Sosyal Medya

Instagram Hesabı Neden Kapatılır? Çözümleri ve Nedenleri

Instagram Hesabı Neden Kapatılır? Çözümleri ve Nedenleri. Instagram kullanıcıları uygulama ile pek çok hatalar alabilmektedir. Bunlardan biride Instagram hesabının kapatılmasıdır. Farklı sebeplerden dolayı kullanıcıların bir anda hesapları kapanmaktadır. İşte bu noktada bizde sizler için Instagram hesabı neden kapatılır? Instagram hesabı taklitten dolayı kapanınca nasıl açılır? sorularını hepsini cevaplandırdık.

Instagram Hesabı Neden Kapatılır?

Instagram uygulaması gezegende çok kullanıcısı olan mobil uygulamadır. Bilindiği üzere Facebook sosyal medya şirketi tarafından satın alındıktan sonra hikaye paylaşımı gibi oldukça ünlü özellikler sayesinde daha da çekici hale gelen uygulamanın bazı teknik problemleri olabilmektedir.

Diğer yandan ise sahte kullanıcıların hesap açmalarını bloke etmek için Instagram algoritması ara sıra hata ile gerçek kişilerin de hesaplarını kapatabilmektedir. Bu sebeple webhakim.com olarak Instagram hesapları neden kapatılıyor sorusunun bir kaç farklı çözümüne değindik.

İlk olarak topluluk kurallarına uyulmadığı için instagram hesabı kapatılabilir. Bu noktada ise bu ve benzeri nedenlerle kapatıldı ise o zaman hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda ”Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı” yazısı ile karşınıza çıkacaktır. Tabi ki bunun çözümü vardır. Detaylarına bakalım.

Yazı ile karşılaştığınızda bu notun altında iptal ve daha fazla bilgi olarak iki seçenek çıkar. İptal dediğinizde ekranı kapatırsınız fakat herhangi bir çözüme gidemezsiniz. Daha fazla bilgi al seçeneğine tıkladığınız zaman hesabınızın neden kapatıldığı ile bilgi alabilirsiniz. Bu arada Instagram hesabı ayrıca başka hesapları taklit ettiğiniz için de kapatılabilir. Fakat bunun ispatlanması problemli olabilir. Dahası Instagram uygulamasında pek çok kişinin aslında kendi hesabının başkaları tarafından taklit edildiği halde kapatıldığı tespit edilmiştir. Bu sebeple taklit hesaplar Instagram’a şikayet edilerek kapatılır. Hesabınız birini taklit ediyorsunuz düşüncesi ile şikayet edilirse, özellikle de çok kişi tarafından şikayet edilirse direkt olarak kapatılabilir.

Bu kısımda ise Instagram uygulamasına itiraz edip hesabınızı yeniden açtırmanız gerekecektir. Burada ise instagram uygulaması sizden hesabın size ait olduğunu kanıtlamanız için bazı belgeler isteyecektir. Yani instagram a mail atacaksınız. Daha sonra size kod gönderecektir. Bu kodu yüzünüz gözükecek şekilde resminizi çekmenizi isteyecekler. Sizde bu işlemi yaptıktan sonra Instagram a mail olarak göndermeniz gerekecektir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Instagram Hesabım Kapatıldı – İtiraz Formu

👉 Instagram Hesabıma Bot Atıldı Ne Yapmalıyım? 

👉 “Instagram’a Giriş Yapamıyorum” Sorunu ve Çözüm Yolları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu