Yaşam

İlişkiyi Bitiren 8 Yanlış

İlişkiyi Bitiren 8 Yanlış. Hepimiz bütün ilişkilerin balayı dönemi ile başladığını ancak sonsuza kadar böyle sürmeyeceğini biliyoruz! İyi niyet ile yaptığınız ama hiç de planladığınız sonuçları vermeyen pek çok hareketiniz olmuş olabilir. İşte, iyi niyetle yapıldığı düşünülen, ilişkiyi bitiren 8 doğru bilinen yanlış!

İlişkiyi Bitiren 8 Yanlış

İlişkinin başlarındayken karnınızda kelebekler uçuştuğunu hissederken ilerde iki tarafın da kendini daha rahat hissettiği yeni bir aşamaya giriliyor. Ancak dikkatli davranmazsanız ve çok rahat davranırsanız ilişkinizin ellerinizden kayıp gittiğini göreceksiniz! Bazen ufak tefek olayların bile sonunu getirebildiği ilişkinize dört elle sarılmanız için 8 dost tavsiyesi!

1. Kin tutmak

Bir tartışma yaşadıktan sonra sevgiliniz özür dilese bile bağışlayıcı ve ilerleyici bir tutum sergilememeniz ilişkinin sonunu getiren en önemli olaydır. Yapılan hatayı aylar hatta yıllar geçse bile kişinin yüzüne vurmak ilişkide iki tarafın da bir daha mutlu olamamasına neden olur.


2. Her şeye kişisel yaklaşmak

Bazen sevgilinizin sinirli ya da üzgün olmasının nedeni siz olmayabilirsiniz. Onun her davranışının size karşı bir tepki olduğunu düşünüyorsanız ilişkiyi çıkmaza sokabilirsiniz!


3. Gereksiz eleştiride bulunmak

Kimse mükemmel olamaz. Sevgilinize bir konuda yardım etmek isterken kendinizi onun her hareketini sorguluyor halde bulursanız bir daha sizin yardımınızı istememek üzere sizden uzaklaşabilir.


4. Her zaman haklı olduğunuzu düşünmek

Özür dilemek bir şeylerin sizin hatanızdan kaynaklandığını kabul etmektir. Özür dileyemiyorsanız, bu sizin her zaman haklı olduğunuzu ve sevgilinizin her zaman haksız olduğunu düşündüğünüz anlamına geliyor. İlişkinin bir rekabet olmadığını unutmayın ve ara ara sizin de yanılmanızın normal olduğunu bilin!


5. Ufak kusurlara tahammül edememek

Sevgilinizi sürekli istediğiniz forma sokmak istiyorsanız belki de sevdiğiniz kişi sevgiliniz değil, olmasını istediğiniz kişidir. İlişki yaşamak ufak kusurları görmezden gelebilme becerisini beraberinde getirir.


6. Hatalarına gülmek

Yaptığı yanlışlara gülmek belki ortamı yumuşatmak için yapılıyor gibi görünebilir. İyi niyetli bu eylem ilerleyen zamanlarda sevgilinizin ciddiye alınmadığını hissetmesine neden olur. Topluluk önünde küçük düşmeye ve gururunun kırılmasına yol açabilir.


7. Dinliyormuş gibi yapmak

O bir şey anlatırken sürekli soru soruyorsanız dikkatinizin onda olmadığı açığa çıkacaktır! Dinlenmediğini fark eden biri paylaşmaktan da yavaş yavaş vazgeçer.


8. Hayatının tümünü ilişkine adamak

İlişkiniz dışında başka bir hayatınız, aileniz ve arkadaşlarınız olduğunu unutmayın. Siz bir bireysiniz ve sizin kişisel yaşantınız da var. Sevgiliniz olmadan bir gün bile geçiremiyorsanız, bir ilişkiden daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu anlayacaksınız.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu