Blog

İngilizcenizi Geliştirmenize Yardımcı Olabilecek 7 İngiliz YouTubers

Kendinizi anadili bir konuşmacıya maruz bırakmak, İngilizce yeterliliğinizi arttırmak için harika bir yoldur, çünkü İngilizce TV şovlarını izleyen ve öğrenmelerini sağlayacak filmler izleyen herkes size söyleyebilir. Bu videoları izleyerek, konuşmacıların ağızlarının nasıl hareket ettiği ve konuşmaların nasıl yapılandırıldığı, sadece bir ders kitabından öğrenemediğiniz şeyler hakkında bir fikir edinmek mümkündür. Bunu göz önüne alındığında, YouTube’un dil öğrenenler için özellikle kullanışlı olduğunu kanıtlaması şaşırtıcı değildir, çünkü tam olarak anlamadığınız bir şeyi gözden geçirmek için geri sarabilirsiniz.
İngilizce ilk diliniz değilse ve dilbilgisi, telaffuz ve aksandaki becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, belki de İngilizce konuşulan bir ülkede yurtdışında eğitim almaya hazırsanız, işte izlemeniz gereken mükemmel YouTubers.

Lucy ile İngilizce

İngilizce ile Lucy, profesyonel bir İngilizce öğretmeni ve aynı zamanda bir vlogger olarak çalışan Lucy Earl tarafından yönetilmektedir. Lucy, yazarken Güney Amerika, Endonezya ve Hindistan’a kadar uzanan bir izleyici kitlesiyle 880.000’den fazla aboneye sahip ve güzel İngiliz İngilizcesi öğretmeyi hedeflediğini söylüyor.
Lucy’nin yararlı videoları arasında kafanızdaki çeviriyi nasıl durdurabileceğiniz , insanların yanlış telaffuz ettiği sık kullanılan kelimeler ve Birleşik Krallık’ta düzenli olarak duyacağınız tuhaf ve harika deyimler ve ifadelerin arkasındaki anlam yer almaktadır. Lucy ayrıca, videolarının birçoğu için altyazı yazmak ve kanaldan İngilizce öğrenmeyi daha da kolaylaştırmak için zaman ayırmaktadır.


İngiliz Olmak: Joel & Lia

Marylebone veya Leicester Square gibi Metro İstasyon isimlerini nasıl telaffuz etmek istediğinizi hiç merak ettiniz mi? Ya da İngiltere’de karşılaşacağınız çeşitli bölgesel aksanlar neye benziyor? Arkadaşlar Joel ve Lia , Birleşik Krallık’ta devrilme olayının ABD’yle karşılaştırılmasının ve İngiliz sağlık sisteminin nasıl bir şey olduğu ile ilgili son videolarla İngiliz kültürü ve İngiliz dili hakkında konuşkan, gayri resmi videolar çekiyor .
Onların kanalı, okumak için İngiltere’ye gidip ne beklemeniz gerektiği hakkında bir fikir edinmek istiyorsanız idealdir.


Uyku Rüyası İngilizce

İngilizcenizi geliştirmek için izleyebileceğiniz bir diğer harika YouTuber ise Eat Sleep Dream English’ten Tom. Kendi videolarını üretmenin yanı sıra, Joel’in ve Lia ile İngilizlerin belirli şeyler söylediklerinde gerçekte ne anlama geldiklerini ve Londra’da hangi argo şehirden duymayı beklediğinizle ilgili videolar için işbirliği yaptı .
Tom’un videoları ICYMI, TMI ve TBH gibi metin konuşmasını anlatan bir video da dahil olmak üzere telaffuz ve yazım konusunda size yardımcı olabilir . Tom aynı zamanda ‘ Shape of You ‘ gibi şarkıları dinleyerek Ed Sheeran ile (ne yazık ki insanın kendisi değil) İngilizce öğrenmenin popüler videoları da yaptı.


Papa ile İngilizce Öğren Öğret

Ayrıca Londra’da dikkat edilmesi gereken dolandırıcılık videoları ve Londralıları rahatsız eden şeyler için Joel ve Lia ile işbirliği yaptı.


Yerli Gibi İngilizce

İngilizce’den Anna Native gibi bir İngiliz dili becerilerinizi geliştirmek için başka bir büyük kanal üretir. Anna’nın yakın tarihli videolarından biri (yukarıda yer alan), bu ülkelerden herhangi birinde yurtdışında eğitim almayı düşünüyorsanız, özellikle yararlı olan İngiliz, Amerikan ve Avustralya İngilizcesini karşılaştırır. Anna ayrıca , telefonda profesyonel olarak nasıl konuşulacağı , dil kırıcıları , Cockney kafiyeli argo ve sessiz harflerle yazılan sözlerle ilgili videolar yaptı.


İngiliz Koçu

İngilizcenizi geliştirmek için İngilizce Koçundan başlayan Stefanie ile başlayarak birkaç Amerikan YouTuber’dan bahsetmeye değer. Amacı, insanların İngilizce becerilerinde daha fazla güven kazanmalarına yardımcı olmaktır ve videoları , ABD’yi ilk kez ziyaret ederken hangi kültür şokunu yaşayabileceğiniz ve anadili gibi nasıl konuşulacağına dair videoları içerir.


Vanessa ile İngilizce Konuş

ABD’de okuyorsanız Amerikan İngilizcesi becerilerinizi geliştirmek için bir başka harika kanal olan Vanessa, altı yıldan fazla bir süredir İngilizce öğretiyor ve kelime bilgisi, telaffuz ve belirli deyimlerin nasıl kullanılacağı ile ilgili birçok video var. Ayrıca , uzmanlığınızı geliştirmek için kontrol edebileceğiniz kitaplar ve televizyon şovları önerdi.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu