Gündem

Kova Burcu Hangi Ay? Kova Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir? Kova Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Kova Burcu Hangi Ay? Kova Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir?. Astrolojide yer alan 12 Burçtan on birincisi olan Kova Burcu Hangi Tarih? merak ediliyor. Özellikle Kova Burcu olanlar Kova Burcu Kadını ve Erkeği Kişilik Özellikleri Nelerdir? bilmek istiyor. Bununla birlikte Kova Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu? Kova Burcu Aşk Hayatı gibi merak edilenler için, Kova Burcu tüm özelliklerini sizler için detaylıca hazırladık…

Kova Burcu Hangi Ay?

Burçlar, doğum tarihi ve aylarına göre hesaplanmaktadır. Hangi burç hangi ay, hangi tarih merak edenler aynı zamanda, burçların genel özelliklerini de merak etmekte. Burçlar insanların üzerinde karakteristik olarak  etkilediğini düşünüldüğü için günlük, aylık burç yorumlarını hemen hemen herkes ara ara okumakta. Gelelim Kova burcuna; 22 Ocak – 19 Şubat  tarihleri ​​arasında doğanlar da Kova Burcu olurlar.

Kova burçları geleceğin, zekânın, yenilikçiliğin burçlarıdır. Yaşama başka, farklı pencereden bakan Kova burçları, buluşçu reformcu, yaratıcı, özgürlükçüdür. Kova burçları kendi yaşadığı dünyanın ötesinde yaşayan, gelecekten gelen sıra dışı, farklı insanlardır. Klasik olmaktan öte, ilginç ve tuhaf, kendine özgü bir çekim alanları vardır. Çok yoğun düşünceleri vardır ve bazıları dahilik boyutunda zihinsel potansiyelleri vardır. Düşüncelerini, akıllarını sağlam bir zeminde yön bulabilirse icat eden, mucit, bilim insanı karşımıza çıkacaktır.


Kova Burcu Genel Özellikleri

Kovalar duygusal reaksiyonlar yerine akılcıl çözümler üretmek için uğraşırlar. Dışarıdan bakışta, mesafeli, soğuk bazen ukala bir görüntü sergileyebilirler ancak tanıdıkça samimi yönleri açığa çıkacaktır. Yaşama bireysel bakan Kova insanları aynı zamanda insancıl, bütüncül, birleştirici, eşitlik duyguları ile bilinir.

Geleceğin burcu olan Kovanın, antenleri var gibidir, geleceğin bilgilerinden haberdarlardır.  Geçmişle işleri yoktur, gelecekten umutları hep vardır. Kova burçları bazen elektrikli gibidirler. Zaten ayrıca Elektronik, TV, radyo, teknoloji, bilimsel konular, dijital dünya Kova burçları ile ilgilidir. Kova burçları dünyanın gidişatından memnun olmazlar ve isyan duyguları genelde açığa çıkar. Kova burcu insanlarını çevresi,  fazlaca ütopik veya uçuk bulabilir.

Kova toplumun kendisiyle ilgili beklentilerinin tersine hareket etmeyi sever, kendi hayatını yaşama hakkını savunmak için dünyanın önünde durmak ister. Yani birey olma duygusu yoğundur ve özgürlük alanı tanınması ile ilgili genel bir duruşu vardır.

Kova burçlarının en önemli kaynağı aklı ve inatçılığıdır Aslında sürprizlerle dolu, değişik bir kişi diyebiliriz. Kovanın düşünce yapısı farklı ve orijinaldir. Herkes gibi düşünmeyen, herkesten değişik bir bakış açısı vardır.  Taviz vermeden kişisel özgürlüğünü ve bireyliğini korumak kova için önemlidir. Kova burçları kimse onunla aynı fikirde olmasa bile, seçimlerinin doğru olduğundan emindir.


Kova Burcu Karakteristik Özellikleri

Kendisine  karşı suçlayıcı duruşlara karşı inatçılığı ile karşı durur.    Kova burcunun gölge yönü inatçılığı olduğu kadar isyan duygusu da gölge yönüdür. Kovanın özgürlüğe düşkünlüğü kişilerle mesafeli davranmasına yol açacaktır. Ancak Kova burçları guruplarla bir arada olmak, ekip olarak çalışmak önem arz edecektir. Arkadaşlıkları çok önemser, sosyal olmak önemlidir.

Arkadaşlarını aşk hayatından daha öncelikli tutar, duygusal bağ kurmaktan uzaktır, aşk ilişkilerinde çok sıcakkanlı değildir. Kova kişileri sosyal ve arkadaşlıkları önemli olsa da, yine de arkadaş konusunda seçicidir.  Kova burcu hem yenilikçi hem gelenekçidir. Kova duygularıyla değil, akılcı yönüyle hareket eder, sezgileri kuvvetlidir. Kova için odak noktası daha çok evrensel konulardır.

 

Toplumsal konularda devamlı ilgilenir ve odağındadır.  Takdir beklentisi bireysel değil, toplumsal konularla ilgilidir. Bilimsel keşifler, teknolojik konular, bilim kurgu Kova burcunun ilgi alanıdır.  Kovalar asi yönü ile devrimlerle radikal değişimlerle ilişkilendirilir. Kovalar giyim tarzı ile herkesten farklı olması rahatlatıcı olacaktır. Kovalar herkes gibi aynı olduğunda huzursuzlanır. Başkalarının fikirlerinden kolay kolay etkilenmezler, kendine has bir duruş ve bakış açısı sergiler. Kendini haklı gördüğünde, etrafı ile iletişimi kapatabilir.


Kova Burcu Olumlu ve Olumsuz  Özellikleri

Olumlu Özellikler 

  • Yaratıcı: Kova burcu inanılmaz derecede yaratıcıdır. Sanat ondan sorulur diyebiliriz. Yazma konusunda, çizim konusunda veya herhangi bir el işi konusunda Kova burcu inanılmaz yetenekli bir burçtur.
  • Bağımsız: Kova burcu bağımsızlığına, özgürlüğüne düşkündür. Birine bağlanması için gerçekten aşık olması lazım fakat bazen o kişi bile sınırlarını aştığı için rahatsız olabilir. Fakat kalbi nereye giderse ayakları da oraya gider bir Kova burcunun
  • İnsancıl: Kova burcu insan sevgisi ile bilinir. Kimseye kolay kolay kin besleyemez herkesi olduğu gibi kabul eder ve herkesi de kendi gibi düşünür bu konuda yara alabilir ancak Kova burcu arkadaş edinme konusunda oldukça iyidir.
  • Bilge: Kova burcu bilinmeyeni bilmekle ilgilidir. Her konu hakkında her olay hakkında mutlaka bir bilgisi vardır. Zeki olmalarından kaynakları öğrendikleri her şeyi hemen kavrarlar ve buda onlara hayatlarında başarı sağlar.

Olumsuz Özellikleri

  • Çabuk sinirlenme: Kova burçlarının olumsuz özelliklerinden biri kolay sinirlene potansiyeline sahiptirler. Onların neye hemen sinirleneceği belli olmazken aslında sakin görüntülerinin arasında yatan agresif yönleri vardır.
  • Kibirli: Kova burçları kibirlidir. Her zaman kendi dediklerinin, yaptıklarının doğru olduğuna inanır ve başkalarına karşı hemen taviz vermez. Başkalarına yukarıdan bakma özellikleri vardır.
  • Hayalperestlik: Kova burçlarını sanat yetenekleri aslında hayalperestliğinden gelir ancak bazen bu abartı noktaya gelip ayakları yere basmayan hayallerin peşinden koşma eğilimi verebilir.
  • Söz tutamama: Kova burçları verdikleri sözden her an dönebilir genelde keyifleri nasıl isterse öyle davranan bir Kova burcu size verdiği sözü istemezse yerine getirmemezlik yapabilir bu yüzden Kova burçları güven konusunda sarsıcı bir etkisi vardır.

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

 

Kova erkekleri zekidir. Onlar dünyayı iyileştirmek isteyen vizyonerlerdir. Bu burç, uzlaşmayı reddettikleri güçlü ahlaki değerlere sahiptir. Merhametleri ve güçlü adalet duyguları, doğru olduğuna inandıkları şeyler için savaşmalarına neden olur. Kova son derece ilericidir ve çoğu geleneksel değere dayanamaz. Bağımsızlığa ve yeniliğe inanırlar. Kova, kendi yaşam tarzlarından farklı olan yaşam tarzlarını yargılamaz. Diğer insanların düşüncelerini, görüşlerini ve inançlarını öğrenmekten hoşlanırlar. Genel olarak, son derece açık fikirlidirler.

Kova erkekleri soğuk ve küçümseyici olarak karşımıza çıkar. Bunun nedeni, onların her zaman haklı olduklarını varsayan problem çözücü olmalarıdır. Kova inatçıdır, bu yüzden bir şeye inandıklarında fikirlerini değiştirmek imkansızdır. Uzlaşmayı reddederler veya başka birinin kendilerinden daha fazlasını bildiğini kabul ederler. Zekaları onlara ters tepebilir çünkü her zaman odadaki en zeki kişi olduklarını varsayarlar. Bu kendini beğenmişlik, diğer insanları yanlış yöne itebilir, çünkü onları hep küçümserler.


Kova Burcu Kadını Özellikleri

Kova kadınları ileri görüşlü ve açık fikirlidir. Geleneksel, modası geçmiş değerlerle ilgilenmezler Kova, toplumun onlardan ne beklediğini umursamazlar. Başkalarını etkilemek veya kalabalığa karışmak gibi bir amaçları yoktur. Kova kadınları, ne istediklerine  göre değil, ne istediğine  göre karar verir. Bu burç, kuralları sevmediği için otorite figürleri ile sorun yaşayabilir. Herhangi bir durumda ne yapacaklarının söylenmesinden hoşlanmazlar. Bağımsız bir burçtur her zaman marjinal fikirlere sahiptir.

Erkek ya da kadın olsunlar, Kova burcu asla tahmin edilemez. Sürpriz yapmak onların gününü güzelleştirebilir.  Bu burç rutine dayanamaz. Her gün aynı şeyi yapmak zorunda kaldıklarında huzursuz olurlar. Kova kadınları, yeni ve heyecan verici bir şeye hazırlıksız yakalanmayı severler. Son dakika planlarını veya arkadaşlarıyla spontane geziler tam onlara göredir. Entellektüel sohbetlerden çok hoşlanırlar. Arkadaşlarıyla bir araya gelince onlarla sabaha kadar oturup konuşabilirler.


Kova Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu

Kova-Koç Burç Uyumu

Çekici, cana yakın ve sevimli Koç’lar, Kova’ların her zaman ilgisini çekerler. İçlerindeki macera duygusunu en iyi şekilde Koç’lar ortaya çıkarır. Ortak konuları bir hayli fazladır. İkisinin de sosyal hayatları hareketli olacak ve birlikte zamanın farkında bile olamayacaklardır. Yalnız bu beraberlikte Koç, Kova’ya göre daha kıskanç ve sahiplenicidir. Özgürlüğüne düşkün Kova’lar bu durumdan rahatsız olsalar da, bir yanlarındaki tutuculukla bu kızgınlıklarını dengeler ve ilişkiyi her anlamda yürütürler.

Kova-Boğa Burç Uyumu

Kova’ların yeniliklere ve değişikliklere olan merakı, tutucu Boğa’lara ters gelebilir. Bilgi küpü olan Boğa’ların, Kova’lara anlatacağı ve aktaracağı çok şey vardır. Kova’ların yaşamda her zaman aradıkları güven sığınaklarını, onlara Boğa’lar güçlü bir şekilde hissettirirler. Fakat, Kova’ların yaşama muzip bakan yanları, Boğa’lara ters gelebilir. Yaşamı komik yönünden alan Kova’larla, hayatı ciddiye alan Boğa’ların bir arada olması öylesine güçtür ki, asla bir araya gelmemek üzere bir gün ansızın koparlar.

Kova-İkizler Burç Uyumu

Baştan başa serüven dolu bir beraberlik. Akıllı ve cin gibi zeki olan İkizler’ in, en az kendisi kadar farklı biriyle karşılaşması başlı başına olaydır. Bu beraberlikte, geçmişte yaşadıklarını silerler ve sadece kendilerini yaşarlar. Fakat, zaman içinde bazı sürtüşmeleri de olabilir. Kova’nın içsel duyguları derindir ve yüzeysellikten nefret ederler. Aslında, İkizler’ in değişen ruh halleri onlara yabancı değildir. Yapacakları tek şey biraz sabırlı olup, beklemektir. Gelecek onlardan yana olacak ve her şey istedikleri gibi gelişecek.

Kova- Yengeç Burç Uyumu

Duygu yüklü, içine kapanık bir Yengeç, Kova’nın yanında ne yapar, diye düşünebilirsiniz. Öyle ya! Biri ille de ‘özgürlük’ derken, diğeri kısıtlı ve kuşatılmış yaşama ‘hayır’ demez. Fakat, Satürn ağırlıklı Kova, haksız bir şekilde gözden kaçan bir özelliğe sahiptir; her zaman geleneklere saygı gösteren, gizemli ve kapalı tarafları vardır. Yengeç’le bütünleştirdikleri bu yarıları, bazılarını şaşırtsa da onlar hallerinden memnundur. Bu beraberlik uzun ömürlü bir ilişki olmasa da, yaşandığı sürece her ikisi de mutludur.

Kova-Aslan Burç Uyumu

İşte, birbirlerine zıt iki kişi. Yönetmeyi seven Aslan, Kova’nın çekiciliğine kapıldığı anda, onu elde etmenin yollarını arar. Gizemli ve özgürlükçü bir insanla belki de hiç karşılaşmamıştır. Kova’nın ise sessiz inadı vardır. Aslan ne yaparsa yapsın, Kova’nın gözüne girmenin çok güç olacağının farkına varacaktır. Fakat, kafasına bir kere takmıştır. Kova, umursamaz tavırlarıyla onu büyülemeye devam ederken, aralarında oyuna benzeyen çekişmeli bir aşk başlar. Aşklarının devamlılıkları da karşılıklı tavizlerine bağlıdır.

Kova-Başak Burç Uyumu

Neşeli, canlı ve yeniliklere düşkün bir Kova için, Başak oldukça titizdir. Kova’lar, kendi kuralları içinde yaşayan Başak’ lar dan görür görmez etkilenirlerken, onların parlak ve ilginç zekalarına doğru sürüklendiklerini hissederler. Yine Başak’lar sayesinde temeli sağlam dostluklar kurabilirler. Kova’ ların genellikle, bulundukları yer ve zamandan daha ötelerde bir yerlerdeki gizemli görünüşleri de, Başak’ları etkiler. Birlikte çok eğlenirler. Hareketli Kova’ ların bu ilişkiden bıkmaları nedeniyle beraberlikleri bitebilir.

Kova-Terazi Burç Uyumu

Kova’nın kendine özgü çılgınlıkları, Terazi’nin müthiş ilgisini çeker ve ideal bir çift oluştururlar. Çekici ve cana yakın Terazi’nin zarafeti dillere destandır. Duygu ve romantizm yaşamının büyük bir bölümünü kaplar. Sevdiği zaman tam anlamıyla bağlanan ve oldukça özverili olan Terazi’ler, Kova’ lara en iyi eşlik edecek kişilerdir. Bu beraberliğin en güzel yönlerinden biri de, her ikisinin de özgürlüklerine düşkün olmaları ve yaratıcılıklarında sınır tanımamalarıdır. Uzun vadede ilişkileri mükemmel bir tablo oluşturur.

Kova-Akrep Burç Uyumu

Hava grubunun yeniliklere ve değişikliklere düşkün kişisi olan Kova’lar, Akrep’in zıddıdır. Ne kadar iyi niyetli davransalar da, sürekli birbirlerine aykırı düşerler. Yüksek zekaları ve algılama güçleri onları birbirine çeker. Birbirlerinden garip bir şekilde ürkerler ve davranışları saygı çerçevesindedir. Maddi konularda biraz da Akrep’in baskınlığı yüzünden oluşturdukları ortak paydalar, onların ilişkilerini güçlendirir. Zamanla aralarındaki tezatları yenebilirlerse, yaşam boyunca bir beraberlik paylaşabilirler.

Kova-Yay Burç Uyumu

Her yönüyle eğlenceli bir beraberlik gibi görünse de, olay o kadar basit değildir. Özgürlüklerine düşkün, değişimleri seven bu ikilide kafaca uyuştukları çok fazla parametre vardır. Yaşam hızları tepki oluştursa da, bu ikili hiçbir şeye aldırmaksızın yeni keşifler peşinde koşmaya devam eder. Nefes, nefese bir beraberlik sergilerken, yaşamla oyun oynarlar. Parasal konulara pek değer vermeyen Yay’lar, Kova’ ların bazen ortaya çıkan maddeci yönlerini gördükçe bir adım geriye çekilirler. Fakat güçlü mantıkları ile bu beraberliği sürdürürler.

Kova-Oğlak Burç Uyumu

Analiz edilmesi zor bir beraberliktir. Emin adımlarla ilerleyen ve yaşama ciddi bakan Oğlak ile dünyayı yaşanacak en iyi yer yapmayı amaçlayan Kova’ ların ortak noktaları çok azdır. Oğlak, konu ne olursa olsun Kova’ ların daha gayretli ve ciddi olmasını isterken, Kova’lar da onu anlamak konusunda güçlük çekerler. Ortak beraberlikleri için bir hayli desteğe ihtiyacı olan Oğlak, bu ilgiyi Kova’dan bir türlü göremez. Kova’nın çevresiyle olan iletişimlerini anlayışla karşılayamazken, gelecek vaat etmeyen bir beraberlik sergilerler.

Kova-Kova Burç Uyumu

Neşe, hareket, akılcılık ve yenilik; ne isterseniz bu beraberlikte vardır. Yaşanan her gün yenilikler dilerler fakat her şeyden çabuk bıkarlar. Ani fevri davranışlarla, sık sık birbirlerine düşerler. Fakat, olayların komik yönlerini görerek canlarını sıkmazlar. Aşkta havai olan bu ikilinin sorumsuz davranışları nedeniyle, sürtüşmeler eksik olmaz. Birbirlerine hesap vermekten hoşlanmayan bu çiftin ilişkisi rüzgarda kalan bir mum gibidir. Zamanla kendilerini olgunlaştırabilirlerse, uzun ömürlü bir beraberlik sağlayabilirler.

Kova-Balık Burç Uyumu

Bu beraberlik çok fazla iyi sayılmasa da, kötü bir ilişki de değildir. Balık’ın yaratıcılığı, Kova’ya ilginç gelebilir. Fakat, bu ilgi sürekli olamaz. Kesintisiz bir arayış içinde olan Kova’ ların bu davranışlarına, Balık’lar bir anlam veremezler. Balık, aradığı her şeyi Kova’da bulduğu halde, bir türlü kendini ona sevdirememiştir. Kuşkucu Kova’ları tatmin etmek kolay olmadığı için, sürekli inişler-çıkışlar yaşayan bu beraberlik, uzun dönemde kendini yok etmeye mahkumdur.


Kova Burcu Aşk Hayatı

Kovalar için aşk demek direkt arkadaşlık demektir. İlişkilerde en birincil öncelliği arkadaş olabilmektir. Zaten birçok Kova ilişkisinden ziyade arkadaşlarını önemseyecektir. İlişikler de bağımsızlık ihtiyacı yoğundur, özgür kalabileceği ilişkileri tercih edecektir. Aşka yaklaşımı, sıradışı, standart bakış açısından farklıdır. Aşkta odağını canlı tutmak için , özgür bir alan tanınmalı ve rutin bir süreçte ilerlememelidir. Zihinsel aktivitelerini aktif tutacak kişilerle daha çok anlaşırlar.

Kovalar, diğer hava elementi burçları İkizler ve Terazi burçları ile uyum sağlarlar. Ayrıca Koç, Aslan, Yay burçları ile hareketli enerjik etkiler açığa çıkar. Aslan burcu ile karşılıklı denge sağlanırsa uyumlu bir tablo açığa çıkacaktır. Boğa ve Oğlak burçları ile uyumlu değildir anlaşamazlar genel olarak. Başakların aşırı düzen ihtiyacı Kovaların hoşuna gitmeyecektir.


İkizler Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu