Kamu Personel Alımları

KPSS’li ve KPSS’siz 14 Bin 572 Personel ve Memur Alımı

KPSS’li ve KPSS’siz 14 Bin 572 Personel ve Memur Alımı. En az lise mezunu adaylar arasından 14 bin 572 memur personel alımı için  duyurular geldi. Sağlık ve Tarım bakanlığı resmi Gazete ‘de ve kendi internet sayfalarında yayımladıkları duyurularda kamuya personel alımı yapacaklarını duyurdu.

KPSS’li ve KPSS’siz 14 Bin 572 Personel ve Memur Alımı

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

  • TC vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından yoksun olmamak
  • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçm olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak.

TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımı yapılacağına yer verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bugün yayımlanan ilanda 1150 orman mühendisi alımı yapılacağına yer verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Mühendis, Avukat, Biyolog, Laborant, Tekniker, büro personeli ve şoför kadrolarında çalıştırmak üzere en az lise mezunu adaylar arasından 1146 personel alımı yapacağını duyurdu.


SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığı  9 bin 576 personel alımı yapılacağı bildirildi. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan son dakika duyurusunda, 9 bin 576 personel alımı yapılacağı bildirildi.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu