Blog

Kişisel Gelişim için 10 Altın Kural

Kişisel Gelişim için 10 Altın Kural. Kendine güven, kendine güven, başarının temellerinden biridir. Özellikle özgüven konusunda tereddüt ediyorsanız, gerçek bir özgüvene sahip değilsiniz. Özgüven sorununun üstesinden gelmek için ne yapılabilir?

Kişisel Gelişim için 10 Altın Kural

Genelde insanların özgüvenleri her zaman aynı değildir. Bir gün kendinizi çok iyi ve kendinden emin hissedersiniz, ertesi gün tam tersini yaşayabilirsiniz. Kendinizi yetenekli ve zeki olarak görmüyorsanız, başarısızlık kaçınılmazdır. Akıllı ve yetenekli olduğunuzu düşündüğünüzde, zihniniz ona odaklanacak ve kendi başınıza başarılı olacaksınız.

Kendine güven, diğer bireysel beceriler gibi, üzerinde çalışarak ve üzerinde çalışarak geliştirilebilir. Her geçen gün hedeflerinize adım adım ulaşabilirsiniz. Bir anlamda, tamamen kendinden emin olana kadar belirli davranışlar sergilemek zorundasın. Ancak liste olarak başlangıçta uygulayacağınız bu maddelerin zamanla içinizden gelmeye başlayacağını göreceksiniz.

1- İnsanları Anlamaya Çalışın

Başkalarını yargılamak, onlar hakkında olumsuz düşünceleri ifade etmek, onları anlamaktan her zaman daha kolaydır. Bu yüzden kolayca kaçmayın, davranışlarını ve tepkilerini anlamaya çalışın. Kesinlikle iyi nedenler olduğunu keşfedeceksiniz.


2- Size Uyan Giysiler Giyin

Çok popüler bir söz vardır: “Giysilerimiz kişiliğimizi yansıtır.” Ama burada kastettiğimiz, size uyan kıyafetler giymenizdir. Çünkü çizgilerinizi belirleyen kıyafetler kişinin kendine olan güvenini ve bedenini arttırır. Ne kadar kilonuz olursa olsun, aşırı zengin ve şık kıyafetler sizi gerçekte olduğunuzdan daha geniş ve daha büyük gösterecektir.


3- Gülmekten Vazgeçmeyin 

Hepimiz bu popüler mutluluk hormonu endorfinlerine ihtiyacımız olduğu için sizi güldürecek insanlardan, filmlerden, dizilerden veya videolardan yararlanın. Unutmayın, kahkaha bedeni büyük ölçüde zorlayabilen ender faktörlerden biridir.


4- Sessizliği Dinleyin

Bugünün kargaşasında sessizlik kavramını unuttuk. Ancak kendimizi anlamak ve onunla yalnız vakit geçirmek ruh ve beden sağlığı açısından çok önemlidir. Her gün sadece sizin ve düşüncelerinizin kalabileceği sessiz bir ortam yarattığınızdan emin olun.


5- Bütçenizi Hazırlayın

İster çok zengin olun ister orta sınıf olun, bütçe hazırlamak size kontrollü ve güvenilir bir yaşam sağlayacaktır.


6- Dedikodudan Uzak Durun

Yaptığınız her dedikodunun size geri döneceğini bilin. Hakkında dedikodu yaptığınız insanlar, arkanızı döndüğünüzde sizinle ilgili konuşmaya başlayacaklar.


7- Sözleriniz Ve Eylemleriniz Birbiriyle Uyumlu Olsun 

Evet, bu bazı koşullar altında her zaman mümkün olmayabilir, ancak işe almadan önce küçük hayallerle başlayın. Bunu yaptıktan sonra seviyenizi artırabilir, kendinize daha büyük hedefler belirleyebilir ve bunlara ulaşabilirsiniz. Burada önemli olan, gerçekten neye istekli ve hevesli olduğunuzdur ve onları bulduğunuz andan itibaren, ne olursa olsun olacağına dair inancınızı sürdürün.


8- Vücudunuzla Barış İçinde Olun 

İnce olmanıza gerek yok, sadece aynaya bakmadan keyfinize bakabilmelisiniz. çünkü herkesin kesinlikle güzel ve çekici bir fiziksel özelliği var. Bu parçalara odaklanın ve güveninizi tazeleyin.


9- Öğrenin

Asla soru sormaktan ve öğrenmekten vazgeçmeyin, çünkü her zaman daha iyi bilirsiniz ve daha akıllısınız. çünkü ne kadar çok öğrenirsen, kendini o kadar çok seviyorsun.


10- Eğlenin, Heyecanınızı Kaybetmeyin

Tıpkı aşkta olduğu gibi, heyecan da insanı mutluluğun zirvesinde tutan ana aktörlerden biridir. Her ne ise, hayatınızda heyecan duyabileceğiniz şeyler bulun.

Son olarak elbette tüm bu maddeleri uygulamanıza gerek yoktur. Yapabileceğine inandığın şeyle başlamak yeterli olacaktır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu