KPSS

KPSS Önlisans 60-70 Puanla Alım Yapan Kurumlar Listesi

KPSS Önlisans 60-70 Puanla Alım Yapan Kurumlar Listesi. Bu makalemizde Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS Önlisans 60-70 puanla memur alımı yapan kurumları ve başvuru yapılabilecek kadroları ele alacağız. KPSS Ön lisans için 60-70 puan pek yüksek sayılamaz ama bir yıl daha KPSS’ye hazırlanmak yerine listemizde yer alan kurumlara başvuru yapabilirsiniz. KPSS Ön lisans 60 puan ile Belediyeler tarafından açılan Zabıta, evlendirme memuru ve ambar memuru gibi kadrolara başvuru yapabilirsiniz. Polis (POMEM) alımları ön lisans mezunları için 65 puan şartı aramaktadır. Birçok kurum memur alımları için minimum 70 puan şartı istemektedir.

KPSS Önlisans 70 Puanla Alım Yapan Kurumlar

1) Zabıt Katibi Alımları

Adalet Bakanlığı tarafından açılan memur alım ilanlarında zabıt katipliği kadroları da bulunmaktadır. 2018 yılında yapılan 12 Binlik Adalet bakanlığı memur alımında kadroların yaklaşık 3000 tanesi zabıt katibi kadrosuydu. Bu alımlara önlisans 70 puan ile başvurabilirsiniz.


2) İnfaz Koruma Memuru Alımları

Adalet Bakanlığı bünyesinde her sene binlerce yeni infaz koruma memuru alımı yapılmaktadır. Bu alımlarada lise, ön lisans ve lisans mezunları 70 puanla başvuru yapabilmekte ve memur olma hayallerine kavuşabilmektedirler.


3) Mübaşir Alımı

Mübaşir alımları da Adalet Bakanlığı tarafından yapılan alımlardandır. Mübaşir alımında İKM ve zabıt katibi alımında olduğu gibi boy şartı ya da klavye sınavı şartı aranmaz. 70 puan ile başvuru yapabilirsiniz.


4) İcra Katibi Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan alımlarda İcra Katibi kadrosu da bulunmaktadır. 2019 yılında en son yapılan alımda 1099 icra katibi memuru alımı yapılmış ve önlisans mezunları 70 puan ile başvurabilmişti.


5) Kredi Yurtlar Kurumu Alımları

Ön lisans mezunları içinde bazı kadrolar açan Kredi yurtlar kurumu alımlarına 70 puan ile başvuru yapabilirsiniz.


6) Bekçilik Alımları

60 puan ile başvuru yapılabilen Bekçilik Alımları bazen KPSS’siz de yapılmaktadır. Bu alımlara herkes başvurabilmektedir.


7) Zabıta Memuru Alımları

Belediyeden belediyeye değişiklik göstermekle birlikte çoğu belediye 60 KPSS taban puanı istemektedir.


8)  Nüfus Memuru Alımları

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Nüfus memuru alımlarında ön lisans mezunları içinde uygun kadrolar bulunmaktadır. Bu alımlarda da genellikle 70 KPSS puan şartı aranmaktadır.


9) POMEM Alımları

Bu alımlara da önlisans mezunları 65 KPSS puanı ile başvuru yapabilmektedir.


10) Belediye Düz Memur alımları

Belediyeler tarafından açılan memur alımlarında düz memur alımı da yapılmakta ve çoğunlukla 70 KPSS puanı şartı aranmaktadır.
Bazı alımlarda sertifikalarınız olması düşük puanla atanmanıza yardımcı olacaktır. Alım ilanı sürecine kadar aşçılık, bilgisayar sertifikası, muhasebe sertifikası, kalorifercilik sertifikası gibi sertifikaları almanız faydanıza olacaktır.


👉 KPSS Ortaöğretim 70-80 ve 90 Puan İçin Kaç Net Gerekir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu