Yaşam

Kişiliğiniz Hakkında Çok Şey Söyleyen ve Sağlığınızı Etkileyen 8 Uyku Pozisyonu

Kişiliğiniz Hakkında Çok Şey Söyleyen Ve Sağlığınızı Etkileyen 8 Uyku Pozisyonu. Uyuyabileceğimiz tonlarca farklı pozisyon var ama genel olarak çoğu insan bir veya iki tane seçiyor ve oradan ileri geri gidiyor. İster yanınızda uyuyan biri ister bir topun içinde kıvrılan biri olun, nasıl uyuyacağınıza ve sizin için en rahat olana göre sizin hakkınızda çok şey öğrenebiliriz.

Kişiliğiniz Hakkında Çok Şey Söyleyen Ve Sağlığınızı Etkileyen 8 Uyku Pozisyonu

Aşağıda, daha yaygın uyku pozisyonlarının her birinin sizin ve kişilik tipiniz hakkında ne ortaya çıkarabileceğini açıklayacağım. Nasıl uyuduğunuzun çoğunun hayal edebileceğinden daha fazlası olduğunu görebilirsiniz. Belki de bu, başkaları için de kendi yararınıza kullanabileceğiniz bir şeydir.

1. Günlük Konumu

Kütük konumu temel olarak kollarınız bir tarafta da yanınızda uzanmaktadır. Bu, çeşitli şekillerde yapılabilir ve kişiliğinizle ilgili olarak diğer insanlardan daha kolay okunabileceğinizi gösterir. Genellikle tek taraflıdır ve çevrenizdeki insanlara güvenebilirsiniz. Göremeseniz de, herkes görür.


2. Sırt Üstü Uyuyan

Bu pozisyon, kollarınız vücudunuzu kucaklayacak şekilde sırt üstü uzanmanızdır. Bize sıcak bir kalbiniz olduğunu ve kendinizi doğru bir şekilde yetiştirmeye istekli olduğunuzu gösterir. Bu pozisyonu tercih eden birçok insan bir yastık ya da benzeri bir şey kucaklıyor. En azından söylemek gerekirse, birçok yönden açık ve dürüst insanlar.


3. ‘Asker’ Konumu

Bu pozisyon temel olarak, kollarınız vücudunuzun yanları boyunca aşağı doğru uzanırken sırt üstü uzanacağınız bir konumdur. Çoğu için biraz sıkıcı ve rahatsız edici olsa da, bu pozisyonu seçen birçok insan var. Kişilik açısından bu pozisyon bizi bir kişinin biraz fazla kapalı olduğunu ve kendisini birçok yönden ‘çok fazla’ olan beklentilere tuttuğunu fark eder. Genellikle güçlü sessiz tip olarak oynadıklarını söyleyebilirsiniz, ancak bu her zaman böyle değildir. Ayrıca bu konumun horlama sorunlarına büyük katkıda bulunduğu belirtilmelidir.


4. Cenin Konumu

Hepimiz fetal pozisyonun ne olduğunu biliyoruz, sanki bir ‘bebek’ sanki herkes için rahat görünmeyebilir gibi yanınızda kıvrılmış ama tonlarca insanın sevdiği bir şey. Bu kolayca en yaygın uyku pozisyonudur ve anlaşılır bir şekilde, bu dünyaya gelmeden önce tam dokuz ay boyunca nasıl olduğumuzdur. Bununla birlikte, ne kadar utangaç ve kapalı olduğumuzu gösterir. Bu uyku pozisyonuna gitme eğilimi olan insanlar genellikle dışarıdan içeriden daha serttir.


5. ‘Yıllık’

Yearners sanki bir şey ya da bir başkasına uzanıyormuş gibi kolları dışarıda uyuyan insanlardır. Bu insanlar hayatta çok incinme eğilimindedir ve hala bir şekilde açıktır ve birçok yönden hayallerle doludur. Bu pozisyonda uyuyan biriyle çok olumlu deneyimler yaşayabilirsiniz.


6. Mide Traversi

Midelerinde uyuyan herkes genellikle kendine güveniyor. Rahat bir konum olsa da, bu birçok nedenden ötürü sırt ve boyun sorunlarını artırabilir ve çok yer kaplar. Biraz risk alan biriyseniz, bu muhtemelen diğerlerine tercih ettiğiniz uyku pozisyonu olacaktır.


7. ‘Kayan Yıldız’

Pek çok insan bu pozisyonu tercih etme eğilimindedir, ancak oldukça ilginçtir. Bu pozisyon için, bir kişi bacakları gerilmiş ve kolları başlarının arkasına veya altına yaslanmış yastıklarının arkasında uzanır. Birisi bu uyku pozisyonunu seçtiğinde, en iyi ihtimalle alışılmadık ama aynı zamanda çok eşsiz olduklarının farkındadır. Bu pozisyon, iyi bir arkadaş olduğunuzu ve iyi dinleyebildiğinizi ima edebilir, ancak aynı zamanda horlama sorunuyla mücadele etmek için çalıştığınız anlamına da gelebilir.


8. Sarılma Pozisyonu

Bu pozisyon temel olarak ya büyük kaşık ya da küçük kaşık olmaktan ibarettir ve güvenlik için eşinize ne kadar bağımlı olduğunuzu gösterir. İlişkinize çok güvenen ama aynı zamanda bu güvenlik duygusuna da ihtiyaç duyan birisiniz. İlk başta kulağa pek benzemese de, bu uyku pozisyonu bize yaptığınız her şeye ne kadar yatırım yaptığınızı gösterir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu