Kimdir

Korel Cezayirli Kimdir? Korel Cezayirli Nereli? Kaç Yaşında?

Korel Cezayirli Kimdir? Korel Cezayirli Nereli? Kaç Yaşında?. Son zamanlarda aratılan Korel Cezayirli, Mavera Hace Ahmed Yesevi karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Geçmişten günümüze rol aldığı bir çok sinema ve dizinin yanı sıra tiyatro oyunlarında sahne alan Cezayirli, izleyiciler tarafından tam not almakta. İşte Korel Cezayirli Hayatı ve Biyografisi.

Korel Cezayirli Kimdir?

Aslen Ankara doğumlu olan yakışıklı oyuncu 1976 yılı Nisan ayında dünyaya gelmiştir. Annesi Sevgi Şenel Cezayirlioğlu, babası ise Mehmet Enis Cezayirlioğlu’ dur.  2015 yılında Muğla, Datça’da kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman babası, Doğu Akdeniz Üniversitesi Türkiye Tanıtım Koordinatörlüğü kurucularındandır.

Korel Cezayirli, Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 2000 yılında mezun olmuş ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sınavını kazanmıştır. Ardından da Şehir Tiyatroları’nın kurucu-oyuncusu olarak göreve başlamıştır. Ankara’da Cezayirli Film stüdyosunu kurmuştur. 2006 yılında Kod Adı adlı proje ile sinema ve televizyon alanında çalışmaya başlamıştır.


Korel Cezayirli Boyu, Kaç Yaşında?

2021 yılı itibariyle yaşı 45’dir. Boyu 1.80 cm, burcu ise koç’ tur. Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Levent Kırca Kültür Merkezinde oyunculuk ve diksiyon eğitmenliği yapmaktadır.


Görev Aldığı Bazı Oyunlar

İstanbul Efendisi, Karmakarışık, Kuvayi Milliye, Vişne Bahçesi, Kantocu. Resimli Osmanlı Tarihi, Pırtlatan Bal, Bir Şehnaz Oyun, Sırça Kümes, Açık Aile ve Lüküs Hayat.


Yönettiği Oyunlar

Aptal Hamdi, Sevgili Doktor, Kaç Baba Kaç ve Gülme Komşuna.


Rol Aldığı Sinema ve Diziler

Kod Adı, Köprü, Son İstasyon, Maskeli Balo, Deli Deli Olma, Sen De Gitme. Karadağlar, Lale Devri, Yer Gök Aşk, Düşler Ve Umutlar, Günahkar, Yılanların Öcü, Yeter (Uras), Dayan Yüreğim (Taner) ve Mavera (Hace Ahmed Yesevi). Köprü isimli dizi de Melis Birkan ile başrolü paylaşmıştır.


Korel Cezayirli Hakkında Bilgiler

1 – Vatani Görevini (Askerliğini) Eskişehir ve Kütahya’da yapmıştır.
2 – En büyük tutkusu otomobiller ve makineler’dir. Otomobil kullanmayı ve kendi başına tamir etmeyi çok sevmektedir.
3 – Tam bir Marlon Brando hayranıdır. Filmlerini en az 5-6 kez izlemiştir.
4 – Eşi Bilge Cezayirli tiyatro sanatçısı’dır.
5 – Eşi ile fırsat buldukça boş zaman yakalayabildiklerinde otomobille mini tatiller yapmayı çok sevmektedir.
6 – Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.
7 – Basketbol, yüzme ve artistik buz pateni sporlarında lisansı vardır.
8 – Gerçek ismi Vedi Korel Cezayirli’dir.


Instagram : Korel Cezayirli 

Twitter: Korel Cezayirli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu