, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde eğitim görmüştür. Elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden eski Maliye ve Devlet Bakanı Adnan Kahveci’nin yeğenidir. Aslen Trabzon Ofludur. Köşe yazarlığına Yeni Şafak gazetesinde başladı.

Ayrıca gazetede ekonomi şefliği görevini de üstlendi. 2012-2013 yıllarında Star gazetesinde köşe yazıları kaleme aldı. Daha sonra Türkiye gazetesine geçti. 2015 yılından itibaren de Karar gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Kahveci, 23 Kasım 2018 tarihinde TV5 kanalında yayınlanmaya başlayan “Ekonomi ve Ötesi” programında yorumculuk yapmaktadır. 2019 yılında ise KRT TV‘de ekrana gelen “Paradoks” programında yorumculuk yapmaya başladı. İbrahim Kahveci, Halk TV‘de ekrana gelen ve Seda Selek‘in sunduğu “Neden Sonuç” programında Mehmet Tezkan ile birlikte gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmaktadır.

Twitter 👉 Adnan Kahveci

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu