Sosyal Medya

Instagram IGTV’de Nasıl Para Kazanılır?

Instagram IGTV’de Nasıl Para Kazanılır? Instagram yeni duyurduğu özelliği ile Youtube rakip oldu ınstagram IGTV reklamları yoluyla elde edilen gelirin% 55’inin içerik oluşturuculara vereceğini duyurdu.  Bir IGTV videosu izlemek için dokunduğunda IGTV reklamları gösterilir. Reklamlar en fazla 15 saniye sürecektir. Instagram, bir yıl boyunca farklı reklamları ve reklamları temsil etmenin yollarını test edecek. Reklamları atlama özelliği de bu yeni biçimde tanıtılacaktır.

Instagram IGTV’de Nasıl Para Kazanılır?

Tıpkı YouTube rozetleri gibi, Instagram canlı Rozetleri de içerik oluşturucuların sadık hayran kitleleri tarafından yapılan bağışlarla gelirlerini artırmalarına yardımcı oluyor.

Bu rozetler, içerik oluşturucunun canlı videosu boyunca izleyicinin adının yanında görünür. Rozetleri satın alan izleyiciler yorumlarda kolayca görülebilir ve ek özelliklere erişebilir.

Koronavirüs pandemisine bağlı kilitlenme zamanlarında, içerik oluşturucular normalde olduğu gibi dışarıda yüksek bütçeli videolar hazırlayamadıkları için Instagram canlı videolarına ve IGTV’ye de bağımlıdır. IGTV reklamları aracılığıyla onlara gelir sağlamak ve rozetler sunmak, içerik oluşturucular için çok uygun bir adım olacak.

Ancak, özelliğin kullanıma sunumu şu andan itibaren çok sınırlıdır ve bu da diğer içerik oluşturucular için biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Şimdilik, diğer içerik oluşturucular yalnızca platformun yakında özellikleri küresel olarak piyasaya sürmesini umut edebilir.


Marka Ortak Çalışmaları Yöneticisi

Instagram yakında, içerik oluşturucuların markalarını ve alışverişle ilgili içeriklerini artırmalarına yardımcı olacak bir “Marka İşbirliği Yöneticisi” başlatacak. Brand Collabs Manager ayrıca içerik oluşturucuların en iyi marka ortaklarını bulmalarına yardımcı olacak.

Şirket ayrıca markaların ve etkileyicilerin bir ürünü canlı videolarında tanıtım için etiketlemelerine olanak tanıyan bir Canlı Alışveriş özelliği de sunacak.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Instagram’dan Para Kazanmanın En İyi 4 Yolu

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu