Sinema

İzleyince Bir Daha Unutamayacağınız En iyi 15 Korku Filmi 2024

İzleyince Bir Daha Unutamayacağınız En iyi 15 Korku Filmi 2024. Korku filmleri izlemek isteyenler buraya! İzleyince bir daha unutamayacağınız 15 korku filmini sizin için derledik ve bir araya getirdik. Korkunçlu periler, cinler, şeytanlar, lanetli evler, yaratıklar, paranormal olaylar derken bu dev listede kendi zevkinize göre bir film mutlaka bulabilirsiniz.

1- The Conjuring

The Conjuring , paranormal olayları araştıran çiftinin yardım etmeye çalıştığı bir aileyi konu alıyor. Başrollerde Patrick Wilson, Vera Farmiga, Ron Livingston ve Lili Taylor’ı buluşturuyor. Paranormal film sevenler için kaçırılmayacak bir film.

IMDB Puanı: 7.9


2. Let the Right One In

12 yaşındaki bir çocuk, şüpheli bir cinayet serisiyle çakışan gizemli bir genç kızla arkadaş olur. Oscar yerel zorbaları sallayamaz gibi görünen genç bir çocuktur, ancak yeni komşu taşındığında tüm bunlar değişmeye başlar. Dış kapıdaki eksantrik komşusuyla masum bir dostluk kurduktan sonra Oskar, kasabadaki ölümlerin dökülmesinden sorumlu vampir olduğunu anlıyor.

IMDB Puanı: 7.7


3-  It

Stephen King’in en çok satan romanlarından birine dayanarak, bu geri dönüşlerde anlatılan bir hikaye. Küçük bir kasabada, bir grup çocuk kötü bir güç tarafından gençliklerinde terörize edilir. Otuz yıl sonra, yeni bir dizi çocuk cinayetini öğrendiklerinde, bir kez ve herkes için durduramayacaklarını görmek için geri dönerler. Yetişkinler şimdi, çeşitli kariyerlerde başarılı bir şekilde, geçmişleriyle ve New England memleketlerini takip eden kötülüklerle, kendi korkuları ve kabuslarıyla karşılaşırlar.

IMDB Puanı: 7.6


4- Raw

Raw 16 yaşında vejetaryen bir genç kız olan Justine’in, veterinerlik fakültesindeki başlamasıyla değişen hayatı ve insan etine karşı hissettiği tarifsiz çekimi konu alan sıra dışı bir korku filmi. En arıza filmlerin en üst sırasında.

IMDB Puanı: 7.6


5- Annihilation

Annihilation, bilimkurgu ile korkuyu başarılı bir biçimde harmanlayan bir film. Hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli bölgeye keşif için giden bir biyoloğun korku dolu maceralarını anlatıyor.

IMDB Puanı: 7.5


6-  It Follows

Tuhaf bir cinsel karşılaşmadan sonra, bir genç kendini kabus görmeleri ve bir şeyin peşinde olduğu kaçınılmaz duyu ile geçen paronarmal  olaylarını anlatıyor.

IMDB Puanı: 7.1


7- A Quiet Place

A Quiet Place kıyamet sonrası bir dünyada sese duyarlı yaratıklardan korunmaya çalışarak yaşayan bir ailenin hikayesini anlatıyor. Böyle etkileyici bir film izledikten sonra çıt çıkarmazsanız emin olun kimse sizi yadırgamaz.

IMDB Puanı: 7.7


 8- Get Out

Get Out Avrupalı Amerikalı sevgilisinin ailesinde bir tuhaflık olduğunu sezen Chris bir süre sonra mülkte kalmakta olan siyahi kişilerin bir bir kaybolduğunu öğrenir. Bunun üzerine tuz biber olan şey ise başka bir siyahi adamın kendisine iş işten geçmeden gitmesi yönündeki uyarısı olur. Chris bir şeylerin ters gittiğini sezmeye başladığında kurtulması sandığından çok daha zor olacaktır. Jordan Peele’in yazıp yönettiği, ‘En İyi Orijinal Senaryo’ dalında Oscar’ı kucaklayan, “En İyi Film” kategorisinde de adaylık kazanmayı başaran Get Out, son yılların en sıra dışı ve hiç tartışmasız en iyi korku filmlerinden biri.

IMDB Puanı: 7.7


9- Train to Busan

Train To Busan Ülke çapında bir viral salgını ile savaşan bir grup dehşete kapılmış yolcuyu takip eden ve güneyde bir tatil beldesi olan Busan’a şüphe dolu, kanlı bir tren yolculuğuna sıkışan bir korku dolu macerayı anlatıyor.

IMDB Puanı: 7.5


10- The Wailing

İki buçuk saati aşan süresi, sürekli yağmurlu, karanlık ve karamsar atmosferiyle The Wailing, izleyicisini Güney Kore’de Allah’ın unuttuğu bir kasabaya hapsetmeyi başarıyor. Bir yabancının gelişiyle hızla yayılmaya başlayan hastalığın kasabayı sarmasını ve filmin kahramanı polis memurunun kendisini olayların içinde bulmasını anlatan The Wailing, katıldığı festivallerden ödüllerle dönmeyi başaran, her daim gergin bir film.

IMDB Puanı: 7.4


11- Hereditary

Graham ailesinin anası Ellen vefat ettiğinde, kızının ailesi, soyları hakkındaki şifreli ve giderek daha korkunç sırları çözmeye başlar. Ne kadar çok keşfederlerse, kendilerini miras almış oldukları uğursuz kaderi aşmaya çalışırken daha fazla bulurlar. İlk uzun metraj filmi yapan yazar-yönetmen Ari Aster, yeni doğmuş bir auteurun zanaatını ve hassasiyetini sergileyen bir ev çöküşünün kabus vizyonunu ortaya çıkarıyor, ailesel bir trajediyi uğursuz ve derinden rahatsız edici bir şeye dönüştürüyor .

IMDB Puanı: 7.3


12- The Witch

The Witch ilk uzun metraj denemesinde eleştirmenlerden tam puan almayı başaran Robert Eggers, kolay kolay unutulmayacak bir korku deneyimine imza atmayı başardı. Eggers öyle tekinsiz bir ortam yaratmayı başardı ki, aslında korkunç bir şey olmazken bile izleyiciyi tarifsiz bir tedirginliğin içine sürükledi. Thomasin rolündeki Anya Taylor-Joy’a ise hayran kalmamak mümkün değil.

IMDB Puanı: 6.8


13- Insidious

Lambert ailesini takip eden beğenilen korku filminin korkunç bir devamı onları ruh dünyasına tehlikeli bir şekilde bağlı bırakan gizemli çocukluk sırrını ortaya çıkarmaya çalışıyorlar.  Filmin daha sonra kendisi kadar iyi olayan ikincisi ve üçüncüsü de çekildi.

IMDB Puanı: 6.8


14- Gerald’s Game

Gerald Burlingame (Bruce Greenwood) ve karısı Jessie (Carla Gugino) evlerinin alevlerini uzak göl evlerine çekilerek yeniden canlandırmaya çalışıyorlar. Ancak tehlikeli bir seks oyunu Gerald’ı yanlışlıkla öldürdüğünde ve Jessie’yi yatağa kelepçelediğinde, ikincisi kaçmak istiyorsa panik ve halüsinasyonların üstesinden gelmek zorunda kalır. Stephen King’in romanından yola çıkarak Gerald’ın Oyunu Mike Flanagan tarafından yönetildi.

IMDB Puanı: 6.6


15. Hounds of Love

Banliyö Perth’de 1980’lerin ortalarında, insanlar seri katil çift John ve Evelyn White’ın elinde kaybolduklarının farkında değiller. Yargılama masum bir aradan sonra, Vicki Maloney rahatsız çift tarafından rastgele kaçırıldı. Cinayeti yaklaşırken, Vicki hayatta kalmak için Evelyn ve John arasında bir kama sürmenin bir yolunu bulması gerektiğini fark eder. Hounds of Love, yazar / yönetmen Ben Young’dan cesur ve zorlu bir başlangıç ​​sunan, ustalıkla hazırlanmış bir gerginlik egzersizidir.

IMDB Puanı: 6.5


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu