KPSS

KPSS ÖABT Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Çıkmış Sorular PDF İndir

KPSS ÖABT Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Çıkmış Sorular PDF İndir. KPSS ÖABT Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji Öğretmenliği sınavına hazırlanan Öğretmen adayları için 2013-2022 yılları arası ÖABT Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji  Öğretmenliği Çıkmış Sorular ve Cevaplarını PDF formatında listeledik. ÖSYM sınavlarında soru tipleri genel olarak benzerdir önceki yıllara ait çıkmış soruları çözmek sınav motivasyonunuzu arttırır. ÖABT hazırlık döneminde hangi konulardan kaç tane soru geldiğini bilmek ve çıkmış soruları çözmek sizi her zaman bir adım öne çıkaracaktır. KPSS ÖABT Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Çıkmış Soruları listemizden indirebilir akıllı tahtanızda kolayca soruları yanıtlayabilirsiniz.

KPSS ÖABT Fen Bilimleri Öğretmenliği Çıkmış Sorular PDF

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak KPSS ÖABT Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Çıkmış Sorular PDF dosyalarına ulaşabilirsiniz.

2023 Fen Bilimleri Öğretmenliği Soruları ve Cevapları (%10)


 

2022 KPSS Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji Öğretmenliği ÖABT Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir


2021 KPSS Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji Öğretmenliği ÖABT Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndirKPSS ÖABT Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Konuları ve Soru Dağılımları

  • Alan Bilgisi Testi %80
  • Fizik (%24)
  • Kimya (%22)
  • Biyoloji (%22)
  • Yer Bilimi (Jeoloj (%4)
  • Astronomi (%4)
  • Çevre Bilimi (%4)
  • Alan Eğitimi Testi %20

ÖABT sınavında adaylar eğitim süresi boyunca gördükleri derslerden sorumlu olacaklardır. Alan Bilgisi %80 Alan Eğitimi %20 olacak şekilde sorular hazırlanmaktadır. Sorular her bölümün kendi alanı ile ilgili olup farklı alanlardan sorumlu olmayacaklardır. Sınavda toplam 75 soru çıkmakta olup sözel alanlar için 120 dakika sayısal alanlar için 150 dakika verilmektedir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KPSS Son 10 yılın Çıkmış Soruları PDF İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu