Sosyal Medya

Instagram Şifremi Unuttum E-postamı Bilmiyorum 2024 (Kesin Çözüm)

Instagram Şifremi Unuttum E-postamı Bilmiyorum 2024 (Kesin Çözüm). Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Instagram uygulamasına üye olurken ilk şart bir E-posta hesabına sahip olmaktır. E-posta şartı hesabınızı güvene almak ve gerçek kişi olduğunuzu kanıtlamanız içindir. Instagram şifrenizi unuttuğunuzda ınstagram E-postanıza şifre yenileme bağlantısı göndererek güvenli bir şekilde şifrenizi yenilemeniz sağlar. E-posta hesabını unutanlar veya E-posta hesabının şifresi unutulduğunda ınstagram hesabının şifresini değiştirmek istediğinde sıkıntılı bir sürece girer.

Instagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum Ne Yapmalıyım?

Instagram Şifremi Unuttum veya Instagram E-posta Adresimi Bilmiyorum gibi soruların sahibiyseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Yöntem: 1

  1. Instagram kullanıcı adınızı biliyorsanız şifrenizi sıfırlamak için Instagram şifre sıfırlama linkini açın ve kullanıcı adınızı girerek “Giriş Bağlantısı Gönder” butonuna tıklayın.https://www.facebook.com/help/instagram/358911864194456https://help.instagram.com/contact/437908793443074https://www.facebook.com/help/instagram/contact/606967319425038
  2. Giriş bağlantısı gönderilirken mail adresinizin ilk ve son harfini gösteren ve şifre kurtarma için sağlanan bağlantının gönderildiğini belirten bir ibare belirecektir. Bu ifadeler size mail adresinizi hatırlamanız için yardımcı olabilir.
  3. Şifre unuttuysanız ve aynı zamanda Instagram kullanıcı adımı unuttum diyorsanız maalesef yapabileceğiniz pek bir şey yok. Bu durumda herhangi bir arkadaşınızın Instagram hesabı üzerinden kendi hesabınıza dair kullanıcı adını öğrenebilirsiniz.

Yöntem: 2

Bu yöntem hesabınızı Facebook hesabınız Instagram ile bağlantılı ise geçerlidir. Bazı Instagram hesapları farkında olmadan da Facebook’a bağlanabiliyor bu yüzden siz Facebook’a bağladığınızı hatırlamıyorsanız belki de bağlıdır diyip bu yöntemi denemeniz mantıklı olacaktır.

  • Telefonunuzdan, Facebook uygulamasını açın.
  • Facebook’ün menüsünden Instagram’a basın, sonrasında Instagram’ı otomatik olarak açıp giriş yapacaktır.
  • Giriş yaptığında, Instagram ayarlarınızdan e-postanızı güncel olanla değiştirin ve şifrenizi sıfırlayın.

Bu yöntemlerle hesabına erişim sağlayamadıysanız ınstagram help servisinden yardım alabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Instagram Şifre Yenileme: İnstagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu