Kimdir

İbrahim Tatlıses’in Kızı Dilan Çıtak Kimdir? Annesi Işıl Çıtak ve Üvey Babası Cem Çıtak Kimdir? Dilan Çıtak Hayatı ve Biyografisi

İbrahim Tatlıses‘in kabul etmediği Kızı Dilan Çıtak ile yıllar sonra görüşmeye başladı. Babası gibi Sanatçı ve Şarkıcı olan Dilan Çıtak, evlenmeden önce annesi Işıl Çıtak ile beraber yaşamıştır. Babası İbrahim Tatlıses ile barışmadan önce Üvey babası Cem Çıtak ile anılarını paylaşan Dilan Çıtak tekrar gündeme geldi. Gelin birlikte Dilan Çıtak Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

İbrahim Tatlıses’in Kızı Dilan Çıtak Kimdir?

Dilan Çıtak 2 Aralık 1989 İstanbul doğumlu. Tüm hayatı boyunca tıpkı İbrahim Tatlıses gibi müzikle iç içe bir yaşantısı oldu. 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okumaya başladı. Asıl branşı şan olarak başladığı eğitimine piyano ve keman dersiyle de devam etti. 2 sene keman 4 sene piyano çaldı kemanı bıraktı ve piyano çalmaya devam etti. Okul süresince müzikallerde ve korolarda yer aldı. Caz orkestralarında solistlik yaptı. Aynı zamanda Pera tiyatroda 2 sene oyunculuk eğitimi aldı.

2011’de dil ve müzik eğitimi için Amerika’ya gitti. “Berklee College Of Music” öğrencilerinden oluşan çeşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. (Harper’s Ferry,Wally’s Cafe,939 Cafe). Kendi alanında bir çok başarıya imza atmış “The Julliard School”dan mezun Amerikalı bir vokal hocası ile vokal çalışmaları yaptı. Bir yıllık dil ve müzik eğitimi sonrasında Türkiye’ye dönüş yaptı. İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünü kazanarak eğitimine bu alanda devam etti. Sanat okulunda Keman ve Piyano hocalığı yapıyor. Kendi projesi olan SOUL SENSATION band’in solistliği ve İskender Paydaş’ın “Zamansız Şarkılar” projesinde de vokal olarak yer almıştı.

Annesi Işıl Çıtak ve Üvey Babası Cem Çıtak Kimdir?

Dilan Çıtak’ın annesi 90’lı yıllarda İbrahim Tatlıses ile kısa süreli ilişki yaşayan Işıl Çıtak’tır. Dilan Çıtak Tatlıses’in annesi Işıl Çıtak, 90’lı yıllarda İbrahim Tatlıses ile birliktelik yaşamıştır. Bu birlikteliğin ardından Dilan’ı dünyaya getirmiştir. İbrahim Tatlıses’in bebeği kabul etmemesi nedeniyle Dilan’ı kendisi büyüten Işıl Çıtak, ikinci kez evlenmiştir. Işıl Çıtak’ın evlendiği kişinin ismi Dilan’ın soyadını taşıdığı Cem Çıtak’dır. Dilan uzun süre baba olarak Cem Çıtak’ı tanımıştır.

Dilan Çıtak ’ın annesi Işıl Çıtak ’ın iddiası, ilk kez 1988 yılında basına yansımıştı. Tatlıses ’in “Kara Zindan” filminin çekimlerinde reji asistanlığı yapan ve 8 Şubat 1990 ’da ünlü türkücüye babalık davası açan Çıtak ’ın iddiası, “Maddi bir şey istemiyorum, babalığı kabul etsin yeter” sözleriyle gazetelere yansımıştı. Çıtak, basına Tatlıses ’le 1988 yılının mart ayında Ankara ’daki bir otelde birlikte olduklarını ve hamile kaldığını söylemiş, tanık olarak da şarkıcı Emrah ’ı göstermişti.

👉 Öykü Serter Kimdir, Kaç Yaşında? Öykü Serter Hayatı ve Biyografisi

Dilan’a hamile kaldığında kızı Işıl Çıtak’a sahip çıkan anneanne ailenin en kıymetlisi.


Üvey Babası Cem Çıtak

 İbrahim Tatlıses ile ilişki yaşayıp hamile kalan Işıl Çıtak ünlü türkücü bebeği kabul etmediği için onu kendi büyütmüştü. Bunca yıl hiç konuşmayan Işıl Çıtak ikinci kez evlenmişti. şıl Çıtak’ın evlendiği kişinin ismi Dilan’ın soyadını taşıdığı Cem Çıtak’dı... Dilan baba olarak hep onu bildi. 2007 yılında ölen Cem Çıtak’ın resmini instagram hesabından her yıl paylaşan Dilan duygu dolu satırlar döküyor.  Işıl Çıtak’ın evlendiği kişinin ismi Dilan’ın soyadını taşıdığı Cem Çıtak’dı… Dilan baba olarak hep onu bildi. 2007 yılında ölen Cem Çıtak’ın resmini instagram hesabından her yıl paylaşan Dilan duygu dolu satırlar döküyor.

Bugün tam 9 sene oldu kapıdan girince ‘babişkooo’ diye bağırıp sırtına atlamayalı… Nefret ettim bugünden nefret ettim sensizlikten. Sadece seni almadı hayat benden, duygularımı, çocukluğumu, mutluluğumu da aldı. Gittiğin gün çocuktum ve çocuk kaldım. Yarım kaldı heryerim, büyüyemedim… Sonra ne zaman kırılsam hep ağladım. Ne vardı yine ağladığım da kucağıma yatsan bana saatlerce anlatsan beni ne çok sevdiğini… denizin dibindeki inci tanemsin safımsın pamuğumsun desen yine… Hastalandığım da baba diye ağlasam yine çünkü ben hastayken uyuyamazdın sen bakardın… Şimdi kalbim hasta keşke olsan ısıtsan sarsan sarılsan aşkım desen hemen iyileştirsen.. Hemen iyileşirimki 😔 Ne çok ihtiyacım var sana. Gidişin her yaramın sebebi oldu. Ve böyle olalı tam 9 sene oldu. Nefret ettim bugünden nefret ettim sensizlikten…


Dilan Çıtak Hayatı ve Biyografisi

 

2 Aralık 1989 İstanbul doğumlu olan Dilan Çıtak Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okudu. Şanın yanı sıra keman ve piyano dersleri aldı. 2 sene keman; 4 sene piyano çaldı. Lise eğitimi boyunca koro ve müzikallerde yer aldı.

Dilan Çıtak, 2011’de dil ve müzik eğitimi için Amerika’ya gitti. “Berklee College Of Music” öğrencilerinden oluşan çeşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. (Harper’s Ferry,Wally’s Cafe,939 Cafe). Kendi alanında bir çok başarıya imza atmış “The Julliard School”dan mezun Amerikalı bir vokal hocası ile vokal çalışmaları yaptı.

Bir yıllık dil ve müzik eğitimi sonrasında Türkiye’ye dönüş yaptı. İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünü kazanarak eğitimine bu alanda devam etti. Sanat okulunda Keman ve Piyano hocalığı yapıyor. Kendi projesi olan SOUL SENSATION band’in solistliği ve İskender Paydaş’ın “Zamansız Şarkılar” projesinde de vokal olarak yer almıştı.

Dilan Çıtak sevgilisi Levent Dörter ile geçtiğimiz günlerde nişanlandı. Çiftin yüzüklerini İbrahim Tatlıses kesti.

Twitter 👉 Dilan Çıtak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu