Gündem

Kur’an-ı Kerim Sayfalarını Konfeti Şeklinde Sahaya Attılar

Orduspor 1967 ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasında oynanan maçın 52. Dakikasında  Mor Beyazlı taraftarların sahaya attıkları konfetiler arasında Kuran-ı Kerimden ayetler yazılı kitap sayfaları  ve Türk Bayrağı parçaları gözükmesi zerine başlatılan soruşturma 4 taraftar gözaltına alındı.

https://twitter.com/nuri___21/status/1452199058542669832?s=20


Olayla ilgili Ordu Valiliği’nden Açıklama 

Yeni Ordu Stadyumunda 23 Ekim 2021 Tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği SK – Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 3.Lig futbol müsabakasının 52. dakikasında sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kuran’ı Kerimden ayetler yazılı ve Türk Bayrağı parçaları görülmesi üzerine Emniyet Müdürlüğümüzce olayla ilgili tahkikat ivedi yapılmış; Ş.Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, Öğrencilerin bu kitapları C.D ve Ü.T isimli şahıslara getirerek teslim ettikleri, bu iki şahsın da toplanan kitapları B.M. isimli şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmiştir. ilgili 4 şahıs kısa sürede gözaltına alınmış olup konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı: Soruşturma Devam Etmekte

Başsavcılıktan yapılan açıklama şöyle; 23/10/2021 Cumartesi günü Ordu ilimizde yapımı tamamlanarak hizmete açılan yeni stadyumun açılış maçında Ordu Spor 1967- Kırıkkale Büyük Anadolu Spor futbol karşılaşması oynanmış, müsabakanın 52. dakikasında Maraton tribününden sahaya konfetiler ve kağıtlar atılmış, atılan kağıtlar arasında üzerinde Arapça yazılar bulunan kağıtlar olduğunun görülmesi üzerine emniyet görevlilerince yapılan incelemede; orta öğretim ve lise ders kitaplarının kıyılarak konfeti haline getirildiği ve konfeti olarak atılan kağıtlar arasında, kitaplarda bulunan Türk Bayrağı ve Atatürk resimleri ile Kur’an-ı Kerim yazılarının bulunduğu kağıtlar bulunduğu anlaşılmıştır. Durumun Cumhuriyet Başsavcılığımız’a bildirilmesi üzerine derhal başlatılan soruşturma kapsamında; söz konusu kitapların Ü.T. ve C.C.D. isimli şahıslar tarafından toplanarak B.M. isimli şahsa verildiği, B.M.’nin de kitapları iki ayrı matbaada kıydırarak maçtan dört saat önce stadyuma getirdiği tespit edilmiştir. Olayla ilgili olarak tribün lideri olan Ş.Ö. isimli şahıs ile Ü.T., C.C.D. ve B.M. isimli şahıslar olmak üzere 4 (dört) kişi yakalanarak göz altına alınmış, kitapların kıyıldığı matbaa sahipleri olan İ.D. ve E.Y. isimli şahıslar ise şüpheli sıfatıyla ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmışlardır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca olayla ilgili soruşturmaya titizlikle devam edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu