Blog

İngilizce Determıners And Quantıfıers Konu Anlatımı PDF İndir

İngilizce öğrenenlere kaynak olabilmesi için Determıners ve Quantıfıers konularını PDF formatında paylaştık.

İngilizce Determıners And Quantıfıers Konu Anlatımı PDF İndir. İngilizce öğrenirken ve konuşurken en çok zorlanılan belirteçler konusudur. Determıners ve Quantıfıers isimden önce kullanılır ve nesnenin miktarını belirten sözcük öbekleridir. İngilizce de pek çok belirteç olduğu için hangisinin nerede kullanıldığını ve doğru kullanımını iyi bilmek gerekir. Bu nedenle örnek cümleler ve tablolarla Determıners And Quantıfıers konu anlatımını PDF formatında paylaştık. 

İngilizce Determıners And Quantıfıers Konu Anlatımı PDF

İngilizce’de “determiners” (belirleyiciler) ve “quantifiers” (nicelendiriciler) konusuna genel bir bakış:

Determiners (Belirleyiciler):

Determiners, bir isim veya isim öbeğinin ne hakkında olduğunu veya hangi miktarı temsil ettiğini belirten kelimelerdir. İngilizce’de, belirleyiciler isimlerin önünde gelir ve onları tanımlarlar. Belirleyiciler genellikle belirsiz veya belirli olabilirler ve isimlere nasıl atıfta bulunulduğunu belirlerler. Bazı yaygın belirleyiciler şunlardır:

Definite Articles (Belirli İsimler):

“The” kelimesi, ismin spesifik veya belirli bir şeyi gösterdiği zaman kullanılır. Örneğin: “The cat” (O kedi).
Indefinite Articles (Belirsiz İsimler):

“A” ve “an” kelimeleri, genel veya belirli olmayan bir şeyi ifade ettiğinde kullanılır. Örneğin: “A cat” (Bir kedi).
Demonstratives (Gösterme Belirleyiciler):

“This”, “that”, “these”, ve “those” gibi kelimeler, bir şeyin konumunu veya tanımını belirtmek için kullanılır. Örneğin: “This book” (Bu kitap), “Those cats” (Şu kediler).

Possessives (Sahiplik Belirleyicileri):

İsimin bir şeye ait olduğunu belirten belirleyicilerdir. Bunlar, “my”, “your”, “his”, “her”, “its”, “our” ve “their” gibi kelimelerdir. Örneğin: “His car” (Onun arabası).

Quantifiers (Nicelendiriciler):

Miktarı belirten ve sayılabilen ve sayılamayan isimlerle kullanılan kelimelerdir. Bunlar, “some”, “any”, “many”, “much”, “a few”, “a little”, “several”, “a lot of”, “lots of”, “enough”, “no”, “none of”, “every”, “each”, “either”, “neither” gibi kelimelerdir. Örneğin: “Some cats” (Bazı kediler), “Much water” (Çok su), “A few books” (Birkaç kitap).

Numbers (Sayılar):

Nicelik veya sıralama belirtmek için kullanılan sayı kelimeleridir. Örneğin: “Two cats” (İki kedi), “First place” (Birinci yer).

Bu belirleyiciler, bir ismi veya isim öbeğini daha spesifik veya daha genel bir şekilde tanımlamak için kullanılır. Öğrenmeye başladığınızda, bu belirleyicilerin nasıl kullanıldığını ve farklı bağlamlarda nasıl değiştiğini görmek önemlidir.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Determıners And Quantıfıers Konu Anlatımı PDF formatında indirip çıktısını alarak çalışabilirsiniz.

İngilizce Determıners And Quantıfıers Konu Anlatımı


İlginizi Çekebilir 👇

👉 İngilizcede En Önemli 1000 Kelime PDF İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu