KPSS

KPSS ÖABT Coğrafya Öğretmenliği Çıkmış Sorular PDF İndir

KPSS ÖABT Coğrafya Öğretmenliği sınavına hazırlanan Öğretmen adayları için 2013-2022 yılları arası ÖABT Coğrafya Öğretmenliği Çıkmış Sorular ve Cevaplarını PDF formatında listeledik. ÖSYM sınavlarında soru tipleri genel olarak benzerdir önceki yıllara ait çıkmış soruları çözmek sınav motivasyonunuzu arttırır. ÖABT hazırlık döneminde hangi konulardan kaç tane soru geldiğini bilmek ve çıkmış soruları çözmek sizi her zaman bir adım öne çıkaracaktır. KPSS ÖABT Coğrafya Öğretmenliği Çıkmış Soruları listemizden indirebilir akıllı tahtanızda kolayca soruları yanıtlayabilirsiniz.

KPSS ÖABT Coğrafya Öğretmenliği Çıkmış Sorular PDF

2022 KPSS Coğrafya Öğretmenliği ÖABT Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir


2021 KPSS Coğrafya Öğretmenliği ÖABT Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndirKPSS ÖABT Coğrafya Öğretmenliği Konuları ve Soru Dağılımları

  • Alan Bilgisi Testi %80
  • Fiziki Coğrafya (%30)
  • Beşeri ve Ekonomik Coğrafya (%30)
  • Bölgeler ve Ülkeler (%20)
  • Alan Eğitimi Testi %20

KPSS ÖABT sınavında adaylar eğitim süresi boyunca gördükleri derslerden sorumlu olacaklardır. Alan Bilgisi %80 Alan Eğitimi %20 olacak şekilde sorular hazırlanmaktadır. Sorular her bölümün kendi alanı ile ilgili olup farklı alanlardan sorumlu olmayacaklardır. Sınavda toplam 75 soru çıkmakta olup sözel alanlar için 120 dakika sayısal alanlar için 150 dakika verilmektedir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 KPSS Coğrafya Konu Anlatımı ve Ders Notları PDF 2022

👉 KPSS Lisans Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımı

👉 KPSS Coğrafya Çıkmış Sorular PDF (Son 10 Yıl)

👉 KPSS Son 10 yılın Çıkmış Soruları PDF İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu