Yaşam

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Ürünleri Önerileri 2024

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Ürünleri Önerileri 2024. Kıvırcık saç bakımı doğru şekilde yapıldığında belirgin bukleler ve ipeksi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Aslında yapmanız gereken zamanında nem kaybını önlemek ve doğru bakım ürünlerini doğru şekilde kullanmak. Elektriklenen  karmaşık ve kırılgan görünen buklelerinizi, yumuşacık vahşi dalgalara dönüştürebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Ürünleri Önerileri 2024

Kıvırcık saçlar kurumaya meyillidir ve sıklıkla bakıma yapılması gerekmektedir. Bukleler, düz saç gibi saç derisini sıkıca sarmadığı için saç derisinin dengeleyici unsuru sabunla teması sınırlıdır. Bu yüzden açın doğal döngü mekanizması eşit olmayınca saçın kepeklenmesine neden olur. Kıvırcık saçlar zararlı etkilere karşı aşırı hassastır. Bu nedenle ıslakken kıvırcık saça çok özenli muamele etmek gerekir. Yıkamadan sonra saçınızın etrafına bir havlu sarın ve fazla suyu alması için hafifçe bastırın. Asla saçınızı sert bir şekilde havluyla ovuşturmayın. Buklelerinizi açmak için seyrek dişli bir tarak kullanın. Buklelerinizi fırçalamak saç tutamlarını çok fazla birbirinden ayırır ve saçınızın kabarık ve kocaman görünmesini sağlar.

Kıvırcık saçların kabarmasının ve şekil almamasının en büyük nedenlerinden biri kuru olmasıdır. Kıvırcık, kuru saçlar, düzensiz görünür, kabarır ve zor şekil alabilir. Kıvırcık saçlarını kontrol altında tutman için yapman gereken en temel bakım önerisi: Saçlarına nem kazandırmak. Kıvırcık saçlar gün aşırı düzenli olarak yıkanmalı. Şampuan seçiminde saçlara nem kazandıran, mümkünse yağ destekli şampuanları kullanılmasını öneririz. Saçların ne kadar nemli olursa kıvırcık buklelerin de o kadar kusursuz görünür. Kıvırcık saç bakımının temel noktası ise durulanmayan bakım kremi kullanması. Çünkü durulanmayan kremler, saçlara yoğun nem sağladığı ve saçtan durulanmadığı için daha uzun süre etki gösterirler. Kıvırcık saç bakımı için mutlaka durulanmayan saç bakım kremi öneriyoruz.


Bukle Belirginleştirici Krem Önerileri

Kıvırcık saçlarını kontrol altına alan ürünlerden biri Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi. Bugüne kadar kullanılan kıvırcık saç kremlerinden farklı olarak saçlara yoğun nem kazandırarak buklelerin belirginleşmesini sağlıyor ve saçların gün boyu şeklini korumasına yardımcı oluyor. Kıvırcık saçları taramakta zorlanıyorsanız  Amla bakım kremini denemelisiniz. Çünkü saç boylarına ve uçlarına biraz durulanmayan bakım kremi uyguladığında saçlarının nasıl kolay tarandığını fark edersiniz. Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici kremin en sevilen özelliği ise kıvırcık saçların tarandıktan sonra elektriklenmemesi ve kabarmaması. Saçlarımızın 48 saate kadar kusursuz ve buklelerinizin olduğunu göreceksiniz.

Aveda Be Curly Bukleli Saçlar için Saç Şekillendirici Krem buklelerin görünümünü güçlendirir, elektriklenmeye ve kabarmaya karşı mücadele eder. Saçlara nem ve parlaklık verir. Buğday proteini ve organik aloe ıslak saça daha iyi etki eden bileşenlerdir. Kıvırcık veya dalgalı saçlar için tasarlanan bu saç kremi tamamen doğal içeriklerden üretilmiştir. Saç uçlarından köklere doğru bol miktarda masaj yaparak uygulayın. Saçı dilediğiniz gibi şekillendirin. Sonrasında kurutma makinası ile kurutun.

Bukleler için bir başka önerimiz ise System Professional Smoothen Curl Definer Krem olacaktır. Bu saç kremi saçları yumuşacık yaparken aynı zamanda da saçlara esneklik kazandırır. Saçların enerjisini artıran bu saç kremi bukleleri belirginleştirir. Krem yapısı ile saçlara kolay şekil verme avantajı sağlar.


Kıvırcık Saça Hangi Şampuan ve Saç Kremi Uygulanır?

Yves Rocher Kıvırcık Saçlar İçin Şampuan

Fransız markası Yves Rocher vegan bakım ürünleriyle uzun zamandır sektörde ve deneyime sahip. Siz de kıvırcık saçınıza doğal ve vegan bir şampuan kullanmak isterseniz Yves Rocher sizin markanız olabilir. Bu üründe kullanılan organik keten özü kıvırcık saçların ihtiyaç duyduğu bakım için özel olarak geliştirildi. İçinde sülfat bulunmaması nedeniyle de saça nazik bir bakım yapılabilir. Bitişle canlı ve belirgin buklelere sahip olabilirsiniz. Kıvırcık saçların sık sık karşılaştığı bir sorun da elektriklenme. Kabaran saçlardan siz de muzdaripseniz bu formülün doğal özleri çok hoşunuza gidecek. Doğa dostu olan Yves Rocher ürünün ambalajında yüzde yüz geri dönüştürülebilir bir şişe kullanıyor.


Urban Care Twisted Curls Şampuan

Kuru, kabaran ve elektriklenen dalgalı-kıvırcık saçlar için geliştirilen Twisted Curls, A ve C vitamini yönünden zengin bir formüle sahip. Yoğun besleyici özelliği sayesinde yıpranmış bukleleleri azaltan ürün, saçı koruyor ve besliyor.


L’actone Kıvırcık Saçlar İçin Shea Yağı Krem Şampuan

Kıvırcık saçların canlı ve güçlü görünmesi  için her daim iyi bakım yapmak gerekmektedir. Shea yağı krem şampuanı özellikle kıvırcık saçlıların saçlarını ideal nem dengesini sağlayarak daha fazla doğal ve kolay şekillenebilen dalgalı saçlar elde etmenizi sağlıyor. Elektriklenmeyen doğal görünümlü saçlara sahip olmak için shea yağı krem şampuanlarının sahip olduğu bütün özelliklerden faydalanabilirsiniz. Bukleli saçlar için birinci aşama olarak serisinin şampuanı ile saç yıkanır. Bu şampuan doğal dalgalara kolay bir şekilde sahip olmanız için tasarlanmış ve bütün sahip olduğu dolgunluk özelliği ile sizlerin kullanımına sunulmuştur. L’actone kıvırcık saçlar için shea yağı krem şampuanını mükemmel dalgalar için saçlarınızı nemlendirir ve yıkama esnasında içerdiği doğal aktifler sayesinde dalgalarınızı belirginleştirir.


Isana Dalgalı Kıvırcık açlar İçin Profesyonel Şampuan

Rossmann’in sevilen kıvırcık şampuanı Isana, kıvırcık ve dalgalı saçlar için ideal bir ürün. İpeksi ve parlak bir saça kavuşmak isteyenler aynı zamanda bu ürünle doğal bukleler de elde ediyor. Kabarık saçlarınız varsa Isana kıvırcık saç şampuanı bu elektriklenmeyi önleyerek canlı ve estetik saçlar kazandırıyor. İçinde bulunan formülde ise kaya kristal özü, pro vitamin B5 bulunmakta. Silikon ve kimyasal içermemesi nedeniyle saçınıza doğal bir bakım yapılıyor.


Kerastase Curl Kıvırcık Saç İçin Nemlendirici Şampuan

Kerastase kıvırcık saç için nemlendirici şampuan Curl, dipten uca beslenmiş bukleler ve dalgalar için tercih ediliyor. Saç tellerini esnekleştiren bu ürün aynı zamanda saç tellerinizi bir arada tutmak için saç yüzeyine pürüzsüz bir şekil kazandırır. Kerastase kıvırcık saç şampuanı Curl uzun zamanlı kullanımında dalga ve buklelerin şekillendirilmesi her kullanımla kolaylaştırıyor. Ayrıca mükemmel belirginlik ve pürüzsüzlükte bukleler oluşmasına yardımcı olan şampuan vazgeçilmeziniz olur. Ekstra saç tellerini dipten uca güçlendirme özelliğine sahip olan şampuan Low-poo teknolojisi sayesinde saçın doğal nemini ve dengesini yok etmeden temizlik sağlar. Bu sayede saç bukleleri yumuşaklık kazanır. Bukleli kıvırcık saçlarınız daha hareketli bir hale gelir.


Tresemme Kıvırcık Saçlar İçin Nemlendirici Şampuan

Kusursuz bukleler isteyenlerin severek kullandığı bu nemlendirici şampuan kuru saçlara sahip olanlar için idea. Kullanılan formül saçın en kuru yerlerini hedef alarak nemlendirir ve yumuşatır. Nemi artan saçların doğal ve sağlıklı görünüşü buklelerinize de yansıyacak. Dalgalı saçlı olanlar için de dalgaların hafif ve yumuşak geçişli olması sağlanıyor. Formülde bulunan B1 vitamini saçınıza gereken nemi ve bakımı sunuyor.


Farmasi Dr. C. Tuna Kıvırcık Saçlara Özel Şampuan

Farmasi’nin kıvırcık saçlara özel formülünde zengin bir formül sizi bekliyor. Sarımsak içeren formülü saçları güçlendiriyor ve canlı buklelere kavuşmanızı sağlıyor. Bu şampuandan en yüksek almanız için saç kremiyle beraber kullanmanız tavsiye ediliyor.


 Kıvırcık Saçlar için Uzmanlardan Püf Noktaları 

  • Isının kıvırcık saçlar üzerinde ek bir kurutucu etkisi olduğu için en güzeli saçınızı doğal olarak kurumaya bırakmaktır. Alternatif olarak fön makinesinin hava verme düğmesini düşük ısı seviyesine getirerek de saçınızı kurutabilirsiniz.
  • Düz maşalar saçlarınız için büyük stres kaynağıdır.  Çok mecbur kalmadıkça kullanmayın; kullanmak zorundaysanız da ısıya karşı koruma sağlayan bakım ürününü uyguladıktan sonra kullanın.
  • Saçlarınızı yumuşak katlar halinde kestirmek buklelerinize özel bir esneklik kazandırır. Ancak saçınızın tepesini çok kısa kestirmemeniz gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde o korkunç “fino” görüntüsüne yol açabilirsiniz.
  • 1920lerin yumuşak dalgalarını büyük dalgalara tercih mi ediyorsunuz? O zaman saçınıza bukle şekillendirici sıvı spreyinden püskürtün, istenen şekle tarayın ve çene boyunda durması için klipsleyin. Daha sonra, difüzör uç kullanarak fön makinesiyle kurutun ve soğumasını bekleyin. Son olarak, klipsleri çıkarın ve saçınızı dikkatlice tarayın.
  • Doğal trendy görünümlü kıvırcık saçlar için işte güzel bir tüyo: Kuru saçınıza biraz köpük uygulayın ve kalın saç tutamları alarak kuaför folyosuyla spiral şeklinde sarın. Sardığınız saça birkaç dakika fön tutun ve daha sonra soğumasını bekleyin. Daha sonra kuaför kağıtlarını çıkarabilirsiniz. Saçınızı parmaklarınızla istenen şekle sokun. Kesinlikle fırçalamayın.
  • Saçınız sıkı veya matlaşmış bukleleriyle kabarık mı duruyor? Bigudiler sayesinde saçlarınızı yumuşak uçuşan bukleler haline sokabilirsiniz. Unutmayın, bigudiler ne kadar büyük olursa bukleler de o kadar güzel olur.
  • Şampuandan sonra saçınızı başınıza bastırarak düz tarayıp biraz sprey sıkın ve daha sonra doğal haline bırakıp kurumasını bekleyin; bu sayede doğal bukleler daha az birbirine dolaşır.
  • Bigudi veya kuaför kağıdı kullandığınız zaman tüm saçınızı aynı gerginlikte sarın. Ayrıca saç tutamlarının uçlarında keskin katlar oluşmamasına dikkat edin.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Kıvırcık Saçlar İçin Sülfatsız Şampuan Önerileri 2024

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu