Yaşam

Kömürlü Dış Fırçası Ne İşe Yarar? Kömürlü Diş Fırçalarının Faydaları Nelerdir?

Kömürlü Dış Fırçası Ne İşe Yarar? Kömürlü Diş Fırçalarının Faydaları Nelerdir?. Diş beyazlığı çoğu kişi için en büyük çekiciliktir. Kömürlü diş fırçaları, diş bakımındaki en son trendlerden biridir. Kömürlü diş fırçalarının amacı, standart diş fırçalarının yapamayacağı şekilde dişleri beyazlatmak, nefesi tazelemek ve bakterileri yok etmektir. Kömürlü diş fırçaları normal diş fırçalarından biraz daha etkili olabileceğini göstermektedir. Kömürlü diş fırçalarının kılları aktif kömür ile aşılanmıştır. Dişlerinizi kömürlü diş fırçasıyla fırçalarken, kömürü doğrudan dişlerinize sürüyorsunuz.

Kömürlü Diş Fırçası Ne İşe Yarar?

Bildiğimiz bir diş fırçası gibi, bir kömürlü diş fırçası da benzer bir şekle ve fırça başlığında kıllarla tasarıma sahiptir. Bununla birlikte, fark, bu kıllara bakteri ve döküntüleri süpüren ve tutan standart naylon / sentetik kıllar olmaktan ziyade odun kömürü ile aşılanmış kıllara sahip olmasıdır. Bazı kömür diş fırçalarında, kömürle aşılanmış kılların bulunduğu plastik / kauçuk bir sap bulunurken, diğerlerinde ahşap, normalde bambu bir sap bulunur. Ahşap biyolojik olarak parçalanabilirken plastik daha doğal bir seçenektir.

Kömürlü fırçanın kıllarında bulunan aktif kömür, dişlerinize yapışan ve lekelere neden olan tanenleri emer. Düzenli fırçalama yoluyla bunları ortadan kaldırdığından daha beyaz bir dişlere sahip olursunuz. Kömürün aşındırıcı olduğu da bilinmektedir, bu da lekelerin diş yüzeyinden çıkarılmasına yardımcı olur. Daha doğal bir yöntemle doğal renginize dönüş yapabilirsiniz, ağartma ve bakım için hekimine gitmenize gerek kalmaz.


Kömür Diş Fırçası Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Diş yüzeyindeki sarımsı lekenin en yaygın nedenleri kahve, çay ve kırmızı şarap gibi koyu renkli yiyecek ve içeceklerdir. Kıllardaki aktif kömür, diş yüzeyine yapışan elementleri emmeye yardımcı olur. Düzenli fırçalama ile bu lekeler çıktıkça dişleriniz daha beyaz hale gelir.

Aktif karbonla aşılanmış kıllar ayrıca ağız kokusuna neden olan bakterileri de emer. Ağız içindeki kokuyu maskeleyen nane şekerlerinden farklı olarak, bir kömür diş fırçası kokuyu oluşturan bakterileri ortadan kaldırır ve bu da daha tatmin edici bir temizlik sonrası his sağlar.

Aktif kömür, gözenekli bir dokuya sahiptir ve ağız içinde kullandığınızda, kalıntıları ve bakterileri normal bir diş fırçasına göre daha etkili bir şekilde emer. Bu elementlere mikroskobik seviyede yapışır ve duruladığınızda onları temizler. Sonuç olarak dişleriniz temizdir, diş çürümesine ve bozulmasına neden olan boşlukları önler.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Kömür Diş Macunu Dişleri Beyazlatır mı?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu