Blog

İngilizcesi’ni Geliştirmek İsteyenler İçin Site Önerileri 2024

İngilizcesi’ni Geliştirmek İsteyenler İçin Site Önerileri 2024. Günümüzde artık İngilizce dünya dili her sektörde İngilizceyi akıcı konuşmak artı bir yabancı dil daha şart koşulur hale geldi. İşte yurt dışına gitmeden kendinizi geliştirebilmeniz için siteler ;

1. eslcafe.com

eslcafe.com ile İngilizce dil bilginiz fark edilir derecede gelişecek ve çeşitli kalıplarla ve deyimlerle yabancı bir ülkeye çabucak uyum sağlayabileceksiniz. Aynı zamanda çeşitli quizlerle kendinizi test edebileceksiniz.


2. talkenglish.com

talkenglish.com, her konuda işinize yarayacak. İş ile alakalı konular, günlük yaşamda kullanabileceğiniz ifadeler, deyimler, söz kalıpları ve hatta iş görüşmesine bile hazırlanabilirsiniz.


3. easyworldofenglish.com

easyworldofenglish.com içeriğinde dil bilginizi, telaffuzunuzu ve kelime bilginizi geliştirebileceğiniz okuma ve dinleme parçaları mevcut. Aynı zamanda okuma ve dinleme parçalarından sonra küçük testler yaparak gelişiminize yardımcı olmakta.


 4. lyricstraining.com

Yabancı dildeki şarkılar için lyrics videolarıyla İngilizcenizi geliştirebileceksiniz. Uygulama olarak da kullanabileceğiniz lyricstraining.com karaoke yaparak telafuzunuz gelişecektir.


5. esolcourses.com

İnteraktif dinleme dersleri, okuma alıştırmaları, kısa testler ve oyunlar ile İngilizcenizi pratik edin.  Seviyenize göre dinleme, okuma ve yazma becerinizi geliştirebilecek, çeşitli oyunlarla ve müziksel aktivitelerle kelime haznenizi genişletebileceksiniz. esolcourses.com


6. dreamreader.net

Çevrimiçi İngilizce okuma uygulaması olan dreamreader.net ile hem okuma becerilerinizi geliştirecek hem de birbirinden ilginç bilgiler edineceksiniz. Tamamen ücretsiz olan site okurken dinleme imkanıyla oldukça güzel ve her okuma parçasından sonra mini testlerle sizi sınıyor.


 7. VOA

VOA ile hem gündemi takip edin hem de İngilizcenizi farklı bir boyuta taşıyın. İlk olarak test ederek İngilizce seviyenizi belirleyip ardından seviyenize göre haberler okuyun. Her gün yayınlanan dil bilgisi eğitici videolarla ve okuyabileceğiniz haberlerle ve hikayelerle kelime haznenizi genişletebileceksiniz. Aynı zamanda podcast videolarla dinleme becerilerinizi arttırın.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 İngilizce Seviyeleri A1 A2 B1 B2 C1 C2 ve İngilizce Seviye Testi

👉 Cambridge Üniversitesi İngilizce Kelimeler Listesi PDF (A1, A2, B1)

👉 En Çok Kullanılan İngilizce Kelimeler: A’dan Z’ye Kadar

👉 İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 5 Podcast

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu