Yaşam

Klavunat Bid Ne İşe Yarar? Klavunat Bid Kullanıcı Yorumları

Klavunat Bid Ne İşe Yarar? Klavunat Bid Kullanıcı Yorumları. Klavunat Bid etken maddesi Amoksisilin, klavulanik asittir bakteri mikroplara karşı kullanılan antibakteriyel ilaçtır. KLAVUNAT bakterilerin sebep olduğu bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. KLAVUNAT Bit 12 yaş ve üzeri yetişkinler için kullanımı uygudur. Klavunat’ın etken maddesi klavulanik asit anne sütüne geçer dolayısıyla emzirilen bebeklerde ishal ve mukoz membranlarda mantar enfeksiyonu görülme olasılığı yüksektir. Emzirirken Klavunat doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Peki Klavunat Bid Ne İçin Kullanılır? Klavunat Bid Nasıl Kullanılır?  Gelin hep birlikte bu soruların yanıtlarını inceleyelim…

Klavunat Bid Ne İşe Yarar?

KLAVUNAT, geniş spektrumlu (bakteri ve mikropların birçok çeşidine karşı etkili) bir antibakteriyel ilaçtır.
KLAVUNAT BID 1000 mg film tablet, blister ambalajlarda 10 ve 14 adet, beyaz ile beyaza yakın, bir yüzünde kırılma çizgisi olan oblong film kaplı tabletler halindedir.

KLAVUNAT, aşağıdaki bakteriyel enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde etkilidir:

  • Tekrarlayan bademcik iltihabı, sinüzit, orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları
  • Kronik bronşitin akut alevlenmeleri, akciğer iltihabı gibi alt solunum yolu enfeksiyonları
  • B İdrar yolu iltihabı, üretra (idrar kesesi) iltihabı, böbreklerin bakteriyel iltihabı gibi üreme organları ve idrar yollan ile ilgili enfeksiyonlar B Çıban, abse (irin kesesi), selülit ve yara enfeksiyonları gibi deri ve yumuşak doku enfeksiyonları
  • B Diş abseleri gibi diş ve dişeti ile ilgili enfeksiyonlar
  •  Kan ve dokularda bulunan bakteri veya toksinlere bağlı düşük, lohusalık humması, karın içi kan ve dokularda bakteri veya toksinlerin bulunmasında etkilidir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

KLAVUNAT Bid Nasıl Kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

-Yetişkinler ve 12 yaş üzeri çocuklar için;
-Hafif ve orta şiddetteki enfeksiyonlar: Günde iki kez 625 mg tablet
-Şiddetli enfeksiyonlar: Günde iki kez 1 g tablet

Diş enfeksiyonlarda doz:

-Yetişkinler ve 12 yaş üzeri çocuklar: 5 gün günde iki kez 625 mg tablet
-Tedavi süresi, tedavi gözden geçirilmeksizin 14 günü aşmamalıdır

Tabletler çiğnenmeden bütün olarak yutulmalıdır. Eğer gerekirse, tabletler ikiye bölünebilir ve çiğnenmeden yutulur. Sindirim sistemi rahatsızlıklarını en aza indirmek için yemek başlangıcında alınmalıdır.

Klavunat Bid Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ


Klavunat Bid Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu:  bütün antibiyotiklerin içerikleri aynı mı oluyo acaba ? Bana da doktor emzirdiğimi biliyo verdi ilacı ama tereddütteyim. Sadece anne sütü veriyorum çünkü.

Kullanıcı Yorumu: ben kullanıyorum önce emzirin sonra içim dediler ama sürekli oğlum meme istiyor bende verdim birşey olmadı şükür yarın bitiyor çok şükür.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu