Sinema

İzlemeniz Gereken 15 En İyi Korku Filmi 2024

İzlemeniz Gereken 15 En İyi Korku Filmi 2024. Netflix harika bir akış hizmetidir ve film, dizi ve orijinal seçimleri için onu seviyoruz. Akış hizmeti, komedi , romantik, gerilim filmleri dahil olmak üzere birçok film türü sağlar . Ben kendim Netflix’in korku filmi koleksiyonunun hayranıyım ve bu yüzden size şu anda Netflix’te en iyi akış filmlerini sunuyoruz. 2020’de izlemek için Netflix’teki en iyi 15 korku filmini dikkatle seçtik. Şimdiye kadar Netflix kesinlikle korkunç görünen bir dizi korkunç film ekledi ve izlemek için sabırsızlanıyoruz. Yani herhangi bir gecikme olmadan, listeye atlayalım ve Netflix’te en iyi korku filmlerini bulalım.

1. Get Out

Get Out, Kafkas bir kadına aşık olan Afrikalı-Amerikalı bir adam hakkında bir korku filmi. Film başlangıçta normal görünüyor, ancak film ilerledikçe dehşet bekliyor . Film, gerçeğin daha fazla keşfi ile daha da rahatsız edici hale geliyor. Başlangıçta, Get Out, ırk ve psikolojik problemleri tasvirinde mükemmel. Büyüleyici hikayesi için bu filmi izlemelisin.

-IMDb Puanı: 7.7


2. Shining

Shining, geçmiş travmasıyla uğraşan bir adam hakkında psikolojik bir korku filmi. Tüm sinir bozucu duygulardan kurtulmak için Jack Nicholson tarafından oynanan ana karakter ailesi ile birlikte kırsal bir otele taşınır. Ama şehirden uzakta yaşayarak akıl sağlığını kaybetmeye başlar . Film korkunç bir deneyim ve çok daha gerçek geliyor. Bu Stanley Kubrick klasiğini destansı doruk noktası için izlemelisiniz. Özetlemek gerekirse, The Shining, Netflix’teki en iyi korku filmlerinden biridir ve hiç kaçırmamalısınız.

-IMDb Puanı: 8.4


3. The Sixth Sense

The Sixth Sense, kötü bir ruhun sahip olduğu bir çocuk ve çocuğu kurtarmaya çalışan bir psikolog hakkında ürpertici bir psikolojik gerilimdir. Hikaye iki karakterin etrafında dönüyor ve her geçen an için çok korkutucu oluyor. Psikoloji ve karanlık ruhların kesişimi rahatsız edici bir deneyim yaratır . Bu eski klasik, Altıncı His izlemek çok tavsiye ediyoruz.

-IMDb Puanı: 8.1


4. Conjuring

Conjuring, bir ailenin ve iki paranormal araştırmacının etrafında dönen doğaüstü bir korku filmi. Aile yeni bir eve taşındı, ancak geceleri olağandışı aktivite onları çocukları için ihtiyatlı hale getirdi . Evi karanlık güçlerden kurtarmak için araştırmacılar çağrılır, ancak daha sonra hikaye şüpheli bir dönüş alır. Conjuring kesinlikle sürükleyici ve birçok durumda dehşete kapılmış olacaksınız. Korku filmlerinde yeniyseniz, Conjuring başlamak için altın standarttır.

-IMDb Puanı: 7.5


5. Train to Busan

Train to Busan tüm zombi filmleri arasında klasik bir film olmaya devam ediyor . Ve büyük kısmı Netflix’te mevcut olmasıdır. Film, Güney Kore’ye giden bir trende olan bir baba ve kızı hakkında. Güney Kore’nin bazı bölgelerinde bir zombi salgını rapor edildiğinde film gerçekten dehşet saçıyor. Zombilerden kurtulmak için, baba kızı korkunç zombileri yüz yüze alır. Film, en önemlisi, sadece korkutucu. Filmlerin zombi türünü seviyorsanız, Train to Busan izlemek için. Şu anda Netflix’teki en iyi korku filmlerinden biri.

IMDb Puanı: 7.5


6. It Trailer

Stephen King’in aynı adlı romanına dayanan bir korku-gerilim filmi. Kitap büyük bir başarıydı ve film de öyle. Film, Terry’yi yaymak için Derry adlı bir kasabaya geri dönen Pennywise adında unutulmuş bir şeytani palyaço hakkında. Bir grup küçük çocuk palyaço ile yüzleştiğinde film korkunç bir hal alıyor . Korku filmleri arasında gerçekten bir başyapıt ve kesinlikle izlemelisin. Özetle, korku içinde görmek istiyorsanız, Netflix’teki en iyi korku filmlerinden biridir.

-IMDb Puanı: 7.4


7. The Wailing

The Wailing, Güney Kore’nin kırsal bir köyünde geçen bir korku filmi. Köydeki bir dizi gizemli cinayeti araştıran bir polis hakkında . Günler geçtikçe, polis tuhaf yollar ve olağandışı şüphelilerle karşı karşıya kalır. Netflix’teki en iyi korku filmlerinden biridir ve hikaye için izlemelisiniz. Ayrıca, bu filmi deli doruk için şiddetle tavsiye ediyorum.

-IMDb Puanı: 7.4


8. Raw

Raw, hayvan tedavi tekniklerini öğrenmek için bir veteriner okuluna giden vejetaryen bir öğrenciyle ilgili bir Belçika korku filmi. İlk kez, öğrenci çiğ eti tadıyor ve oradan film yamyam bir kabusa dönüşüyor . Film oldukça hızlı ve filmden çıkmanıza neden olabilecek kadar korkunç sahneler bulacaksınız. Ancak, birlikte ilerlerseniz, Raw gerçek terörü en iyi şekilde hissetmenizi sağlayabilir. Ayrıca Cannibal filmlerini seviyorsanız, Raw bir zorunluluktur.

-IMDb Puanı: 7


9. Insidious

Insidious, bir çift ve oğullarını karanlık güçlerden kurtarma mücadeleleri hakkında bir korku filmi. Film, perili bir evin tanıdık birliği ve kötü ruhtan kurtulma mücadelesi etrafında dönüyor . Film, klasik korku Paranormal Activity’nin yazarları tarafından yazılmıştır, bu yüzden sizi uçuracak harika diziler vardır. Ayrıca, ritüellerin ve şeytani ayetlerin karışımı korkutucu bir deneyim yaşatır. Kesinlikle klasik perili ev hikayesi için Insidious izleyin.

IMDb Puanı: 6.9


10. Under the Shadow

Under the Shadow, 1980’lerde Orta Doğu’daki savaş sırasında ortaya çıkan bir korku filmi. Film Farsça ve yabancı dil kategorisinde birçok uluslararası ödül kazandı. Savaşın yıktığı bir ülkede bir anne, kızını doğaüstü güçlerden korumaya çalışır . Kızını kötülükten kurtarmak için anne şeytanlarla karşı karşıyadır. Film görseller üzerinde kesinlikle harika ve hikaye anlatıcılığından rahatsız olacaksınız. Basitçe söylemek gerekirse, Under the Shadow, Netflix’teki en iyi korku filmlerinden biridir. Kesinlikle izlemelisin.

IMDb Puanı: 6.9


11. The Witch (2015)

The Witch, 1630 yılında İngiltere’de geçen en korkunç ama en güzel vurulmuş korku filmi . Film, bir akşam çiftlerinin ailesinin ortadan kaybolmasıyla ilgili . Bundan sonra, ürün başarısız olmaya başlar ve kız kardeşi kötü bir ruha sahip olur ve köyde bir dizi hoş olmayan şey olmaya başlar. Cadı, büyücülük, kara büyü ve iyiliğin zaferi için harika bir hikaye. Netflix’teki en iyi korku filmlerinden biridir ve kesinlikle izlemelisiniz.

IMDb Puanı: 6.8


12. The Autopsy Of Jane

The Autopsy Of Jane, baba-oğul ikilisi hakkında Jane Doe otopsisini yapan ve bazı tuhaf ipuçları bulan doğaüstü bir korku filmi. Otopsinin açığa çıkması ürkütücüdür ve hikayeyi bir başka seviyeye taşır . Gerçekten harika bir şekilde çekilen en korkunç film. Korku filmi kapsamını takip etmiyor ve film boyunca hala parlıyor. Jane Doe’un Otopsisi Netflix’teki en iyi korku filmlerinden biridir ve kaçırmamalısınız.

-IMDb Puanı: 6.8


13. Davet

Davet, bir çiftin başarısız evliliğine dayanan psikolojik bir gerilim filmi. Kadın eski kocasını yeni kız arkadaşıyla gösterdiği bir akşam yemeğine çağırıyor. Bir süre sonra, geçmişin travmasıyla şiddetli bir drama başlar . Karakterlerin paranoyalarını gerçeklikle ayırt edemedikleri bazı huzursuz sahneler var. Film en iyi ihtimalle bazen sıradışı. Bu tür korku filmlerini seviyorsanız, Davetiye tam size göre.

-IMDb Puanı: 6.7


14. Gerald’ın Oyunu

Gerald’ın Oyunu, Stephen King’in aynı isimli romanına dayanan bir korku filmi. Film, evlilikten sonra cinsel yaşamlarını yeniden canlandırmak isteyen bir çift hakkında . Bir kazanın meydana geldiği ve hikayenin korkunç bir dönüş yaptığı izole bir çiftlik evine taşınırlar. Yavaş yavaş, film hızlanır ve birçok durumda gerçekten dehşete düşersiniz. Gerald’ın Oyununu alışılmadık bir hikaye yüzünden izleyin. Ayrıca, şu anda Netflix’teki en iyi korku filmlerinden biri.

-IMDb Puanı: 6.6


15. Kuş Kutusu

Kuş Kutusu bir korku filmi yerine bir gerilim filmi. Ancak, film boyunca titreme alacaksınız. Sandra Bullock tarafından canlandırılan bir kadın, çocuklarını bilinmeyen kötü bir varlıktan kurtarmaya çalışıyor. Bilinen şey, doğaüstü güçle yüz yüze gelirseniz, bilinmeyen varlığın sizi öldürebilmesidir . Hikaye oldukça heyecan verici ve kesinlikle koltuğunuzun kenarında olacaksınız.

IMDb Puanı: 6.6


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu