KPSS

KPSS Eğitim Bilimleri Kaynak Önerileri

KPSS Eğitim Bilimleri Kaynak Önerileri. KPSS Eğitim Bilimleri sınavına girecek öğretmen adayları için Eğitim Bilimleri kitap önerileri hazırladık. KPSS Eğitim Bilimleri sınavına hazırlanıp Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında öğretmen olmak isteyen adaylar için önceki yıllarda öğretmen adaylarının kaynak olarak kullanıp tavsiye ettiği kitapların en çok tercih edilenleri derledik. Eğitim Bilimleri sınavında  eğitim bilimleri, öğrenme psikolojisi, gelişim psikolojisi, rehberlik ve öğretim teknikleri gibi derslerden sorular çıkar. Eğitim Bilimleri genel olarak bilgiye dayalı konular içerdiğinden sınava olabildiğince erken çalışmaya başlamalı ve soru çözümüne ara verilmeden devam edilmelidir.

KPSS Eğitim Bilimleri Kaynak Önerileri

2024 KPSS Eğitim Bilimleri sınavına girmeyi düşünüp güncel ve faydalı kaynak arayanlar için 2024 KPSS Eğitim Bilimleri Kitap ve Kaynak önerilerimizi kesinlikle değerlendirmelidir.

1- KPSS Eğitim Bilimleri Modüler Set

Murat yayınları tarafından yayınlanan Eğitim Bilimleri seti önceki yıllarda Eğitim Bilimleri sınavına hazırlananlar tarafından tercih edilen kitapların başında geliyor nedeni ise tüm dersleri içeren bir set olması ve  açık ve anlaşılabilir dil kullanılması. Sınava tek kaynağa bağlı kalarak çalışmak isteyenler için oldukça başarılı bir set.


2- KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Set

Pegem Akademi tarafından eğitim bilimleri sınavları için yayınlanmış olan bu kaynak tüm adaylar için düzgün ve anlaşılabilir bir akıcı dil ile hazırlanmış, önceki yıllarda kullanmış pek çok adayı da başarıya taşımıştır. Sınavlarda başarı yakalanabilmesi için doğru kaynak seçimi her zaman etkili bir faktör olmuştur. Bu nedenle daha önce aynı kaynakları kullanan adayların ne derecede başarılı olduğundan yola çıkarak kaynak seçimi yapmak mantıklı bir tercih olacaktır. Pegem tarafından sunulan bu kaynak ile adayların daha önce başarı yakaladığına dair referanslarının olması hazırlık aşamasından bu kaynağın kullanılmasının yerinde olacağını gösteriyor.


3- KPSS Yargı Yayınları Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Set

Yargı yayınları tarafından hazırlanan bu set oldukça titizlikle hazırlanmış olmasının yanı sıra konu sonlarındaki test soruları sınav formatına oldukça yakın. Eğitim Bilimlerine hazırlıkta başarılı, sade, anlaşılır materyalleri sunmaktadır. Hediye denemeler de veren bu set öğretmen adaylarının sınav öncesi bol bol test çözmesine de olanak sağlıyor.


4-  Benim Hocam Eğitim Bilimleri Çözümlü Soru Bankası

Benim Hocam yayınları Youtube kanalından yaptıkları video dersler ile öne çıkmıştır. Eğitmenlerinin ders anlatım videolarının kalitesini beğenen birçok aday yayın evine ait kitapları da beğenerek alıyor.  Sınavda başarıya ulaşmanın yolunun bol test çözmekten geçtiği her aday tarafından biliniyor. Bu kapsamda Benim Hocam Yayınları tarafından çıkarılan soru bankası binlerce çözümlü sorusu ile adaylara hem pratik kazanmaları hem de soruların çözümlerini detaylı şekilde öğrenmeleri amacı ile yardımcı oluyor.


5-  Yediiklim Yayınları Eğitim Bilimleri Konun Anlatımlı Modüler Set

KPSS eğitim bilimleri sınavı için son olarak değerlendirilmesi gereken kaynak ise Yediiklim Yayınları tarafından çıkarılan modüler setlerdir. Daha önceki yıllarda çıkardığı setlerde adaylara olan katkısı ortada olan bu yayınevi 2020 yılı için de kapsamlı bir set ile sınav öncesi adaylara yardımcı olmayı hedefliyor. Akıcı ve anlaşılabilir anlatımı ile güzel bir kaynak olan bun set sayesinde sınavdan istenilen sonucun alınması mümkün olabiliyor.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KPSS Eğitim Bilimleri Dersleri Nelerdir?

👉 KPSS Eğitim Bilimleri Soru Dağılımı – 80 Soru

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu