Kimdir

İpek Özkal Sayan Kimdir, Nerelidir? İpek Özkal Sayan Hayatı ve Biyografisi

Siyasete dair yaptığı yorumlarla sık sık gündeme gelen isimlerden olan İpek Özkal Sayan Kimdir, Kaç Yaşında?  Prof. Dr. İpek Özkal Sayan evli mi? merak edilmekte. Memleket Partisi sözcüsü olarak ta bilinen İpek Özkal Sayan mesleği nedir? Gelin birlikte İpek Özkal Sayan Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

İpek Özkal Sayan Kimdir?.

Katıldığı programlarda ve sosyal medya da siyasete dair yorumları ile gündeme gelen İpek Özkal Sayan Kimdir, Kaç yaşında? merak edilmekte. Muharrem İnce’ nin kurduğu Memeleket Partisi’nin sözcülüğünü yapan İpek Özkal Sayan, aynı zamanda Kamu Politikaları ve Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak siyasi faaliyetlerine devam etmektedir. Aslen Ankaralıdır..

Ankara dünyaya gelen İpek Özkal Sayan, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans ve doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlayan İpek Özkal Sayan, 2013 yılında profesör unvanını almıştır ve şu anda Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde akademik çalışmalarına devam ermektedir. Orta seviyede İtalyanca; iyi derecede İngilizce bilmektedir..

Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Türkiye’de “Sağlık Sektörü Örneğinde Devletin Küçültülmesi ve Etkinleştirilmesi Çalışmaları” adlı teziyle Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olmuştur..


İpek Özkal Sayan Hayatı ve Biyografisi.

Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Türkiye’de “Sağlık Sektörü Örneğinde Devletin Küçültülmesi ve Etkenleştirilmesi Çalışmaları” adlı teziyle Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olmuştur. Akabinde Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Bölümü’nde başladığı Doktora Programı’nı “Türkiye’de Kamu Personel Sisteminin Gelişimi” teziyle tamamlamıştır..

Halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde Profesör kadrosunda görev yapmakta olan İpek Özkal Sayan, iyi derecede İngilizce ve orta derecede İtalyanca bilmektedir..


İpek Özkal Sayan Akademik Çalışmaları.

  • “Türkiye’de Sağlık Sektörü Örneğinde Devletin Küçültülmesi ve Etkenleştirilmesi Çalışmaları” (Yüksek Lisans Tezi, 2000).
  • “Türkiye’de Kamu Personel Sisteminin Gelişimi” (Doktora Tezi, 2005)..
  • İpek Özkal Sayan, aynı zamanda Memleket Partisi sözcüsü ve Kamu Politikaları ve Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak siyasi faaliyetlerine devam etmektedir. .

Twitter 👉 İpek Özkal Sayan


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Türker İnanoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu