Kimdir

İnci Ertuğrul Kimdir, Nerelidir? İnci Ertuğrul Hayatı ve Biyografisi

İnci Ertuğrul Kimdir, Nerelidir?. Bir dönem ekranlardan uzak kalan İnci Ertuğrul en çok merak edilenler arasında yer aldı. Yeni bir program ile Kanal 7 ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan İnci Ertuğrul Kaç Yaşında? Deneyimli gazeteci ve televizyoncu olan İnci Ertuğrul Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik…

İnci Ertuğrul Kimdir?

Yıllardır gazetecilik ve televizyoncu olan İnci Ertuğrul yeni bir programa başlıca olmasından dolayı en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. 1970’li yıllarda Trabzon Akçaabat’ da dünyaya gelen İnci Ertuğrul, Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. TRT Televizyonu tarafından gerçekleştirilen spikerlik sınavlarına katılmış ve başarı ile sınavdan geçerek radyo ve televizyon ekranlarında yer almıştır. Öğretmen çocuğudur. Uzun süre kendisi de öğretmenlik yapmıştır.

İlk özel bir radyo’da sunuculuk yapmaya başlayan İnci Ertuğrul 3 yıl radyoda çalışmış aynı dönemde TRT Gap Tv’nin bazı programlarını sunmuştur. TRT, Flash TV, Star TV, TGRT kanallarında görev yapmıştır. Bir dönem Akademisyen olarak özel üniversite de ders verdi. Bugüne kadar Kaybolan Çiçekler, İ. E. ile Rengarenk, İ. E. ile Haber Tadında, TRT Haber, Hayırlı Günler ve Gençlerle programlarını hazırlamış sunmuştur.

2017 yılından bu yana aktif olarak Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kaybolan Çiçekler isimli çocuk bulma programını sunmuştur. Daha sonra Gerçeğin Peşinde isimli programı sunmuştur. Tüm bunların yanı sıra Güzel Konuşma Eğitmeni ve Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2018 yılında Sessizliğe Konuşanlar isimli kitabını okur severler ile buluşturmuştur.


İnci Ertuğrul Hayatı ve Biyografisi

İşletme mezunu olan İnci Ertuğrul, PTT’nin sınavına girdi ancak atama yapılırken TRT’ye geçti. Bir dönem radyo programcılığı yapan İnci Ertuğrul, ‘Sizin Sesiniz’ isimli programla geniş bir kitleye ulaştı. 2017 yılında aktif olarak Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kaybolan Çiçekler isimli çocuk bulma programını sunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Güzel Konuşma Eğitmeni ve Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

TGRT’de de çeşitli programları sunan İnci Ertuğrul, ayrıca haber spikerliği de yaptı. Türkiye Gazetesi’nde 4 yıl boyunca “İnci Ertuğrul ve Renkler” adlı köşesinde yazılar yazdı. CİNE 5 ekranlarında “İnci Ertuğrul ile Rengarenk” adlı kadın kuşağı programını sunan İnci Ertuğrul, TRT Haber ekranlarında ise “İnci Ertuğrul ile Haber Tadında” adlı programı sunmuştur. Bir süre FOX TV ekranlarında “Kaybolan Çiçekler” adlı programı sunan İnci Ertuğrul, 2020 yılı itibariyle Star TV’de yayınlanan “Gerçeğin Peşinde” adlı program ile izleyicilerin karşısına çıkmaktadır. Programın ana teması kayıp insanları bulmaktır.

20’li yaşlarda başladığı mesleğinde 29 yılı geride bırakan İnci Ertuğrul, bir süredir Gerçeğin Peşinde programıyla evlere konuk oluyor. İnci Ertuğrul, evli ve bir çocuk annesidir. İnci Ertuğrul 52 yaşında ve 1.72 boyundadır.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Samar Dadgar Kimdir, Nerelidir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu