Instagram IGTV’de Nasıl Para Kazanılır?

Instagram yeni duyurduğu özelliği ile Youtube rakip oldu ınstagram IGTV reklamları yoluyla elde edilen gelirin% 55’inin içerik oluşturuculara vereceğini duyurdu. Peki Instagram IGTV’den nasıl para kazanılır?

Instagram TV Reklamları

Bir IGTV videosu izlemek için dokunduğunda IGTV reklamları gösterilir. Reklamlar en fazla 15 saniye sürecektir. Instagram, bir yıl boyunca farklı reklamları ve reklamları temsil etmenin yollarını test edecek. Reklamları atlama özelliği de bu yeni biçimde tanıtılacaktır.

Gelecek hafta, Instagram, sınırlı sayıda içerik oluşturucu ve 200 iş ortağı için IGTV reklamlarını yayınlayacak. Sonucuna bağlı olarak, çok sayıda içerik oluşturucu için hizmetin yakında başlatılacağı söylenebilir.

Instagram Canlı Rozetler

Tıpkı YouTube rozetleri gibi, Instagram canlı Rozetleri de içerik oluşturucuların sadık hayran kitleleri tarafından yapılan bağışlarla gelirlerini artırmalarına yardımcı oluyor.

Bu rozetler, içerik oluşturucunun canlı videosu boyunca izleyicinin adının yanında görünür. Rozetleri satın alan izleyiciler yorumlarda kolayca görülebilir ve ek özelliklere erişebilir.

Koronavirüs pandemisine bağlı kilitlenme zamanlarında, içerik oluşturucular normalde olduğu gibi dışarıda yüksek bütçeli videolar hazırlayamadıkları için Instagram canlı videolarına ve IGTV’ye de bağımlıdır. IGTV reklamları aracılığıyla onlara gelir sağlamak ve rozetler sunmak, içerik oluşturucular için çok uygun bir adım olacak.

Ancak, özelliğin kullanıma sunumu şu andan itibaren çok sınırlıdır ve bu da diğer içerik oluşturucular için biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Şimdilik, diğer içerik oluşturucular yalnızca platformun yakında özellikleri küresel olarak piyasaya sürmesini umut edebilir.

Marka Ortak Çalışmaları Yöneticisi

Instagram yakında, içerik oluşturucuların markalarını ve alışverişle ilgili içeriklerini artırmalarına yardımcı olacak bir “Marka İşbirliği Yöneticisi” başlatacak. Brand Collabs Manager ayrıca içerik oluşturucuların en iyi marka ortaklarını bulmalarına yardımcı olacak.

Şirket ayrıca markaların ve etkileyicilerin bir ürünü canlı videolarında tanıtım için etiketlemelerine olanak tanıyan bir Canlı Alışveriş özelliği de sunacak.

4 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

SGK, 20 Personel Alacak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478