Sosyal Medya

Instagram Hesabınızı Devre Dışı Bırakma veya Silme (3 Kolay Adım)

Instagram Hesabınızı Devre Dışı Bırakma veya Silme (3 Kolay Adım). Bir Instagram hesabını nasıl sileceğinizi bulmak için yardıma ihtiyacınız olduğu anlaşılıyor. Doğru yere geldiniz. Instagram gizlilik tehditlerinden endişe duyuyor musunuz? Sosyal medyadan mola mı istiyorsunuz? Nedeni ne olursa olsun, bu makaledeki Instagram hesaplarını devre dışı bırakma ve silme hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız.

Not: Instagram hesabınızı silmek, profilinizin, fotoğraflarınızın, videolarınızın, beğenilerinizin, yorumlarınızın ve takipçilerinizin de kalıcı olarak silineceği anlamına gelir.

Instagram’ı kalıcı olarak silmek için:

1. Instagram hesabınıza giriş yapın

Hesabınızı Instagram uygulamasından silemezsiniz, bu nedenle masaüstü veya mobil cihazınızdaki bir web tarayıcısından instagram.com adresine giriş yapmanız gerekir .


2. Instagram’ın ‘Hesabınızı Silin’ sayfasına gidin

Giriş yaptıktan sonra Hesabınızı Sil sayfasına gidin ve ‘Hesabınızı neden siliyorsunuz?’ Kısmından hesabınızı silme nedeninizi seçin. Aşağıya doğru açılan menü.


3. Şifrenizi girin ve Instagram’ı kalıcı olarak silin

Bir seçenek belirledikten sonra, Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizi onaylamak için şifrenizi tekrar girmeniz istenir.

Bir neden seçip şifrenizi girdikten sonra hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği görünür.

Hesabımı kalıcı olarak sil‘ seçeneğini tıklayın. Hesabınız tüm içeriğiniz ve takipçilerinizle birlikte ilerlemek için devre dışı bırakılır.

Unutmayın: Hesabınızı sildikten sonra, daha sonra başka bir Instagram hesabı oluşturmaya karar verirseniz aynı kullanıcı adıyla kaydolamazsınız. Instagram ayrıca silinen hesapları yeniden etkinleştiremez.

Bununla birlikte, Instagram hesabınıza kalıcı olarak katılmaya hazır değilseniz, Instagram hesabınızı geçici olarak nasıl devre dışı bırakacağınızı ele almak için buradayım. Instagram hesabı nasıl devre dışı bırakılır

Sosyal medyadan bir mola vermek ister misiniz, ancak Instagram ile iyi bir iş yapmak istemiyor musunuz? Instagram topluluğuna tekrar katılmaya hazır olduğunuzda, hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilir ve yeniden etkinleştirebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 İnstagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu